Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a cicám nagyon...

Mit tegyek, ha a cicám nagyon agresszívan reagál az új cicánkra?

Figyelt kérdés
Érkezett hozzánk egy új kiscica, aki nagyon barátságos, azonban a korábbi cicánk, aki 1 éveske nagyon stresszesen reagál. Fúj, morog és hányt is már. Állatorvoshoz sem tudjuk elvinni, mert akkor is kikel magából. Mit lehet tenni ilyenkor?

2021. júl. 27. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nőstény cicám szintén 1 éves. Lassan fél éve ideszegődött egy másik cica is. Eleinte nagyon sokat morgott a régi cica az újra, jó párszor meg is pofozta az újat. Mostanra addig jutottak, hogy a nőstény csak néha fújjog az új cicára. Mivel a tied hányt így el kéne vinni orvoshoz. Ha van szállító ketrec akkor ha raksz bele tápot szerintem belemegy a cica. Hogy kel ki magából?
2021. júl. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvass utána a cicák összeszoktatásának. Nem szabad durván csinálni, szépen, fokozatosan kell haladni.


Mi úgy csináltuk, hogy a kicsit becsuktuk a hálóba az elején. Orvosig amúgy is kellett volna, hiszen fiv/felv teszt előtt nem mertem volna a szeretett nagyhoz engedni. Érezték egymás illatát, hallották egymás hangját, látták, hogy akkor is pepecselünk a cicakajákkal, ha ők éppen nem kaptak. Az állatorvos és a negatív tesztek, első oltás, parazitamentesítés, stb után pár nappal hagytuk a kicsit kiszökdösni. Egyből ment a nagyhoz, aki persze fújt és morgott. Ilyenkor nagyon megszeretgettük, sosem a kicsit istápoltuk, hanem a nagyot. 3 nap után, amikor már nem azonnal fújt, hanem érdeklődött a nagy cica is, engedtük őket közel menni, persze nagyon figyelve, ugrásra készen. Napról napra egyre több ideig voltak egy légtérben, kb egy hét után kezdtek el együtt játszani, egymás wc-jét kipróbálni, kajáját megszaglászni, stb. Innentől nagyjából még 3 hét volt, mire egyedül mertük őket hagyni egy bevásárlás erejéig. Most van itt 2 hónapja a pici, éppen összebújva alszanak. 😊


Egyébként normál esetben nem lenne ennyire hosszú idő szerintem, nekünk kicsi gyerekeink vannak (1, 2, 4 és 5 évesek), így a hangzavar szerintem okozott némi extra feszültséget.

2021. júl. 28. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%

Külön helységbe kéne tenni őket, egy szúnyoghálós ajtót feltenni hogy lássák egymást, ismerkedjenek, de verekedni ne tudjanak.

Lehet hogy nem fogja elviselni amúgy. Vannak cicák akik nem akarnak társat.

2021. júl. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nézz meg néhányat Jackson Galaxy műsoraiból! Találsz a problémára szakszerű megoldást.
2021. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!