Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van így értelme macskát tartani?

Van így értelme macskát tartani?

Figyelt kérdés

Arról van szó hogy a családom nagyon állat-ellenes. Nem a szüleimnél lakok már, mamámnál, őt nagyon nem zavarja a macska ameddig én gondozom. Nyilván én gondozom, èn macskám... èn nagyon szeretem az állatokat, àllatbarát vagyok. Sokszor megkapom (anyám részéről) hogy állatbu*zi vagyok...

Lesz egy kismacskám, és anyám elkezdte sorolni elrettentés képpen hogy mivel jár egy macska. Nekem nem kell bemutatni hogy kell állatot tartani. Volt már törpenyulam, kutyánk is, apa kanárikat tart. Apa miattuk nem engedte a macskát, de ugye már nem ott lakom. Inkább anyám van most nagyon ellene... de igazából mindenki. Ùgy vannak vele majd biztos valamilyen fertőzést elkapok. Nekem rendesen bûntudatom van hogy macskát merek tartani... :( nekem szüksègem van egy társra, azèrt akarok egy kiscicát. 21 vagyok, nem kisgyerek. Szerintetek?:(



2021. aug. 3. 11:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha anyád nem ott lakik ahol te akkor nincs semmilyen beleszólása az életedbe, ezt meg is mondhatod neki. Én azt is megmondanám, hogy nem kötelező meglátogatni sem...
2021. aug. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%

Nézd el nekem, de anyádnak annyi esze van összesen, amivel még pont nem felejt el levegőt venni, semmivel se több.


A macska egy igen tiszta állat, többet tisztálkodik mint egy ember. Ezen felül a legtöbb betegség ami köztük előfordul (FIV, FeLV, FIP, stb.) az emberre ártalmatlan, és a kevésbé súlyosakat az oltások eleve kizárják, vagy nagyban csökkentik. Nekem is van 10 mentettem, mégis élek és virulok, pedig van köztük beteg is.

2021. aug. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, most meghallgatnám az "mivel jár egy macska" elrettentést, hátha sikerül lebeszélnem magam vele... :3


Anyád... hagyjuk.

2021. aug. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%

Akkor van értelme, ha felelősen tartod. Ivartalaníttatod, megadod neki a szükséges állatorvosi kezeléseket, esetleg oltásokat. Én nem vagyok a kinti macska híve sem.

Ha fennáll a lehetősége, hogy még valaha is haza kell költöznöd a szüleidhez, akkor NEM! Majd később, ha már teljesen a magad ura lehetsz!

2021. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Alap hogy ivartalaníttatom és oltom.


Hát hogy mik az elrettentő dolgok anyám szerint... oltás, meg orvosi költségek, meg nehogy rühes/bolhás legyen...


De ezt én sem értem, aki állatot tart annak tán csak a fejében az orvosi költségek, oltások stb.


Meg az ismerősünk kutyáját hozta fel pèldának, hogy annak is 50 ezer volt a műtétje, meg a fülével volt valami.

2021. aug. 3. 11:58
 6/16 anonim ***** válasza:
59%

Én elköltöztem otthonról és megvettem álmaim állatait (kígyók, gekkók, gyíkok, stb.), összesen 10et.


28 éves vagyok vagyok, anyukám nem látogatott meg 3 éve.


Ő undorodik az összes hüllőtől, én nekem pedig ők az álmaim.

Azt mondja, megfojta őt a kígyó, megharapja egy gyík, elkap valami fertőzést.


Terráriumba van az összes, megfelelően gondozva...de hát anya, az anya.


Csak telefonon tartsuk a kapcsolatot.

2021. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
16%

Állattal rengeteg kompromisszum jár.

Ugye folyamatos kosz a lakásban. Hiába tiszta a macska az alom meg a szőre folyton ott van mindenhol, még a frissen mosott ruháidon is ott lesz.

Nálunk napi 2x van takarítva. Egy macska miatt. Kb semmit se ér.

Ezen felül ugye hogy nem mehetsz el sehova. Ja de egy napra igen.

Ez kb a maximum amit kibír egyedül. Ugye nem tudja magának kinyitni a csapot hogy igyon meg megetetni magát. Alom még csak csak bírja pár napig.


Inkább a kompromisszumokat mérlegeld. Meg ha költözöl akkor vinned kell magaddal és ha csak nem magadnak veszed a lakást akkor nem biztos hogy mehet az állat.

Szóval nem igazán lehet utaztatni a macsekot sehova, akkor is kell megoldás ha majd nem a nagymamádnál laksz.


Ez a két fő kompromisszum szerintem.

Számíts arra hogy ez így lesz 15 évig... Így döntsél...


Na és a macska viselkedését is el kell tűrnöd.


Mindent gondolj át mielőtt döntesz.


Sok konfliktus forrása lehet emberek között is.

Pláne ha mást akarsz rávenni majd hogy csinálja helyetted a macska dolgait amit te vállaltál a macska élete végéig.

2021. aug. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%
#6 nyugodtan meglátogathatod de is az anyukádat...
2021. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

8as, nem fogom, ha ő nem képes eljönni én sem fogom.


Megértem, hogy nem szereti őket, de a lánya kedvéért igazán eljöhetne, legalább az udvarba.

2021. aug. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A mi macskánk egy hétvégét simán el van egyedül. Dupla kaja, víz, alom kirakva. Persze érzékelem, hogy hiányoztunk neki, de elvan. Ha hosszabb időre megy valahova az ember, akkor baromi menő panziók vannak kb. emberi mértékű macska/nap áron (vagyis drága és megviseli a cicát, de jó gondját viselik). Nekem két barátnőm is alig várja, hogy mikor megyünk végre nyaralni, ilyenkor mindig náluk nyaral a cicánk. Aki állatot tart, az számoljon vele, hogy felelősséget vállalt.

A szőrre nekünk robotporszívónk van. Két naponta gyűjti be a szőrt a lakásban, a macskát (hosszú szőrű) pedig hetente fésüljük.

A ruháink tény, hogy atom szőrösek. Minden sarkon van egy ragacsos hengerünk. :D

A betegség viszont komoly dolog, mert felelős gazdiként az ember nem hagyja szenvedni a kedvencét. Nem tudni milyen tartós betegsége, allergiája alakul ki, ami miatt speciális ellátásra lesz szüksége élete végéig. Eszméletlen pénzeket lehet elkölteni ilyesmik miatt és ez nem elrettentés, ez tény, amit fel kell vállalni 15-20 évre normál helyzetben. Csak hogy egy példával éljek, az idős 15 év körüli cicám fogai rossz állapotban vannak. Ezt tudjuk, amióta nálunk van (5 éve). Sántítani kezdett, elvittem orvoshoz, bódította, megröntgenezte a derekát és a két hátsó lábát, megkértem, hogy nézze meg a fogait, ha már bódult. Leszedte a fogkövét, egy fogát ki kellett húzni. Adott neki egy fájdalomcsillapító szurit és csomagolt nekünk egy 2 hetes fájdalomcsillapító kúrányi szuszpenziót. 76 ezer forintomba került ez a 1,5 órás művelet. Plusz azóta speciális cseppeket kap, aminek három havi adagja 21 ezer forint. És a minőségi táp, a (szerintem) jó minőségű (értsd: nem büdös) alom, blablaa. Szóval nem olcsó.

A legkomolyabb probléma pedig valóban a költözés. Nehéz kisállattal albérletet találni és olyan helyre nem mész vele, ahol utálják (anyudék). Vagyis azt is bele kell kalkulálni, hogy nagy terhet veszel a válladra. Én is azt mondom, hogy amíg nem egyedül élsz, a saját ingatlanodban, addig inkább ne.

2021. aug. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!