Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol sétáltatnátok macskát...

Hol sétáltatnátok macskát Budapesten?

Figyelt kérdés

Most a macska pórázos kalandjainak létjogosultságát ne firtassuk, tudom, hogy ebben eltérnek a vélemények. :)


A lényeg: olyan zöldterületet keresek Budapesten, ami tömegközlekedéssel megközelíthető, és nincs túl sok kutya. A tipikus helyek emiatt kilőve, Városliget, Margitsziget, Népliget tele van (póráz nélkül sétáltatott) kutyákkal, túl nagy a véletlen pánikmenekülés vagy egy rossz találkozás esélye.


A Kopaszi gátat találtam eddig, ott ki van írva, hogy kutyát bevinni tilos, ami nyilván nem jelenti, hogy egy sincs, de talán kisebb a baj esélye. Viszont ott most a sok a program, nyári mozi, az új strand, a dürer, nem tudom, mennyire nagy a tömeg, jó lenne valami alternatíva olyan esetre is, ha oda nem tudunk menni valamiért (vagy a macskának nem jön be a Duna közelsége miatt).


Van valami ötletetek?

Még az új Puskás stadion jutott eszembe, úgy láttam, szoktak oda bejárkálni emberek sétálni, és lett zöldterület a felújítás után, de még nem voltam ott, nem tudom, mennyire járnak be pl. kutyával.


Tudtok esetleg más ötletet adni? Városon belül, tömegközlekedéssel.



2021. aug. 8. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Fölöslegesen stresszeled a macskát.
2021. aug. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
1, A macskának van rá igénye, egyrészt. Másrészt a saját macskámat én ismerem, tudom, mi a stressz neki. Harmadrészt meg elfogadom az eltérő álláspontot, de a kérdés nem erről szólt.
2021. aug. 8. 10:56
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Bárhol vagy meny ki városszélre
2021. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
15%
Szegény macska. :(
2021. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Ajjj szegény cicust minek kínozni?😥
2021. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%

A Városligetnek vannak részei, ahova nem lehet kutyát vinni. Nem mondom, hogy egy sincs bent, de jóval kevesebben. A Rózsák tere jutott még eszembe, igaz pici, de ott még nem láttam kutyát. A Margitszigeten nyuszisokat már láttam, nekik nem volt rossz tapasztalatuk a kutyásokkal, de eldugottabb helyeken is voltak, nem a rét közelében.

Persze, csak azt vállald, amit biztonságosnak érzel!

2021. aug. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
40%
Gondolkodtam már ezen. Macskát tényleg csak porázon lehet sétáltatni ? Nem lehet úgy szocializálni, hogy kövesen mint egy kutya, meg visszajöjjön ?
2021. aug. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
23%
4-es vagyok. Le lehet pontozni, de ez akkor is állatkínzás. A macska független állat, nem kéne ezzel nyomorítani. Sétál ő magától is, ha ki van engedve.
2021. aug. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
7, lehet, csak nem éri meg a kockázatot.
2021. aug. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

6, Melyik részeire gondolsz a ligetnek? A rózsák tere tényleg jó ötlet, köszi! :) Eszembe juthatott volna.


Kutyák kapcsán inkább az önsétáltatóktól tartok, pont elég, ha egyszer egy eb lesz behívhatatlan izgalmában, hogy macskát lát. :/ És ugye ligetben, szigeten a többség szabadon engedi a kutyát - persze, tegye, nekik is kell, csak nem akarok konfliktust.


7, Lehet szocializálni, de a macska egyben prédaállat is a mérete miatt, nem csak ragadozó. Könnyebben ijed meg. A hám és a póráz elsősorban nem a koordinálást szolgálja, hogy gyere a láb mellett, hanem a biztonságát, hogy maradj olyan távon belül, ahol vigyázni tudok rád.

Kutya esetében is, ha egy félős kiskutyád van, aki nem teljes biztonsággal behívható, nem fogod póráz nélkül sétáltatni, a saját érdekében. :)


8, Nálunk szerencsére a macska társállat, nem fogyóeszköz, amit kicsapok az utcára. Felhívnám a figyelmedet, hogy a kérdés Budapestről szól, a belvárosi forgalomba csak egy idióta dobná ki a macskát.

Elhiheted, hogy ismerem a macskámat, ha nem lenne rá igénye, nem erőltetném. (Viszonyításképp: két macskánk van, mindkettő mentett. A másik tökéletes szobacica, nem vágyik ki, neki elég az ablakban napozás, az is stressz számára, ha az állatorvosig lemegyünk a szomszéd utcába. Őt eszembe se jutna kivinni, a hámot se szereti, nem magabiztos benne.) Ez a macska viszont imád velünk kirándulni, cicabiztos hátizsákja van, a hámba önként mászik bele, hogy menjünk már, kíváncsi, érdeklődő, várja az ilyen programokat. És látom rajta, hogy szívesen jönne ki a táskából, felfedezne annál messzebb is, mint amit a becsatolás enged neki, vagy nem csak a karunkból nézelődne.

Figyelek a macskára, figyelek az igényeire, ezért született meg a kérdés, hogy olyan helyre vihessem, ahol biztonsággal nézelődhet.


Most, hogy ezt így kiveséztük, remélem, hogy a kérdésemre is sikerül figyelmet fordítani, miszerint: lehetőleg kutyamentes zöldterületet keresek Budapesten.

2021. aug. 8. 12:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!