Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám nem megy wc-re,...

A kiscicám nem megy wc-re, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tegnap találtam a bolt előtt egy kiscicát, kb. 1 hónapos lehet. Estefelé tudtam hazahozni, és mióta velem van nem kakil :( Pisilni egyszer volt, de ennyi. Tudom hogy lehet belassult az emésztése mert valószínű nem kapott enni, de már 5x megetettem mióta itt van (alutasakos macskakajával) és nagyon fel van puffadva a hasa. Hihetetlenül stresszes vagyok és félek hogy valamilyen baja van, vidéken élek és 4 közül egy állatorvos sem veszi fel a telefont. Próbáltam nedves zsepivel ingerelni a fenekét, simogattam a hasát is de semmi. Néha belemegy az alomba de nem csinál semmit csak kapar. Tejet is adtam neki. Esetleg még ötletek?

2021. aug. 9. 18:35
 1/7 Andizsuzsi ***** válasza:
50%

1 hónapos kismacskát alutasakossal etettél???

Kismacskatáp (tejpótló), minden etetés után végbél ingerlése és nagyon gyorsan állatorvos, hogy a megfelelő mennyiségű féreghajtót megkapja.

2021. aug. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
Orvos mielőbb!!! Addig ne adj neki ételt se, ha annyira felvan puffadva!!
2021. aug. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Végül sikerült neki 💖 viszont nem tudom hogy mit csináltam volna ha nem, azóta kerestem több állatorvost is mert azért mégis csak el kéne vinni, de folyamatosan kinyomják a hívásomat. 😅 Egyébként most olvastam hogy nem tudják megenni 1 hónaposan a sima tasakosat szóval akkor valószínűleg már idősebb.
2021. aug. 9. 20:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha fel van puffadva, a tej miatt van
2021. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb ferges lehet, allatorvos mihamarabb. Tejet ne adj neki, viszont ha valoban annyira fiatal meg, akkor kiegeszitesnek macskatapszert alkalmazhatsz, 4 hetesen meg boven szopiznak alapesetben..
2021. aug. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Én mondjuk egy mentett cicát kb azonnal (ha beteg, vagy nagyon kicsi), vagy másnap vinném az állatorvoshoz...
2021. aug. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Énis elvinném, ha fogadnának... Keddre kaptunk időpontot
2021. aug. 11. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!