Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ártanék a cicámnak, ha hámban...

Ártanék a cicámnak, ha hámban sétáltatnám?

Figyelt kérdés

Brit kiscica, most lesz 3 hónapos. A tenyésztő is bent tartotta és nálunk is lakásban van, de van udvarunk ahova levihetném. Mikor hoztuk haza rettentően félt a kocsiban a zajoktól, ma pedig állatorvoshoz vittük és szegénykém végig remegett és kétségbe esetten nyávogott. Arra gondoltam, hogy néha kivinném kicsit,hogy szokja a világot. Nem tudom a hám mennyire káros neki, viszont szabadon kiengedni nem szeretném, mert félek nehogy baja essen vagy ellopják mivel nem kis összegű cicáról van szó.

Akinek benti cicája van ezt hogyan oldotta meg? Szerintetek egy cica meg tudja szokni a hámot?


2021. aug. 11. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Más a pszichológiája egy macska sétáltatásnak, mint a kutya sétáltatásnak.

Nagyjából annak a reciproka.

Vagy úgy is mondhatnám, úgy kell macskát sétáltatni, mint ahogy a legbalf@szabb kutyagazdik szokták a kutyáikat sétáltatni.


Ha ezzel tisztában vagy, nem tudsz neki ártani, mármint mentálisan, és ha ezt tiszteletben tartod, az eleve kizárja, hogy fizikailag árthass neki, hiszen ennek az esélye se lesz meg.

Olvasgass a témában, vannak jó leírások, ha az alapok megvannak, minden további nélkül kivitelezhető.

2021. aug. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ!

Azt sejtem, hogy nem fog az utcán sétalni, mint egy kutya mivel az már most látszik, hogy nagyon öntörvényű cica. Csak nem tudom, hogy azzal ártok neki többet, ha ritkán viszem ki (kb.csak a dokihoz) és olyankor fél vagy, ha hámmal korlátozom a mozgását.

2021. aug. 11. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:
65%
Privátban megírnád, mennyiért vetted? Kislányom megőrjít már ezzel a brit cicaval, de nem tudom mennyibe kerül.
2021. aug. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

1-es vagyok, alapvetően nem értek egyet azzal, hogy bármilyen macskaféle egy lakásban élje le az életét, úgyhogy ha hámhoz szoktatható, akkor azt az én felfogásomban kötelezően ki kell használni, és megismertetni a világgal.

A hámmal való korlátozásnak megvannak a maga szabályai, de ez elhanyagolható korlátozás ahhoz képest, ha egy macska 100 négyzetmétert ismer a világból.

2021. aug. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is Brit shorthair cicám van, de ő már 8 éves. Kicsiként én is hámot adtam rá, hogy a kertbe kiszoktassam, de pár próbálkozás után feladtam. Csak kúszott, lapult, még attól is megijedt, hogy a fű mozgott. Állandóan szaladt vissza a házba a megszokott komfort zónájába. Sajnos az autótútat sem bírja, így csak akkor visszük ki a lakásból ha orvoshoz kell vinni. De akkor is totál sokkban van, hangosan sír, és hiába kefélem ki a szőrt indulás előtt 1 órán át, ilyenkor úgy vedlik, hogy csak lesek. Pár hónappal ezelőtt gondoltam kérek segítséget Jackson Galaxytól ( macskákkal suttogó) Leírtam neki mit élünk át a cicával. Kaptunk választ rá. Írta, hogy a Brit fajta ha születése napjától nem kint van, akkor őt nem tanácsolja hogy erőltessük a kinti élethez. Írta, hogy ha fél, sokkban van, akkor hagyjuk a saját komfort zónájában. Minél idősebb annál nagyobb sokkot élhet át, ami akár végzetes is lehet a cicának. Szóval ha a te cicád sem élvezi a kint világot, akkor hagyd csak bentinek. Jó hír, hogy így ritkábban lesz beteg ( nekem a 8 év alatt csak 3x volt a szeme begyulladva, de ezen kívül semmi baja nincs még ma sem) sokáig fog élni. De figyelj az étkezésre, mert állandóan ennének, és hízásra hajlamosak.
2021. aug. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
14%
Kibújnak a hámból, és ők nem találnak haza, nem kutyák. Neked volt már amúgy macskád, hogy ilyet akarsz? Mert nekem sok évtizede voltak cicáim, de még a hordozó falát is szétfeszítette az egyik, és kiugrott, csak azért nem veszett el, mert már itthon történt.
2021. aug. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Egy fontos dolog van, mielőtt macska sétáltatásra adod a fejet: Ha hozzászokik, akkor ugyanúgy igényelni fogja, mint egy kutya. Tehát nem működik ilyen "ha kedvem van" módon.
2021. aug. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 harebell ***** válasza:
Nekünk is brit rövidszőrű van, 3 éves múlt. Kiskorában hámra szoktattam, kijárunk parkba, vagy ha szüleimnél vagyunk, a kertbe. Nem úgy sétál benne persze, mint egy kutya, de hagyom ilyenkor kedve szerint szaglászni, bogarászni, felfedezni, hangyára vadászni stb. Néha 10 perc után megunja, néha kint lenne egész nap, a lényeg, hogy én úgy látom, jót tesz neki, sokkal kiegyensúlyozottabb, ha eleget ki tudunk menni.
2021. aug. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!