Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan neveljem a cicám? Kinövi?

Hogyan neveljem a cicám? Kinövi?

Figyelt kérdés

Van egy 4 hónapos cicánk, lakásban tartjuk. Sok neveléssel kapcsolatos oldalt elolvastam így ha vmi rosdzat csinál azonnal odamegyünk, határozott nemmel leállitjuk, illetve igyekszünk ijeszto hangot kiadni. Jutalomfalatokkal pedig próbáljuk ránevelni azokra a helyekre, ahova szabad menni.


Van pár dolog, amit még csinálj és elég idegesítő, pl. néha felmegy a konyhapultra, vagy a TVhez felugrik, vagy a függönyre megy rá. Ilyenkor lelocsoltam vízzel de ez se annyira rettenti el. Kinőheti ezeket?


2021. aug. 14. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kinövi, csak sok idő. Nekem is van egy cirmos, ami szerintem a number1 a házimacskák között, értelmes, ügyes, okos, stb. De neki is meg kellett öregednie hogy igazán szót fogadjon, már 14 éves..
2021. aug. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugye azért nem 14 éves korára nyugodott mef? :'D
2021. aug. 14. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk szürke-fehér cicánk van, házicica már 7 éves ő is lakáscica, kislány, ő utcacica volt, 1 évesen került hozzánk és semmmiben nem tesz kárt, nagyon durva, de nem ugrik fel a függönyre, tévére. Egy asztalra ugrik fel, ahol egy ablak van, ahol nézelődhet, sok fa, madarak röpködnek, ott szokott mozizni meg remegtetni a száját :D a finom falatok után.

Egy dologról nem tudjuk leszoktatni, nagyon élethű műfű van az erkélyen és kimegy, azonnal nyújtózkodik és körmözik, ott mindig rá kell szólni, van amikor fetreng és úgy "körmözik", de szerencsére jó minőségű a műfű, még nem tett kárt benne :D.

Kisebb cicáknál sajnos a rászólás marad, de szerintem 1-2 éves korára elmegy majd ez a nagy lendület :)

2021. aug. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt akarod, hogy valahova odafekudjon, odaszokjon, akkor macskamentaval probalkozz inkabb, jutalomfalat naluk nem igazan ugy mukodik, mint a kutyaknal. Leginkabb csak nasi, nem ertik, vagy nem akarjak erteni, hogy miert kapjak :D

Ahova pedig nem akarod, hogy felmenjen, akkor vizzel spricceld le, ezt jol csinalod. Viszont mivel nalunk a macskat az istennek se lehetett arra megtanitani, hogy az asztalokra/pultra ne masszon ra akkor se, amikor nem vagyunk otthon (kameran direkt neztem :D) ezert a konyhat, furdot zarjuk, a nappaliban pedig az asztalt lepakoltuk, semmit nem tartunk rajta, igy azon maszkalhat. Egyebkent elvileg ha zacskot vagy alufoliat teszel az asztalra, annak a zorgesetol felnek, nem mennek oda. Probald ki, nalunk mondjuk ez se valt be.

2021. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Utolsó, 3-as vagyok, nálunk mivel ő utcacica volt, kb. semmitől se fél, zacskóktól se, mondták utálják a citromot, narancsot, mutattuk neki megszagolta és ennyi, mutattuk neki az uborkát, banánt, megnézte, megszagolgatta, ja és, hogy imádnak bebújni dobozba, na hát ő nem, amikor elhoztuk anyósomtól, ő csinált neki egy bélelt dobozt a kertben, na nem bement, hanem rajta ült a tetején, mint egy nagyságosasszony :D, amikor odaértünk.
2021. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Lakásban tartott macskával ez ilyen sajnos. Ha nincs lehetőség kiengedni, hogy az udvaron futkározzon, másszon, felfedezzen, a lakásban fogja kiélni magát.
2021. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkább személyiségfüggő. Van két macskám, mindkettő utcáról van, az egyiket a halálból hoztuk vissza.

Az egyik nem rosszalkodik, nem ugrik fel sehová ahová nem szabad, a másik a konyhaasztalra is felmegy ha nem figyelünk, a virágokat is leveri, a függönyt is tépi. Ugyanazt a "nevelést" kapták (már amennyire egy macskát nevelni lehet...)

Ja, és ha valahová macskamentát szórok, akkor az egyik odapisil.

2021. aug. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást, 3-5-ös voltam.....
2021. aug. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat hasznosak voltak, jól jönnek a tapasztalatok :) tőlem mindenki zöldet kapott :)
2021. aug. 14. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!