Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem tudom hogy ki vigyázzon a...

Nem tudom hogy ki vigyázzon a szoba cicámra. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Én iskolában vagyok a szüleim dolgoznak a nagyszüleim pedig túl messze laknak hogy naponta megnézzék töpször is. A kedves szomszég néni is el fog költözni hamarosan aki vigyázott a kutyánkra. Vagy egyáltalán kell rá vigyázni enyire? Egy elég kicsi cicáról van szó.

2021. aug. 23. 06:47
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Reggel foglalkozz, játssz vele kicsit, mielőtt mész suliba, kapjon enni, almozd ki. Semmi baja nem lesz, amíg suliban vagy, átalussza a napot kb.

Ha hazaérsz szánj rá több időt.

2021. aug. 23. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Fontos, hogy a lakást tegyétek cicabiztossá, napközben, ha egyedül van, ne tudjon kiszökni sehová, ne egyen meg semmi olyat, amitől baja lesz, ilyen szemmel nézzétek át a lakást (nézd meg milyen kajákat nem ehet cica, mert súlyos károsodása lehet: hagyma, paradicsom stb.). Fontos, hogy víz és szárazkaja valamennyi azért legyen kint (gondolom már eszik szárazat), hogy ne essen kétségbe, hogy nincs kaja, víz 8-10 órán keresztül. Amúgy aludni fog :D. Reggel foglalkozz vele, ahogy írták.
2021. aug. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
98%
Gyűrj neki alufóliából golyót azzal el lesz egész nap. A miénk azzal fo cizik mindig ha nem eszik vagy alszik :D
2021. aug. 23. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Ellesz ő egyedül, ne aggódj. Nekem van, hogy sok órán keresztül csak alszanak. A lakást tegyétek cicabiztossá, ha esetleg eddig nem volt (törékeny tárgyat, emberi kaját ne érjen el pl). Tegyetek ki almot, kaját, vizet, esetleg valami játékot.
2021. aug. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
95%
Én úgy gondolom, hogy ez eléggé cicafüggő. Nálunk szerencsés volt a helyzet, mert eleinte anyukám itthonról dolgozott. A cica reggelente átszaladt hozzám, de mikor apával kiléptünk a lakásból, anya mesélte, hogy leült az ajtó elé, és nyávogott. Aztán mikor anya utánakiabált, hogy ő is itt van, beszaladt hozzá. A mi cicánk nem szeretett egyedül lenni, de ha nem volt otthon senki, bebújt az ágytakaró alá, és aludt egy kicsit. Legalábbis mi mindig arra jöttünk haza, hogy egy kis kiemelkedés megindult a pokróc alatt, ha valaki belépett a szobába. De ettől függetlenül valóban nem kutya, jobban elvan egyedül, de erre emlékszem, hogy a mi cicánk igényelte a társaságot.
2021. aug. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%
Ne aggódj, semmi baja nem lesz, csak ahogy az előttem szólók is írták, a lakás legyen cicabiztos. Reggel is foglalkozz vele egy kicsit, kapjon enni, legyenek neki játékok. A macska alapvetően elég lusta állat, ha egyedül van, valószínűleg csak aludni fog úgyis.
2021. aug. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
Hozz mellé egy társat.
2021. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért nem mindegy, mit értünk a kicsi alatt.

3-4 hónapos már simán elvan egyedül, de ha pár hetes, akkor sokkal több foglalkozást igényel, naponta többször kell pl etetni, alomra szoktatni stb.

2021. szept. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!