Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kevesebbet fognak élni a...

Kevesebbet fognak élni a cicáim, ha rosszabb tápot adok nekik, nem pedig prémiumot?

Figyelt kérdés

Akármilyen szuper tápot próbálok, mindegyikre fintorognak, már nem tudtam mitévő legyek, az egyik barátom adott az ő cicái tápjaiból és azt meg falták.

De én nem akarom, hogy betegek legyenek vagy rövidebb ideig éljenek, mert nem adok meg nekik mindent. Nagyon imádom őket és nem tudom, hogy mivel teszek jobbat nekik, ha rájuk erőltetem a jó kaját vagy engedek nekik és azt adom, amit szeretnek.

Kérlek ne nevessetek, nekem nagyon fontos ez😔♥️🐾


2021. aug. 30. 10:42
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%

Természetesen számít a táp, de önmagában nem elégséges. Ahhoz, hogy egészséges legyen a cicád, be kell adni neki a védőoltásokat (pl. macskanátha, macskapestis, leukózis, veszettség - ez ráadásul az emberre is halálos lehet)


Én purina one-t adok, az öreg cicám 16 évig élt, sose látta állatorvos a szurikon kívül. A fiatalabb még csak 3 éves, de remélem neki is szép hosszú élete lesz.

2021. aug. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
#10-es ezt most úgy mondtad, mintha én egész eddig nem dobtam volna ki a tízezreket, hogy a legjobbat kaphassák. De egyik se tetszett nekik. Az olcsó sz@rt bezzeg megennék, annak ellenére, hogy sose kaptak olyat előtte, biztos nem szoktattam rá őket. Én mégis még ezen aggódok, nehogy bajuk legyen, merjek-e olyat adni nekik, amit szeretnek. És mégis úgy írsz, mintha én lennék a rossz gazda. Úgy érzem mindent megtettem, már csak az a kérdés, hogy azt sz@rjam le, hogy betegek lesznek-e vagy azt, hogy mit akarnak. És mindkettőtől én érzem sz@rnak magam.
2021. aug. 30. 11:27
 13/28 A kérdező kommentje:
1#12 minden oltásuk megvan, ivartalanítva vannak, 3 havonta kapnak féreghajtót és bolha, kullancs megelőzőt, benti cicák egy városi panelban, de minden este 11-kor kiviszem őket sétálni pórázon 50 percet.
2021. aug. 30. 11:31
 14/28 A kérdező kommentje:
Utálom a bizonytalanságot, hogy nem tudom mivel teszek jobbat.
2021. aug. 30. 11:32
 15/28 anonim ***** válasza:
26%
Elolvastam még egyszer, amit írtam, de semmi csúnyát nem találtam benne. Amúgy meg te vagy a gazdájuk, azt esznek amit tőled kapnak. Ne a macska tartson téged.
2021. aug. 30. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
80%
Valószínűleg baromira elkényeztetted őket. Ha ennyiféle tápot próbálták és egyik sem jön be, akkor nem veled van a baj. Hidd el, ha éhesek lesznek, megeszik. Kijárós cicák? Nem fognak valamit kint? Nem eteti a szomszéd is őket? Ha csak benti cicák, akkor várd meg, hogy éhesek legyenek, emiatt ne válts rosszabb tápra.
2021. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:
Nem, de napi 1* este kapnak konzervet vagy főtt húst.
2021. aug. 30. 11:56
 18/28 A kérdező kommentje:

Hát tuti el vannak kényeztetve, mivel 5 hetesen, amikor befogadtak őket utcáról, télen, az életben maradásuk is kétséges volt, nekem meg nem volt semmi cicás tapasztalatom.

Szóval minden erőmmel azon voltam, hogy életben tartsam őket, ők még rákaptak az ízére.

2021. aug. 30. 12:00
 19/28 A kérdező kommentje:
De 2 éve azon vagyok, hogy találjak egy nekik tetsző száraz tápot.
2021. aug. 30. 12:01
 20/28 A kérdező kommentje:

Azért ennyire nem lehetnek makacsok, szerintem tényleg utálják a prémium kaját.

Mert a másikakat meg mindjárt megették, pedig előtte nem ettek sose olyat.

2021. aug. 30. 12:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!