Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerződés nélkül milyen...

Szerződés nélkül milyen alapon fizethetek az elfogadott árajánlatnál kevesebbet egy szakinak, amennyiben a beígértnél rosszabb minőségű munkát adott át?

Figyelt kérdés
Adott egy felújítási munka, KATA-s kivitelezőt kértünk fel az elvégzésére. X forintos egységáron elfogadtuk az ajánlatát, azonban a végén az szóban megbeszélteknél jóval gyengébb minőségben és lassabban végezte el. Ezért csak az X 40% szeretném kifizetni. Szerződés nélkül kinél tudok panaszt tenni, terelhető-e jogi útra, amennyiben nem sikerül megegyezni vele? Mik a jogaim?

2021. jún. 29. 20:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

Én a helyedben ilyen pofátlan "engedményt" nem mernék magamnak adni, mert a szaki megharagszik és szépen szétszedi amit csinált és hazaviszi, vagy egyszerűen csak szétveri, aztán ha akarsz bizonyítsd be, hogy mi történt, járj bíróságra, fizess meg egy másik szakit, hogy csinálja meg és a végén ráköltesz 5ször annyit, mint amennyit eredetileg kellett volna fizetned.

Ha nem tetszik a minőség, próbálj vele megegyezni, hogy javítsa ki, csinálja meg úgy, ahogy megegyeztetek. Aztán jöhetz árengedmény kérés, majd a jogi úttal fenyegetés, de valószínűleg úgyis kinevet, hiszen nincs semmi papírod arról, hogy milyennek kellene lennie, miben egyeztetetk meg.

2021. jún. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetesen először szeretnék leülni vele és részletesen megbeszélni a minőségi kifogásokat. Mindenképpen fontosnak tartom, hogy ő is értse, nem sóher vagyok, hanem elégedetlen :) A kérdés inkább a következő lépésre vonatkozott, amit írtál is a második bekezdésben.
2021. jún. 29. 21:05
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szóbeli szerződés is érvényes, ezért is végezte el a munkát, a probléma az, hogy ha nincs leírva miben állapodtatok meg és mi az, ami ebből nem olyan lett, mint a leírtakban, akkor nehéz bármit is kezdeni a helyzettel - szerintem.

Hátha volt valakinek hasonló esete és tud tanácsot adni.

2021. jún. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Vagyis az anyagárat sem akarod neki kifizetni? Mennyire szar az a munka???😳

Küldesz képet privátban?

2021. jún. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az anyagköltségeket végig fizettem, itt most csak a munkabérről van szó.
2021. jún. 29. 22:30
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Szóval kép?
2021. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem mutatok képeket, mert ez nem tartozik a témához. A kérdést ezért is fogalmaztam meg konkrét részletek nélkül.
2021. jún. 29. 22:39
 8/13 Katoonene ***** válasza:
79%

Gyakorlatilag végignézted, hogy szarul dolgozik, és nem szóltál. Felét sem akarod kifizetni, amit csinált.


Mutasd végig neki, de szerintem ha olyan az idegállapota, fogja magát és visszabontja a munkáját. Napi 8-16 óra munka mellett nem lesz szüksége a pénzedre, de híred fog menni.

Ezért lenne jó tudni, mi volt az a munka, amit úgy meg lehet csinálni, hogy a felét sem akarod kifizetni, és nem vetted észre közben a gondokat.

2021. jún. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem kötöttél szerződést írásban? Miért nem ellenőrizted a munkáját? Világosak voltak az elvárásaid? A 40%-ot a kisujjadból csaltad elő? :)
2021. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
A szaki nagyon is tisztában van vele, hogy vannak minőségi kifogások a munkájával. Sőt, a végeredményben vannak olyan részek, amelyeknél egyértelmű, hogy ez senkinek sem felelne meg. Már menet közben is vissza lett vele bontatva ez és az, de még a javítást sem volt képes rendesen megcsinálni. Azért vesszük át mégis a munkát, mert így is régóta csúszik, és nem akarunk még hónapokat rádobni az egyébként párhetes feladatra. Ahogy írtam, fizetni szeretnék a munkáért, mert dolgozott, a minősége erősen kifogásolható.
2021. jún. 30. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!