Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kevesebbet fognak élni a...

Kevesebbet fognak élni a cicáim, ha rosszabb tápot adok nekik, nem pedig prémiumot?

Figyelt kérdés

Akármilyen szuper tápot próbálok, mindegyikre fintorognak, már nem tudtam mitévő legyek, az egyik barátom adott az ő cicái tápjaiból és azt meg falták.

De én nem akarom, hogy betegek legyenek vagy rövidebb ideig éljenek, mert nem adok meg nekik mindent. Nagyon imádom őket és nem tudom, hogy mivel teszek jobbat nekik, ha rájuk erőltetem a jó kaját vagy engedek nekik és azt adom, amit szeretnek.

Kérlek ne nevessetek, nekem nagyon fontos ez😔♥️🐾


2021. aug. 30. 10:42
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
68%

"Nem hiszem, hogy megunták volna, mivel felváltva kapják, mindig mást. Egyszerre 4-6 fajta szokott itthon lenni, többféle márka, íz."

Itt rontottad el, ezt nem szabad csinálni. Nem etetünk össze-vissza több féle táppal. Tápváltásnál is fokozatosan kell csinálni, te meg kapásból 6 félét adsz nekik! Nem figyelsz a tápértékre sem, gyomorfájást is okozhatsz nekik és még annyi minden egészségügyi problémát. A macskák szeretik a megszokott ízeket. Ha folyamatosan váltogatod a tápot, nem lesz megszokott nekik, mert mindig mást kapnak. Gondolom a barátodtól kapott tápot adtad több alkalommal is, így megszokták és ezért szeretik. Nem utálják a prémium kaját, azt utálják, ahogy eteted őket. Szép dolog, hogy megmentetted őket és próbálsz nekik mindent megadni, de ebben a formában inkább rontassz a helyzeten.

2021. aug. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Nem ezen (vagyis nem kizárólag ezen) múlik.

Ha nem a prémiumot (vagy annak mondottat) kapja, de azért normálisat, az teljesen jó.

Nagyon sok minden befolyásolja még, hogy meddig él.

2021. aug. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
13%
Az igazi prémium az egér, a veréb és a galamb lenne amiért meg is dolgozna. Minden más csak utána.
2021. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim válasza:
75%

Szia!

Az állatok táplálása is kicsit olyan, mint a bébik hozzátáplálása. Vagy így talán jobban megérthető. Amikor az anyatejes baba először kap mondjuk almapépet, szinte tuti, hogy fintorogni fog és kiköpi, eztán másnap már lemegy egy kicsi alma, harmadik nap több és így tovább, két hét után már szeretni fogja az almát, de addig másik új íz nem adható neki, amíg az elsőt meg nem szokja. És utána kezdődik ez előről a következő fajta étellel. Az, hogy az elején folyamatosan kiköpi, az csak azt jelenti, hogy nincs hozzászokva az ízhez, nem azt, hogy nem szereti (persze később nyilván lesz 1-2 olyan étel, amit valóban nem szeret, de nem több).

Az állatoknak is meg kell szokniuk a tápot. Ha jó minőségű és nincs tőle emésztési problémájuk, akkor "erőltetni" kell, vagyis legalább 2-3 hétig azt adni nekik és kész. Tudom, hogy nehéz elhinni, főleg annak, aki ilyen nagyon gondoskodós és aggódós :) beállítottságú, mint te de semmi bajuk nem lesz tőle, ha 2-3 hétig kevesebbet esznek, sőt.

Mi csak akkor váltunk tápot, ha huzamosabb emésztési problémát látunk vagy esetleg az addig szívesen fogyasztott tápot egyszercsak elkezdi egyáltalán nem enni. Bevallom, hogy mi még az egy márkán belüli ízt se szoktuk variálni. Mindezek ellenére hosszú életűek az állataink.

Válassz ki egy tápot, ami neked a legjobban tetszik, keményítsd meg a szíved és ne adj mást néhány hétig. Tuti lesz eredménye és akkor csak pár hétig aggódtál, hogy lefogynak és nem még 10 évig, hogy a rossz táp miatt betegek lesznek és hamar meghalnak majd. Hajrá!! :)

2021. aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
10%
Ne nevezzük már macskának ami életében nem látott egeret.
2021. aug. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

#24 meggyőztél.

#25 Én láttam már egeret, akkor macska vagyok?

2021. aug. 30. 16:04
 27/28 A kérdező kommentje:
#24 Viszont akkor lenne még néhány kérdésem. Ha 2-3 hét után sem eszik szívesen, akkor váltsak, amíg nem találok egy olyat, amit megszoknak? Másik, hogy amit írtam, azok közül melyik márka a legjobb?(Purizon, Applaws, Orijen, Carnilove, Real Nature Wilderness, Brit Care, Visán Optimanova Grain Free)
2021. aug. 30. 16:07
 28/28 anonim válasza:

Szia!

24-es vagyok! Örülök, ha tudtam segíteni. :)

Igen, szerintem 3 hét után azért már lehet váltani. De, ha bírod tovább, akkor nyugodtan húzhatod tovább is. Ha jól emlékszem azt írtad, hogy mást is kapnak, nem csak szárazat, tehát a tápanyag és vitaminigényüket fedezik abból a másból.

Gőzöm sincs sajna, hogy melyik a legjobb... Én csak az Orijent, a Britet, a Carnilove-eot és a Real Nature-t ismerem. Nekünk leginkább az első kettő jött be. De ez ugye nem szentírás.

Kutyáknak van tápértékelő táblázat (dogfood rating), amivel az összetevők alapján te magad pontozhatod a tápot és ebből látszik, hogy melyik az, amelyik a legjobb, de macskáknak nem találtam ilyet sajna.

2021. aug. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!