Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mi alapján lehet...

Szerintetek mi alapján lehet tudni, hogy valaki kész az állattartásra?

Figyelt kérdés

Pl a lakás kialakítása, berendezése, anyagiak, életmód, stb tekintetében minek kell megkennie?



Mi az, aminek kell lennie a lakásban egy szobacica számára?


Ami az én listámon van:

kajás tál, szökőkút vízzel

kaparófa

búvóhely, és valami magas pont ahova felülhet nézelődni

ágy, bár a macskák nagy része riktig nem ott fog ülni hanem pl a szennyeskosárban

biztonsági nyakörv, billéta hám, póráz

macskafű amit ehet

játékok, bár tudom hogy ez kb bármi lehet, pl egy cipőfőző vagy egy papírgalacsin

alomtálca, lapát, zsákok a kakinak

körömolló, fésű, sampon, fültisztító


Egyéb dolgok:

szobanövények nem mérgezőek neki

nem tud meglógni

a bútorok cicabiztosak, nem tudja magát megfojtani pl madzagokon

kárpit védő huzatok



Anyagiak:

állatorvos, oltások, bolhairtás, ivartalanítás

macskakaja (nedves, száraz, plusz egy kis plusz jutalom)

almozás

esetleges kár amit okoz a házban



Szabadidő:

napi 1/2-1 óra séta

minimum 30 perc játék vele

napi 2× etetni, almozni

(heti 40 órát melózunk mindketten, de más-más műszak)


Van esetleg valami ami kimaradt?

Mire számítsak?

Bevállaljam?



2021. aug. 31. 10:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Értelemszerűen a lehető legkevesebb alommal kell lehúzni a wc-én, megfelelelő alomlapát sokat segít. Mi is egy 50 éves bérházban lakunk, eddig nem volt gond (3 év). Sajnos a lebomló zacsi is mikroplasztikra bomlik, a biológiailag lebomlónak pedig körülményes lebomlani. Szóval az egész csak reklámfogás sajnos.

[link]

2021. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
55%

Látom kérdezitek milyen hám kell.. Ez a jó hám forma cicáknak:

[link]


Ez a nem jó, mert a nyak része nem állítható külön a pici cicanyakra csak 2 fix karika fent 1db csattal:

[link]


Másik nem jó, szintén szabadul belőle. Én álltam zokogva összekarmolva, mert megijedt valami vadtól erdőben és a vállán rázva egyet elfutott, majd még kajával visszacsalva is alig tudtam megfogni:

[link]


Én ezt vettem utána:

[link]


Majd egy ilyet mert jól megnőtt:

[link]


Az egyetlen olyan márka volt a More For, ami nem túl drága, 2 réteg vastag anyagú és nem az a gagyi vékony spanifer..

2021. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Oké, akkor nem értünk egyet. Szerintem pont azok (is) a gázosak, amit te jónak írsz, mert egyetlen pánt tartja az egész macskát, ha hátrafeszíti magát ijedtében, abból azonnal kint van.

Szerintem sokkal többet ér az, amelyik a mellkasát is tartja, csak abból meg, ahogy te is írod, nehéz olyat találni, ami macskára igazítható, cuki "pólós" kutyahámból nekünk is bújt már ki


De köszönöm, hogy vetted a fáradtságot, hogy összeszedted őket, a kérdezőnek simán lehet hasznos! :) Sajna nekem ezek szerint keresnem kell tovább a tökéletes cicahámot, de nem adom fel. :)

2021. aug. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
3.inkább téged...
2021. szept. 21. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!