Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szomszéd macskájával mit...

Szomszéd macskájával mit tudunk kezdeni?

Figyelt kérdés

A szomszéd macskájával van bajom. Pár hónapja a szúnyoghálót letépve valahogy a gyerekszobába került, és hajnalban, mikor keltem a lányomhoz, irdatlan bűz csapta meg az orromat. A macska konkrétan telibef.sta az egész szobát, a szekrény nyitott részét is összepisilte, széttúrta, teli volt minden szőrrel.

Mikor szólt a férjem nekik, kulturáltan kértük, hogy csináljanak valamit, mivel a cica látszik, hogy beteg, illetve hasas is volt akkor. Megígérték, találnak megoldást (szoba cica volt, de kirakták, mert rongált). Mi nem mondtuk, hogy likvidálják, bántsák, vagy bármi ilyen, csak nem akartuk, hogy még egyszer ilyen előforduljon. Utána még hibásak voltunk, hogy miért nem néztük meg, van-e bent nálunk macska (nekünk 2 kutyánk van, de éjszakára ők kennelben vannak, többek között a szomszédok miatt is, mivel a kerítésük rossz, és a kutyájuk is többször volt már hívatlan vendég nálunk).

Mondták, ahogy meglesznek a picik, találnak új gazdát neki is.

Eltelt pár hónap, a macska még mindig itt, újból hasas, még mindig vacakul néz ki és nálunk tanyázik.


Kérdésem az lenne, hogy Ti szólnátok nekik újból? Ha igen, mit mondanátok?


Tudom, falu, és a macskák öntörvényű állatok, ezzel semmi bajunk nincs is. Tudom azt is, hogy nem megoldható, hogy a mi területünket elkerüljék a cicák, nem is ez a szándékom.

De itt egy beteg állatról beszélünk, és nem szeretném, ha elkapnánk valamit tőle (a szomszédok brutál sebesek állandóan).


Köszönöm szépen!


2021. szept. 3. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
54%
Jobb ajtó és szólni a gazdinak.
2021. szept. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

És te mit mondanál neki?

Az a baj, hogy a múltkori eset után én nem biztos, hogy ezt kedvesen tudnám kezelni.

Több ruhát, ágyneműt ki kellett dobnom, mindent többször átmostam, és napokon keresztül olyan büdös volt bent, hogy megmaradni alig lehetett, még a Floraszept sem nyomta el.

Nem a macskára haragszom, hanem arra, hogy ilyen felelőtlenek.

A szüleimnek, nagyszüleimnek is vannak cicáik, fogamzásgátló tablettát kapnak azok, akik még ivarosak. Nincs is nem kívánt szaporulat.

2021. szept. 3. 16:51
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Hasonló szitu volt nálunk is, én többször szóltam az öreglánynak, mert idejártak az ivaros kandúrok jelölgetni és évente 2x felcsinálták a macskáját, a kiscicák meg mindig nálunk kötöttek ki. A válasz az volt, hogy "hát ilyenek a macskák".


Én idén tavasszal elvittem ivartalanításra, a lábadozási időre bezártam a garázsunkba (nekünk is van 2 benti), aztán a varratszedés után kiengedtem.

Érdekes, hogy 10 napig nem is kereste, de legalább azóta nem szül ide évente 2x. Megoldódott a probléma.


Nyilván nem akarok a zsebedben turkálni, nem tudom Nektek belefér-e a szomszéd állatának az ivartalanítása, de ha igen, akkor ne gondolkozz rajta sokat.


Vagy van a hivatalos út ami sokáig tart és macerás: birtokvédelem, feljelentés. És kötelezném a kerítés megjavíttatására is, semmi keresnivalója sem a kutyájuknak sem a macskájuknak a kertetekben.

2021. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
27%
#3: Zseniális!! Kérdező, íme a megoldás.
2021. szept. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

A kerítés probléma már régóta húzódik, és hiába kérjük, nem tesznek semmit még úgy sem, hogy mi fizetjük a felét (hozzáteszem, az ő oldaluk, nem a miénk).

Volt, hogy az egyik gyerek jött át, és mikor rászóltunk, még ők voltak felháborodva (8-10 éves gyerekek).

Számtalanszor mondtuk, kértük, akkor sem volt semmi értelme.

A cica kérdéssel szintén így vagyunk.

Mivel sokáig nem is láttuk ezt a cicát, nem is tudtuk, hogy még itt van. 2 napja szembesültem vele, hogy itt dekkol megint.

És lehet, én vagyok a hibás, de nem vagyok hajlandó kifizetni az ivartalanítást, mert amilyen beteg, előtte még arra kell kezelni. Nem fogom kivenni a gyerekem szájából a pénzt.

2021. szept. 3. 17:18
 6/15 anonim ***** válasza:
68%

"Tudom azt is, hogy nem megoldható, hogy a mi területünket elkerüljék a cicák"

de megoldható lenne, ha a szomszéd felelős állattartó lenne és megcsinálná a kerítését macskabiztosra. így az ő udvarukon belül maradna. önkormányzat, birtokvédelem

2021. szept. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, azért írtam, hogy te tudod hogy álltok anyagilag, ha nem fér bele akkor nem fér bele. Akkor érdemesebb lenne a hivatalos utat megpróbálni, ha sehogy máshogy nem megy.
2021. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
27%

"ha még egyszer átjön a krva macskád, vagy a kutyád, baltával verem szét a fejét. Nem vicc."

Ezt mondanám és mondtam is a szintén falusi szomszédomnak. Másnap reggel baltával neki indultam a tacskójának aki épp a veteményesem túrta. Rohant is a majomja hazavinni, és a kerítés is meg lett csinálva érdekes mód.

Se kutya, se macska, se tyúk nem jár már át. Ha nem vagy kemény akkor nem foglalkoznak veled, ezek a tetű falusiak ilyenek.

2021. szept. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Samu Béla válasza:
24%
Egy biztos. A macska semmiképp nem tehet róla. Inkább az ajtó illetve kerítés.
2021. szept. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem lehet a macskát befogni és menhelyre vinni? Úgy is tojik rá a "gazdája".
2021. szept. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!