Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki főtt hússal eteti a...

Aki főtt hússal eteti a macskáját, mennyit szokott neki adni és milyen húsból?

Figyelt kérdés
Most 2 csirkeszárnyat adtam neki, kevés főtt kukoricával. Nem tudom, mennyi a normális adag egy 4-5 hónapos macskánál.
2010. szept. 1. 10:22
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez szerintem függ attól, hogy mennyire fejlett, milyen állapotban van, egészséges-e stb. Nekem most 3 cicám van, plusz egy "potyakajás". Egyik 4 hónap körüli, a többi felnőtt. Én úgy 6 szárnyat szoktam adni nekik, lével és mindig teszek hozzá valami kenyeret, vagy zöldséget, esetleg nagyon ritkán száraztápot, konzervet. A 4 hónaposat még többször etetem...
2010. szept. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondta az állatorvos hogy nyersen adjuk neki a húst, vmi nyesedéket, hiszen a vadonban sem főzi meg a nagymacskáknak senki...
2010. szept. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
nyers húsból csak csirkét szabad, csak megjegyzem. a disznót meg többit nem. (állatorvos mondta)
2010. szept. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Én meg csak azt jegyezném meg, ezek sem nem nagymacskák, sem nem éltek a vadonban sosem. Ezek már nem azok a bizonyos háziasított egyedek, hanem ezek fogságban született, emberhez szokott és alkalmazkodott állatok. A vadonban az autó sem ütötte el őket és nem is ivartalanították... szerintem ez nem jó párhuzam.
2010. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Disznót tudom, hogy nem szabad, még főve se adnék neki. A nyers hústól nem lesz baja? Amúgy is fostos, tettem is fel ezzel kapcsolatban kérdést nem régen. Tápot most egy darabig nem kap, csak húst és kiváncsi leszek a székletére. Ha fosik, akkor dokihoz viszem.
2010. szept. 1. 10:37
 6/24 anonim ***** válasza:

ma 10:37

Amit írtam, állatorvos mondta.

Nyugodtan leállhatsz vele vitázni. És nem a macska akarta, hogy az ember utakat és autókat építsen. És feltalálja a különböző vegyszereket, amitől a macska elpusztulhat.

2010. szept. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
nem vegyszerekről van szó, hanem arról, hogy a házimacska tízezer évek óta az ember mellett él, és ritkán vadászik magának le szarvast meg őzet, már csak a kicsi mérete miatt is.
2010. szept. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
én csak csirkemellet adok neki nyersen és odavan érte. de sztem a szárnyba se pusztul bele.
2010. szept. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
hm mi főtt húst sosem adunk a cicának, kutyának, mindig csak nyers csirkenyakat, fejet, mellett kapnak. Vagy a sima konzerv. szerintem felesleges megfőzni..
2010. szept. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
10.47 Ugyan nem vagyok orvos, de dolgoztam állatorvosiban, csodálatos állatorvosom van és megszámlálhatatlan állatot tartok pici gyerek korom óta. Leállnék vitázni a dokiddal...bizony isten :)
2010. szept. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!