Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki főtt hússal eteti a...

Aki főtt hússal eteti a macskáját, mennyit szokott neki adni és milyen húsból?

Figyelt kérdés
Most 2 csirkeszárnyat adtam neki, kevés főtt kukoricával. Nem tudom, mennyi a normális adag egy 4-5 hónapos macskánál.
2010. szept. 1. 10:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Belepusztulni tény, hogy nem fog rövid távon, ettől függetlenül itt elhangzott egy kérdés, én legjobb tudásom és tapasztalatom szerint válaszoltam rá .Továbbra is tartom, hogy én nem adnék nyers húst...
2010. szept. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Az enyém a tápoktól, alutasakosaktól fosik. A hústól remélem nem fog. Megpróbálom nyerssel etetni majd. Egyenlőre van neki főtt csirkeszárnya,azt megeszi és megpróbálom nyerssel etetni.
2010. szept. 1. 11:00
 13/24 A kérdező kommentje:
Igazából nekem se tetszik, hogy nyersen egye a húst. Perzsa macskámnál javasolták, hogy leforrázva adjam neki.
2010. szept. 1. 11:02
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Na ezt mondom. Legalább forrázd le. Én pl iszonyatosan ritkán adok nekik "mű" dolgot. Házikoszt, főtt kaja, zöldség, gabonafélék, gyümölcs, minden megy nekik. Többnyire a macskáim is megeszik. Szépek, egészségesek és teszek akármilyen dokira, akinek ezzel problémája van. Nézzen rájuk és mondja, hogy alultápláltak :)
2010. szept. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"Házikoszt, főtt kaja, zöldség, gabonafélék, gyümölcs, minden megy nekik."


Ragadozónak zöldség-gyümölcs? :D

2010. szept. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
A kutya mióta ragodozó pl? Én megfőzöm a 3 kutya kajáját és abból megy a 4 macskának is. Miéert esznek bele szted a ló kajájába, ha nincs a szervezetüknek szükségük rá? Az embernek szüksége van Mc döncis hamburgerre?....Én nem vitatkozok itt senkivel.Etessetek amivel akartok...:) Olvassatok sok szakirodalmat, kérjetek sok szakvéleményt, vagy látogassatok el egy tanyára, ahol bizony moslékot kap a kutya, macska...
2010. szept. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Vagy vegyetek 400 Ft-ért Whiskas macskatejet :D:D Az bizonyára táplálék...
2010. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Nekem kifejezetten a hasmenés kezelésére mondta a doki, hogy nyers csirkenyakat adjunk a cicának, és rendbe is hozta az emésztését. Tényleg egészségesebb nekik a nyers, mint a főtt. Főleg a nyers csirkemáj nagyon jó, heti egyszer mindig azt kapnak. Nem tudom, mennyit kell adni neki, ha csak hússal eteted, mert a mieink konzervet is kapnak. Én azt szoktam csinálni, hogy ha nyávog még a hús után (miután megevett egy szelet mellet vagy egy combot), teszek le neki konzervet. Ha eszi, akkor tényleg éhes még. Ha fütyül rá, akkor csak az íze miatt kívánja már a húst, egyébként jóllakott.
2010. szept. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Rengeteget olvasgattam e tárgyban mostanában, én erre jutottam:


Főtt, sült húsok:

A macska számára életfontosságú tápanyagok hiányoznak belőlük, minél többet etetsz belőlük taurin, és vitamin pótlás nélkül, annál változatosabb és súlyosabb hiánybetegségek lépnek fel. Mint a skorbut az embernél, csak nem a C vitamin, hanem elsősorban a taurin hiány miatt.


Nyers húsok, belsőség (szív, máj), darált csont:

A macskának ideális étek, csak meg kell találni az összetevők helyes arányát, a neten vannak kész receptek. A sertéshús életveszélyes és tilos, a sertéshússal érintkező egyéb hús szintén, a marhahús allergiát okozhat (de van amelyik macska erre bukik), a csirkehús OK (csak az én macskám "tisztán" nem eszi), egyéb hús OK. Nehezen etethető, mert hamar megromlik, nem nagyon lehet a tálban hagyni.


Tápok:

Egyik több, másik kevesebb emészthetetlen anyagot és mérget tartalmaz, de tápanyag szempontból nagyjából kiegyensúlyozottak, általában kockázat mentesen etethetők.

2010. szept. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A főtt, és sült húsokat az én macskám már egyáltalán nem eszi. Kiskorában kézből még megette (a tálkájából már akkor se), de akkor még mindenből kért egy kis kóstolót, amit ettünk, ma, 1 éves korában már csak a chipsből és mogyoróból.

Némelyik kommersz tápot hajlandó volt enni, azt ette, amíg a nyershúsra át nem állítottam pár hete. Kb. 1/3 annyi hús kell neki, mint amennyi táp anno, és csak két naponta akad már komolyabb dolga az alomban...

2010. szept. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!