Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicások, hány alomtálcát...

Cicások, hány alomtálcát raktok ki nekik?

Figyelt kérdés

Azoktól kérdezem, akiknek benti cicájuk van. Ismerem a hivatalos ajánlást a macskák és az almok száma közötti összefüggésről, de érdekelne, hogy a gyakorlatban ez kinél hogy működik. Láttam már olyat, ahol helyszűke miatt máshogy oldották meg, és nem tűnt úgy, hogy gond lett volna belőle.

Tehát: hány cicád van, és nekik hány almuk?



2021. nov. 1. 11:47
A kérdező szavazást indított:
1 cica, 1 alom
1 cica, 2 vagy több alom
2 cica, 1 alom
2 cica, 2 alom
2 cica, 3 alom
2 cica, 3-nál több alom
3 vagy több cica, 1 vagy 2 alom
3 vagy több cica, fejenként 1 alom
3 vagy több cica, több alommal, mint ahányan a cicák vannak
35 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 macskám van, 2 alommal. Lassan 2 éve működik. Mind a kettőt használják mind a ketten. Előzetes elképzelésem az volt, hogy mind a kettőnek legyen külön. De én terveztem, a macsekok meg döntöttek. 😀
2021. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

ahány macska, annyi alom

Nálunk valamiért egyikbe pisilnek, másikba kakilnak.

2021. nov. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
2 cica egy alom. Korábban kettő volt, de az egyiket nem használták, így azt félre raktuk, csak a helyet foglalta
2021. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 álom van, de a virágágyást jobban szeretik.
2021. nov. 1. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Ezek szerint a többség nem tartja be ezt a macskák száma + 1 alom javaslatot :) (Én sem, ugyanis 2 alom van kint a 2 cicámnak, semmi gondjuk vele.)
2021. nov. 1. 12:29
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
ilyet se hallottam még, nekem összes állatdoki azt mondta ahány macska annyi alom
2021. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#6 felénk is ez a szokás, így nőttem fel, és mindig voltak cicáink, sosem volt belőle probléma... Viszont az elmúlt években a neten mindenhol azt sulykolják az emberekbe, hogy ócska gazdi az, aki nem tesz ki a cicák számánál eggyel több almot, "mert az a normális". Ezért is voltam kíváncsi, hogy tényleg szégyellnem kell-e magam emiatt, én vagyok-e nagyon maradi. De most megnyugtattatok. :)

Azért várom még a további véleményeket is szeretettel!

2021. nov. 1. 12:38
 8/13 anonim ***** válasza:
77%
6 cicára van 3 alom, de otthon vagyok, folyamatosan takarítom, a kakit egyből kiszedem
2021. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
27%
Régen 2 cica 1 alom volt, de az egyik cica megbosszúlta: mindenfelé pisilt. Gyorsan vettem plusz 1 almot, tehát 2 cica, 2 alom kell...de én azt látom, hogy az új alomba csak pisi megy:)
2021. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%

Ezt a hülyeséget, mégis minek rakjak ki egy macskának 2 almot? 😂😂 Hogy duplán takarítsak?

Egyébként mikor ketten voltak, kitettem kettőt, nehogy területi harcok legyenek, de ilyen szempontból felesleges volt, csak összekakálták mindkettőt mindketten. Maradt egy és többet pucoltam, nem volt belőle semmi gond. Nyilván ahol az egyik kisajátítja az egyiket és a másikat nem engedi bele, ott kell még egy, de a harmadikra nem látok épeszű magyarázatot. Ha két alommal működik, minek a harmadik, ha pedig a másodikba se engedi az egyik a másik cicát, akkor a harmadikba sem fogja (és ott akkor komoly dominancia problémák vannak).

2021. nov. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!