Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözést hogy viselte a...

Költözést hogy viselte a macskátok?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves, nőstény, házi cicánk. Pár hetes volt, amikor megmentettük, azóta velünk él a lakásunkban. Most viszont úgy tűnik költözünk egy nagyobb lakásba. A néni akitől vesszük az új ingatlant, szintén cicagazdi.

Félünk, hogy rosszul fogja érinteni a költözés a cicánkat, (a másik macska szaga miatt, meg az új hely miatt is)


Ne nevessetek, de eddig is nehezen viselte a változásokat. Pl amikor szültem az első gyerekünket, a macska szabályosan éheztette magát hetekig meg hanyt, olyan féltékeny volt a fiamat. Le is fogyott. (Igen, ilyen van.. az állatorvos is elsőre azt hitte valami szervi oka van, de nem volt és miután túltette magát az új családtag erkezesen, azóta köszöni jól van, bár a gyerektől még most is tart 1 méter tavolsagot)


Szóval, érdekel, hogy aki költözött a macskaval, annak hogy alakult a sorsa? Van valami módszer erre, hogy hogyan koltoztessuk át? Mit javasoltok, mit tegyek, hogy ne jelölje körbe a lakást? (Ivartalanitott amúgy de néha jelöl, főleg a férjem cipőjét szokta korbepisilni, ha otthagyja a földön, mert a műhelyben ahol dolgozik vannak macskák és érzi a szagot a cipon) Nem szeretném ha szetpisilne az új berendezést.



2021. nov. 2. 19:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi 4 éves sziámi nősténnyel költöztünk pár éve. Ő volt az utolsó amit elhoztunk, hogy addigra ki tudjunk neki alakítani egy szobát, ahol otthon érezheti magát. Számára ismerős cuccokat (ruhák, takarók, kuckó) bevittük egy szobába, oda tettük a kajáját és a macskaalmot. Estig elő sem jött, elbújt, de amikor mi aludtunk akkor ő nekiállt szépen lassan felfedezni a lakást. Mi is nagyobba költöztünk, szóval volt mit felfedeznie.


Ez már csak zárójeles, de sokkal rosszabbul viselte, amikor elhoztunk egy másik cicát mellé, na akkor kb. 2 hétig direkt került minket, pedig mi próbáltunk vele foglalkozni.

2021. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Alapos takarítás még az üres lakásban költözés előtt, dugjatok be pár nappal előre Feliwayt, plusz a cicátok egy-két dolgát is átvihetitek, amin rajta van a szaga.


Költözés után ne az egész lakást vegye birtokba rögtön, legyen egy sarok, egy szoba, ahol minden (alom, kaja, kaparó) a közelben van, és szépen lassan helyezzétek ezeket majd odébb, tágítva a területét, ahogy ő is bátrabb és nyugodtabb lesz.


A miénk anno költözéshez kapott nyugtatót a dokitól, hogy ne borítsa ki a sok költöztető, első nap nem értette, hogy az ágy ugyanaz, akkor hova lett mellőle az ablak, ahova fel szokott ugrani, utána gyorsan magára talált, pedig félénk cica. :) Az ismerős dolgaink, otthonszagú bútorok megnyugtatták.

2021. nov. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Valahogy így gondoltam én is de most maximalisan megerősítettél. 🧡


Oh, igen, nehezen viselik azt is. Mi a másik oldalon voltunk. A mi cicánknak volt egy 2 évvel idősebb ivartalanitott kandur társa, de sajnos tavaly elszökött tőlünk. Azóta egymaga van, őt ez is nagyon megviselte.

Jobban belegondolok, nem is csoda, hogy szegény utálja a változást.

2021. nov. 2. 19:43
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes. Igazából olyan nagy az új lakás, hogy lesz egy szoba amiben a macska lesz eleinte. 🙈 Na majd oda tesszük be eleinte. Remélem könnyen megy majd.
2021. nov. 2. 19:45
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A szagtalanítás ami csak eszedbe jut. Tisztasági festés, ajtó-ablakkeretet, padlót, ajtólapot hypós vízzel, ecetes vízzel, szódabikarbónás vízzel, ami szagtalanít. Vigyél mosatlanul amit csak tudsz, takarók, ágyneműk, szőnyeg, mackónadrágok, stb. Költözés előtt telepíts otthonszagú cuccokat egy szobába és először csak 1 szobában legyen pár napig. A használt almot (pisi-kaki nélkül természetesen) zacskózd be és az új helyen az ő kis szaga lesz.

Feliway Classic(!)ot dugj be már most és az új helyre is.

Van valami laktózos tabletta is stresszoldásra, majd megnézem, de állatorvos tudni fogja. Ez egy táplálékkiegészítő, 2-3 nappal a stressz körül már lehet adni.

2021. nov. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kettes mindent leírt :-)

Ne zárjátok el magatoktól, hiába nagy a lakás.

2021. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi cicánk lakásból költözött tanyára. Én tanyán laktam, majd a párom és cicája is ideköltözött. Azelőtt nemigen volt kertben, akkor volt 2 éves körül. Ez volt olyan 3 éve. Azóta a cica szinte teljesen kinti lett, hiába hozzuk be akár napközben, akár éjszakára, pár óránál tovább már nem szeret bent lenni. Szerencsére baromi messze lakunk a kövesúttól, így nem kell félni, hogy valami elüti. Általában az istálló körül és a baromfiudvarban lézeng, átjár ide egy kóbor cica, ő a barátnője:) Sajnos őt nem sikerült megszelídíteni. (A miénk ivartalanított kandúr.) Mindig a közelben van, kiáltasz egyet neki és már itt is van.
2021. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk nem mert megszólalni a 2 nap alatt míg ürült ki a lakás. Nézte, hogy most mi van?? Szaglászott, összehúzva kúszott. A mászókája volt az utolsó csepp a pohárban.. azt a nézést és fel-alá rohangálást! Aztán levittük a dobozt, beraktam a cicát a dobozába, elmentünk átcipelni, összerakni. Addig ő a dobozból figyelt. Csend, nyugalom. Kész lett a helye, kiengedtük szimatolni. Mindent megsasolt, addig mi pihentünk, simiztem, megmutattam hol az étele, az alom.. Pár napig még csendes volt, de ennyi!

Direkt nem mostam ágyneműt, hogy jó otthon szag legyen, mert viszont előtte volt egy ipari takarítás.

Ahol cica volt, ott kell fertőtleníteni! Nem tudhatod, hogy nem-e volt kezeletlen fiv, fip vagy felv betegsége!

2021. nov. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Persze, az természetes, hogy szanaszét takaritom a lakást mielőtt odamegyünk... mar csak azért is, mert van két ovis korú gyerekem is, ők még amit nem vesznek a szájukba, azt megnyalják..


Egy- másfél honapunk lesz atkoltozni, ezt nagyrészt berendezéssel adtuk el, új butorok lesznek a másikban. A textíliák (pl takaro, ágynemű, stb..) viszont jönnek velünk. Szerencsére lesz időm szoktatni a helyzethez és a helyhez a macskát.

2021. nov. 2. 20:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éves sziámival költöztem majdnem dupla akkora házba mint amiben éltünk.

Imádta az új helyet. Körbe szimatolt és hempergett a szoba közepén. Élvezte a nagyobb teret, a nagyobb ablakokat ahol napozhatott. Minden tetszett neki.

Elképesztő volt, ahogy örvendezett. Kicsit se hiányolta a régi helyet.

2021. nov. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!