Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskák valóban haza...

Ha a macskák valóban haza találnak,akkor miért van annyi elveszett macska?Miért nem mennek haza?

Figyelt kérdés
Elvileg a mágneses mező,tér alapján tájékozódnak,mint a madarak...Ha elvileg 100 km-re az otthonától kiraknak egy macskát,akkor onnan is haza kell,hogy találjon ha akar.Legalább is ezt mondják a szakértők.

#macska #elvesztés #haza #cica #Tájékozódik
2021. nov. 17. 15:46
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
Mert kidobják, mem szeretik, bántják stb...
2021. nov. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Altalaban nem az a baj, hogy nem talalnak haza, hanem az, hogy nincs eselyuk ra.

Baleset eri oket es meghalnak, esetleg felkapjak oket, ha baratsagosak es elviszik, stb.

2021. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%
Én még nem hallottam elveszett macskárol csak gazdátlanról pont a mágneses dolog miatt. A kóbor macskák nem elveszettek hanem gazdátlanok.
2021. nov. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Utolsó!Rengeteg elveszett macska van akiket keres a gazdájuk.Én macskám is eltűnt,mint szürke szamár a ködben.Szerintem valaki kiengedte a közös kertudvaros kapun.Már 1,5 hónapja eltűnt.Eltűnése után 6 nappal láttam kb.250 méterre tőlünk,de csak egy pillanatra aztán hirtelen eltűnt a szemem elől.Hiába csalogattam nem jött elő.Szerint félt és be volt sokkolva kint az utcán.Azóta nem láttam pedig minden nap körbe járom a környéket.
2021. nov. 17. 21:15
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy lakásban vagy zárt kertben tartott macska persze, hogy halálra rémül a számára teljesen ismeretlen kinti világban. És nem is feltétlen talál vagy ér vissza, egyrészt mert nem ismeri a kinti veszélyeket (autó, kutya, méreg, másik macska bántja stb), másrészt mert valaki befogadhatja, harmadrészt meg azért, mert ez a hazatalálós történet leginkább a kijárós macskáknál működik, akik ismerik a terepet. De ha messzire kóborolnak, ők is eltévedhetnek sajnos.
2021. nov. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!