Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a macskával ebben...

Mit tegyek a macskával ebben az esteben?

Figyelt kérdés

Van egy 10 éves, ivartalan kandúr macskám. Pár hete elkezdett nagyon nyávogni, sokat járt az alomba de nem csinált semmit, aztán mindig a pisilőjét nyalogatta.

Elvittük orvoshoz. Vett le vizelet mintát, csinált egy uh-t.

A vizeletben minden jó, semmi baja nincs. Az uh-n látott valami kis lerakódás félét a húgyhólyagban, de a vizelet eredménye meg semmi homokot semmit nem mutatott ki.

Nem történt a macska életében az elmúlt 3 évben semmi változás. Ugyan az a hely, ugyan az az alom, a táp minden. Eszik-iszik rendesen, eleven stb.

A doktor szerint lehet stressz miatt. De min stresszel? Nem értem.

Vagy lehet csak egyszerűen már öregszik és minden apró inger miatt megy budira, de igazából nem kell pisilni és ezért szenved.

Adott neki antibiotikumot, azt be is adtuk neki. Amíg szedte és a következő héten minden jó volt. Orvos is mondta, hogy akkor csak pici gyulladás lehetett. Vagy idegesség.

De ma megint elkezdte a macska... Ordít, megy az alomra, nyalja magát ott ezerrel.

De főleg ordít.


Mit csináljak vele? Mi lehet a baj?

Az orvos mondta, hogy vigyem el újra, vesz megint vizelet mintát, de hát ugyan azt fogja mutatni, hogy minden jó.

Nem tudom, de már nagyon stresszes vagyok én a macska miatt, főleg hogy egy panelba ordít, ahol minden szomszéd is hallja....

Az orvos a megye legjobb macska orvosa, máshoz nem tudom vinni.


2021. nov. 26. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Veséjével van valami probléma? Hugyköve se lehet?
2021. nov. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
A mi egyik kutyánk is ebbe halt bele szegény kínok között,csak emelgette a lábát de vizelet nem jött neki,az orvos azt se tudta hogy mi a helyzet,adott valami gyógyszert,már nem tudom mit,de az nem használt,a pénzt persze elvette,és nem is volt olcsó.
2021. nov. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Egyrészt semmi nem garantálja, hogy 1 antibiotikum kúra meggyógyítja.

Vidd vissza.


Esetleg vidd másik állatorvoshoz, ha nem bízol a mostaniban.


Van a VetLife-nak egy kifejezetten húgyuti megfertőződésre szánt gyógy száraztápja (VetLife naturel dietcat gastro intestinal)


Ha gondolod egy 400 grammosat fel is tudok ajánlani (Budapest)

2021. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
56%

Alsó húgyúti szindróma lehet. Elég gyakori macska-betegség.

[link]

2021. nov. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Én elvinném állatkórházba. Ott sokkal több beteg állat megfordul, több tapasztalatuk van.
2021. nov. 26. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Más orvossal is konzultálnék, több szem többet lát.
2021. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Az orvos a vizeletminta után kizárt minden vesebajt. Semmi rosszat nem láttak a laborba.

Ő legjobb orvos a megyében, a többiekkel csak rossz tapasztalataim vannak. :/

2021. nov. 28. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!