Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől sántíthat a macskánk?

Mitől sántíthat a macskánk?

Figyelt kérdés

Előzmény: tulajdokképpen nincs. Bekéredzkedett, evett, majd szokás szerint aludt egy jót. Nem volt semmi jele a problémának. Viszont délután, amikor felkelt, már sántítva járt.


Nem tudom, van-e (lehet-e) összefüggés: Pár napja tüsszögött és váladékozott a szeme, azért elvittem szerdán állatorvoshoz. Kapott Floxabactint, amit még naponta adunk neki.

(Olyan mellékhatást, ami sántaságot okozna, nem találtam a weben, de lehet, hogy csak én nem vettem észre. (Amúgy a szeme szépen helyrejött, de picit még tüsszög.

Note: macskanátha ellen oltva van.))


A házban nem találtunk semmit, amibe esetleg beleléphetett volna, s megsérthette volna a talpát. Ráadásul, mintha a bal elsőn kívül a bal hátsó lábára is sántítana.


Egyébként 3 éves, jó egészségnek örvendő, nagyon kedves, hálás cica. Nagyon rossz így látni őt. Holnap viszem állatorvoshoz, de addig is, hátha van valakinek valami épkézláb tippje...


Előre is köszönöm!



2021. nov. 28. 16:01
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

#10 Igen, voltam így én is. Ezért gondolom (remélem), hogy csak ennyi. Holnap többet tudok majd. Reggel meglátom majd, hogy van és ha nincs változás, viszem a doktor bácsihoz. Most este kikéredzkedett.


Ilyenkor - ha kimegy este és kint akar maradni - itt alszik az ajtónk melletti / alatti hőszigetelt, vízálló, szalmával bélelt kis házikójában (a váza: 4 centi tömör fa elöl, hátul, oldalt, alul, felül). :)

2021. nov. 28. 23:11
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Enyém is kijárós, őt egy másik macska sértette meg valószínűleg az orvos szerint verekedés közben. Ivartalan, még is durva módon félti a területet, nem tűri az idegen macskákat itt. Antibiotikumot kapott, gennyet kiszívta neki belőle. Mindenképp orvos, akar fertőző is lehet!
2021. nov. 29. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
76%
Vannak fejlemények?:)
2021. nov. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Vannak: reggel bejött és - kis képzavarral - kutya baja nem volt. Tegnap nem tudott ráállni a bal első mancsára, ma meg már teljesen rendben volt. Felporszívózott kis híján negyed kiló nedves eledelt, majd felugrott az ágyra ás bevágta a szunyát. :)
2021. nov. 29. 18:58
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
De kis édes.:)
2021. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 makijunior válasza:
68%
mivel nagyon sok baja lehet, ha napokig nem múlik el, ajánlatos elvinni orvoshoz
2021. dec. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos aranyos cicad lehet. Kepet nem mutatsz rola?
2021. dec. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

@16: Mint írtam fentebb, szerencsére teljesen rendbe jött másnapra.

@17: legyen néked: [link]

[link]

2021. dec. 1. 15:24
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon édes. Fiú cica?
2021. dec. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Igen.


Pillanatnyilag van egy másik befogadott cicánk is, amelyik fiú. Mindketten ivartalanítottak. E másik cicának az a sztorija, hogy a szemben lakó szomszéd elhozott a gyerkőcöknek egy kiscicát a menhelyről, akiről azt mondták nekik, hogy gyerekbarát, de mint kiderült, nem mondtak igazat, mert szerencsétlen egy traumatizált állat volt.


Úgy rettegett, hogy csak nézett maga elé náluk és meg sem moccant. Még csak nem is evett. Majd az első adandó alkalommal megszökött tőlük és megjelent nálunk.


Mindezeket akkor még nem tudtam, csak jóval később derült ki az egész. Csak azt láttam, hogy van egy fekete - fehér kölyök cica, akivel a mi cicánk barátságosan bánik, de tőlünk rettegve rebben odébb, ha megjelenünk. Ez volt tél végén. Ott fagyoskodott lesoványodva, én meg nem tudtam nem adni neki enni.


Szépen szóltunk hozzá, etettük, így mostanra már nemcsak, hogy nem fél tőlünk, hanem egyfolytában simogattatja magát. És alig lehet kitenni a házból. Mindenesetre, van most már neki is odakint egy jól szigetelt kis házikója, kibélelve szalmával és szereti is.

[link]


Itt meg ketten őrködnek: [link]

2021. dec. 1. 15:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!