Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy az egészség...

Lehet, hogy az egészség kategóriába kéne tenni? A macskát a párom halálra eteti?

Figyelt kérdés

A párom kiharcolta, hogy legyen macskánk (Az öreg cicának lejárt az ideje tízenx évesen)

Az eddigiek annyit ettek, amire szükségük volt. Ez a rosszcsont mindent megeszik, amit lát. Az üres kenyeret lelopja az asztalról, amíg kiveszem a vajat a hűtőből. Emiatt reggel kimérem a napi tápadagját, amit a párom a nap folyamán oda ad a macskának. A gond ott van, hogy ha a kimért mennyiség elfogy, akkor "csak egy maréknyit" ad még (a napi adag kb két marék) A macska nagyon kövér.

A helyzetet komplikálja, hogy a kedvesemnek idegrendszeri betegsége van, ami a látására, mozgására és gondolkodására is kihat.

Ilyenkor mi a jobb stratégia? Vállalni a napi harcot, a macska érdekében (tuti vesztes, én nap közben nem vagyok otthon), vagy tudomásul venni, hogy neki az okoz örömet, hogy a macskát halára eteti (szó szerint), és amikor elpusztul engem anyáz le, hogy miért nem szóltam?



2021. nov. 30. 09:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

"amikor elpusztul engem anyáz le, hogy miért nem szóltam?"

Wow, micsoda álomkapcsolat, ha ilyen egyáltalán eszedbejut, hogy így reagálna. Biztos szereted az illetőt, meg minden, de tényleg el tudsz vele képzelni egy életet, hogyha olyan betegsége van, ami kihat a gondolkodására és lesz@rja, hogy mit mondasz neki és mi az állata érdeke? Például, ha egy nap gyereketek lenne, hogy mernéd egyedül hagyni őket? És így tovább. Nagyon para, értem, hogy szereted, és gondolom nem egy macska miatt szakítanátok, de akkor meg keress új gazdát a cicának.


Ui.: a tápot pedig feltétlenül felülvizsgálni, mert tényleg benne van a pakliban, hogy nagyon rossz minőségű.

2021. nov. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Royal canin szerintem nem a legrosszabbak között van
2021. nov. 30. 10:53
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem, valóban nem, nem is vádolni akartalak, csak kizárni/megtudni, hogy ez okozhatja-e a nagy éhséget.
2021. nov. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, a Royal Canin pont gabonaalapú tudomásom szerint. Igaz, rég volt már, amikor néztem, de egyáltalán nem tetszett az összetétele, arra emlékszem (most nem az orvosi tápjairól beszélek).

Legalább valami fogyókúrás táp? Kevesebbet mérni neki?

A párod arra sem hallgat, ha az állatorvos mondja neki, hogy káros a cicára, hogy ilyen kövér?

2021. nov. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
85%

A Royalban nagyon sok a kukorica…

Egyébként a szőrre, bőrre általában nagyon jó hatással van, de sok macska kifejezetten hízik tőle.


Sajnos a legtöbb tápjuknál fel sincs vállalva, hogy mennyi hús van benne.


A minőségéhez képest meg drága.


Én a Leonardo Light száraztápot ajánlom, kicsit drágább, de sokkal magasabb minőség.

Ár/érték arány jobb.


A szőre az lehet hogy nem lesz olyan csillogó, meg jobban fog hullani (keféléssel kiküszöbölhető), de a vérképe sokkal jobb lesz és fogyni fog.


[link]



Vagy még jó alternatíva lehet a Brit Care Sterilized Wright Control, akkor is kaphatja ha nincs ivartalanítva és ez még olcsóbb is, még a Royalnál is:

[link]

2021. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
53%
WEIGHT*
2021. nov. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
86%

Ja igen, meg az lemaradt hogy a Royalra tipikus, hogy ráfüggenek a macskák.

Szerintem lehet benne valami íz fokozó…


Megoldás lehet, ha valami olyan tápot veszel, ami annyira nem finom.


Mondjuk amiket fentebb linkeltem, nem tudom hogy ilyenek e.


Van a markus mühle-nek egy 96%-os hidegen sajtolt tápja, ami nagyon magas minőségű, viszont általában nem szeretik annyira a macskák hogy falják.

Ha azonban éhesek, “rávetemednek”…


Abból hiába tesz ki nagyon sokat a párod, a macska nagy eséllyel csak akkor fogja enni ha éhes…


Kicsit kegyetlen taktika, de ha tényleg veszélyben van a macska a súlya miatt, akkor érdemes megfontolni.


Ez a táp viszont sajnos nagyon drága… Vagy csak annak tűnik?

Igazából még nem teszteltem le, hogy meddig jó egy macskának, de ha nagyon sokáig, akkor a kilónkénti ár megtévesztő is lehet akár és lehet ugyanannyira jössz ki vele egy hónapban mint a Royalal…

Ki tudja…

2021. nov. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
83%

Itt van az említett táp, asszem’ csak külföldről lehet rendelni:


[link]

2021. nov. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
80%

A royal canin a neve ellenére kifejezetten rossz minőségű.

Nézd át az összetevőket, ebben az árban sokkal-sokkal jobbat is kaphatsz.


A tápváltás mellett - bár drága buli -, az időzítős automata etető lehet megoldás, amit te töltesz meg, ezesetben csak azt kell belediktálnod a párodba, hogy ne adjon plusz kaját.

Esetleg szintén szigorúan kiadagolva a napi jutifali mennyiség 3-4-5 részletbe, hogy ezt adhatja, ha kuncsorog, semmi mást.

2021. nov. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha a Royal Canint ki tudjátok fizetni, akkor tényleg érdemes mást kipróbálni, ami még jobb is, laktatóbb.

Az általam ismertek (acana, orijen, wild freedom, purizon, némelyik feringa)


Vegyetek egy kifejezetten diétás tápot is (ezeket nem ismerem) szárazat inkább és kérd meg a párodat, hogy napközben csak azt adja neki.


Megbántani pedig nem szeretnélek, de szerintem a felnőtt párkapcsolatok kategóriába is érdemes lenne egy kérdést megfogalmaznod.

2021. nov. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!