Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet, hogy az egészség...

Lehet, hogy az egészség kategóriába kéne tenni? A macskát a párom halálra eteti?

Figyelt kérdés

A párom kiharcolta, hogy legyen macskánk (Az öreg cicának lejárt az ideje tízenx évesen)

Az eddigiek annyit ettek, amire szükségük volt. Ez a rosszcsont mindent megeszik, amit lát. Az üres kenyeret lelopja az asztalról, amíg kiveszem a vajat a hűtőből. Emiatt reggel kimérem a napi tápadagját, amit a párom a nap folyamán oda ad a macskának. A gond ott van, hogy ha a kimért mennyiség elfogy, akkor "csak egy maréknyit" ad még (a napi adag kb két marék) A macska nagyon kövér.

A helyzetet komplikálja, hogy a kedvesemnek idegrendszeri betegsége van, ami a látására, mozgására és gondolkodására is kihat.

Ilyenkor mi a jobb stratégia? Vállalni a napi harcot, a macska érdekében (tuti vesztes, én nap közben nem vagyok otthon), vagy tudomásul venni, hogy neki az okoz örömet, hogy a macskát halára eteti (szó szerint), és amikor elpusztul engem anyáz le, hogy miért nem szóltam?



2021. nov. 30. 09:09
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%
OFF: húgomnak volt egy ilyen macskája. Mikor nem kapott annyit enni,amennyit akadt, kirágta a papírzsákot, amiben a száraz kenyeret gyűjtötték. :) ON
2021. nov. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is váltsatok tápot. Ennyiért sokkal jobbat is vehettek, amire nem függ rá a macska és jóllakatja (ajánlom a Zooplus oldalát).

Illetve muszáj beszélned, ha kell, összeveszned a pároddal. Sajnos az elhízás nagyon komoly es szövődményes betegségekkel jár. Esetleg diétás táp plusz jó lehet.

Na meg a lemozgatás, amit írtak is. Ha már eteti, játszon is vele eleget, hogy mozogjon az a macska.

Végül pedig ne csak a cicus étrendjét, a párkapcsolatodat is kezd el helyretenni, mert ennek nem lesz jó vége :/

Sok sikert mindehez! Boldog, egészséges parkapcsolatot és cicust kívánok!

2021. nov. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
80%
Ha a párod ideileg nem okés, és felnőtt módjára nem is tudod elmagyarázni neki, akkor ez veszett ügy.
2021. dec. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!