Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele? Már nem...

Mit csináljak vele? Már nem bírom ezzel a macskával, én nem értem ezt...

Figyelt kérdés

Van 5 macskánk. Párom szereti őket, anyagilag megoldjuk, mindegy.

Melóhelyrt váltottam már lassan fél éve, ahol van, hogy 2 hetet is nappalos munkarendben kell legyek, azaz csak este tudnék aludni, majd ismét menni. Néha szar, mert kimaradok dolgokból meg nehéz hajnali órákban ügyintézni ha kell,stb...


Na már most, így, hogy csak este tudnék aludni, nem kéne gondot okozzon, de mégis okoz. Ahigy említettem, van 5 macskánk. Mindegyik szeretve van, mindegyik rendesen ápolva van, párom főleg úgy akármizi őket hogy hihetetlen. 4nek semmi baja, csendben vannak, nyugton, minden szuper. És ott van az 5... Nappal? Meg tudod simogatni, akár egy idegent is magához enged h megsimogassa. Bírja a zajokat, bírja a többi macskát és fordítva. Általában egész nap alszik, eszik, és... Kb ennyi. Aztán jön az este. Éjfél és hajnal 5 között előszeretettel ül ki a nappali közepére és nyávog, teli torokból, mint valami utolsó fábaszorult féreg akinek rágja a végbelét valami termesz, "csak úgy". Világítok, kinyitom az ajtót ÉS már akkor befogja és fut a szobába a többi macskához vissza. Van, mikor a bejárati ajtóhoz ül és ott nyávog, demire oda mennél hogy na, kiengeded, ugyanazt megteszi amit fentebb írtam, úgy elmenekul tőled hogy nemigaz. De mégis miért? Párom sose kel fel rá szinte, mindig csak én mert persze ő tud fülhallgatóval a fejben aludni, én vagyok az egyedüli aki ébren kellett aludjon allandoan mert nagybátyám, anyám többször agyvérzést kapott, apám szívrohamot, testvérem kétszer valamilyen rohamot (ekkor még gyerek voltam) kapott, azaz bármi olyna hang van este, felébredek és beindul bennem hogy "uristen mi a baj" és ezt nem lehet kikapcsolni. Fülhallgatóval meg nem tudok aludni, szét szakad tőle a fejem...


Eljutottam arra a pontra hogy az elmúlt 4 napban 3 és fél órát aludtam, köztük ma is, 22:30 körül értem haza, aludtma egészen 03:00ig mert megint felkeltem rá... Nem tudok tőle aludni, nemhogy normálisan, egyáltalán nem és nem tudom mit csináljak vele. Esküszöm már most felmerult bennem hogy felakasztom magam, hihetetlenül frusztráló már. Esküszöm, ez nem macska. Ez egy dög! Kitenni persze estére nem lehet, mert "Jajj és ha megfázik szegény? :ooo"... Én nem tudom mit csináljak már vele. Rengeteg állatunk volt már, de egyik sem juttatott el arra a pontra hogy gyülöljem, arra meg főleg nem, hogy bevillanjon a fejembe hogy inkább felkötném magam...


[link]

Kb így néz ki, csak szürkés fehérben.


Én nem tudom mit csináljak vele... Valami ötlet?

Gondoltam már szájkosárra is. Este feltenni rá és reggelig csend lenne 😊


Ha elirtam valamit bocs, de most speciel 2 és fél órát tudtam aludni:))


2021. dec. 12. 03:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindkettő seggfej, ezért éjszakára mi bezárjuk őket a fürdőszobába, ami távol van a hálószobától. Még regebben próbálkoztunk, hogy este is szabadon járkálhatnak a házban, de vagy összeverekedtek vagy borogattak vagy obégattak vagy reggelre szétszedtek valamit.


A fürdőben van 2 almostál, fekhelyek, kaparófa, kaja, víz és játékok.

Egész este kuss van szerencsére.

2021. dec. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9%
Vajon mit szólna, ha a nyávogásakor el kezdenél ugatni, vagy valamilyen ijesztő hangot hallatni? :)
2021. dec. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
68%
Sajnos sokszor elfelejtik az emberek, hogy a macskák eredetileg éjszaka kelnek "életre", olyankor vadásznak meg bandáznak, ha kint vannak. Mivel bent van tartva, hiába vannak többen, nincs ami lefárassza, főleg hogy a többiek nyugisabb természetűek. Játszani kéne vele napközben (vagy amikor hazaérsz), akár neked, akár a párodnak, minden nap minimum 10 percet, és akkor hátha éjszaka ő is aludni fog, nem szórakoztatni magát és titeket. :)) Unatkozik.
2021. dec. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!