Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Azok, akik azt az érvet...

Azok, akik azt az érvet hozzák fel a vegetarianizmus ellen, hogy a kutya, macska az háziállat, míg a disznó, pulyka az haszonállat, miért nem képesek elfogadni, hogy tőlünk 8000 km-re más megközelítés uralkodik?

Figyelt kérdés

Természetesen csak azokra gondolok, akik jóízűen elfogyasztanak minden, idehaza szokásos húsfélét, ám a távol-keleti helyzet kapcsán undorukat, megvetésüket fejezik ki.


Nem azokhoz a magyar húsfogyasztókhoz szól a kérdésem, akiket teljesen hidegen hagy, mi zajlik mondjuk Kínában.



2021. nov. 26. 11:01
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
81%
A vegetáriánus miért nem tudja elfogadni hogy egy húsevő nem feltétlenül gyilkolja halomra az állatokat? Hanem csak annyit dolgoz fel amennyi a szükséglete?
2021. nov. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Ennek semmi köze ehhez a kérdéshez. Ha erre szeretnél választ kapni, azt javaslom, írd ki önálló kérdésként.
2021. nov. 26. 11:11
 3/38 anonim ***** válasza:
93%
A ragadozók húsa más, mint a növényevőké, ahol nagy a szegénység, ott mindent megesznek, a cipőtalpat is, ezért esznek valahol kutyát, macskát. Ezt én tudomásul veszem, de nálunk fölösleges, nincs olyan szintű éhezés, hogy levágjuk a ragadozókat, haszonállatként étkezési célra tartani meg nem lenne gazdaságos ezeket, mert hússal kellene etetni.
2021. nov. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Köszi az ötletet!
2021. nov. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
90%

Én nem hozok fel érvet ellene. Néha jó dolognak is tartom, ha vegetáriánus módon eszek pár napig.


Csak a szektás vegánok hagyjanak békén.

2021. nov. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
29%

#1

Azért mert Te sem fogadnád el ha én csak annyi kutyát ölnék meg a húsáért(évente mondjuk 4-5-öt) amennyi a szükségletem. Ettől még nem feltétlenül gyilkolom halomra a kutyákat, nem igaz?


#3

Kutyákat kulturális okok miatt gyilkolnak, nem azért, mert a kutyahús kilója olcsóbb mint a rizs. lol.

2021. nov. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
Ötösnek: szektás vegán = magyar húsevő, aki belepofázna, hogy egy másik kultúra képviselői mit egyenek
2021. nov. 26. 11:26
 8/38 anonim ***** válasza:
89%
Nekem is a szektás vegánokkal, vegetáriánusokkal... stb. van bajom. Nem eszek húst hússal állandóan, nem is szeretek minden húsos ételt, de van, amit igen, és az étkezés nem csak létfenntartás miatt fontos. Én sem szólok bele más étkezésébe, hogy mit eszik. Bizonyos ételeket csak mértékkel fogyaszthatok (pl. magokat, szóját tartalmazó élelmiszereket), de pl. nyáron vannak időszakok, amikor napokig dinnyén élek.
2021. nov. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem értem ki az akivel beszélgetni kell arról, hogy mit eszel. Hát én pl nem szoktam érvelni mellette vagy ellene annak amit csinálok. Senkinek semmi köze hozzá. Csak mondom..
2021. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

"Én sem szólok bele más étkezésébe"


Ezt nem akarná esetleg mindenki elsajátítani?


Csak mert rohadt irritáló volt, amikor két munkatársam, akik nő létükre olyan táplálkozást folytatnak, ami bármelyik falusi nagypapának becsületére válna, fintorogtak meg megjegyzéseket tettek a polipom láttán.

2021. nov. 26. 11:30
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!