Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kijárós cica beszoktatása?

Kijárós cica beszoktatása?

Figyelt kérdés

Sziasztok, karácsony után örökbe fogadok egy 4 éves ivartalanított fiú cicát (a jelenlegi gazdája nem tud tovább gondoskodni róla költözés miatt). A cica eddig kijárt, de nálam erre nem lesz sajnos lehetősége mert nincs kertünk, 2. emeleten lakok. Természetesen hámmal le tudom vinni, de nem tudom, mennyire lesz ez nehéz neki? Mivel tudnám majd megkönnyíteni hogy megszokja az új helyzetet?

Nem szeretném, ha nem érezné jól magát, de sajnos nincs más lehetőség, senki se fogadta be, velem egyébként jól kijön, ragaszkodik hozzám.



2021. dec. 12. 22:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Meg fogja szokni szerintem, ritka az, amikor tenyleg nem lehet beszoktatni egy macskat.

Viszont ne vidd le hammal, mert osszezavarod es a vegen majd ott fog nyavogni az ajtoban egesz nap, hogy ki akar menni. Esetleg majd honapok mulva, amikor megszokta bent, lehet vele probalkozni, bar attol meg ez a veszely fennall, hogy onnantol kezdve mindig ki akar majd menni. En inkabb nem “setaltatnam” kint, jobb a bekesseg.

2021. dec. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet, bízom benne, hogy nem lesz gond :)
2021. dec. 12. 23:15
 3/7 anonim ***** válasza:
59%
Ablakra, és ha van erkély, arra is legyen cicaháló szerelve! Biztonsággal tud akkor nézelődni a nyitott ablakból kifelé. :)
2021. dec. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, arra gondoltam, illetve egy kis kuckóra az ablakpárkányban.
2021. dec. 13. 01:58
 5/7 anonim ***** válasza:
34%
Ha nálad arra szokik, hogy ott nem mehet ki, akkor nem fog hiányozni neki. Szerintem se vidd ki hámmal, hacsak nem készenállsz egy mindig biztos rendszert kialakítani, tehát sosem marad ki a séta. És igen, nyávoghat az ajtónál, megpróbálhat kiszökni, amikor kinyitod. Ablakra nagyon vigyázz!!!
2021. dec. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na igen ezt nem tudom hogy menni idő kb mire megszokja
2021. dec. 13. 04:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdés az is, mennyire embercentrikus vagy inkább csak enni járt haza az előző gazdájához. Előbbi esetén simán megszokhat bent, utóbbinál nem vagyok benne biztos.
2021. dec. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!