Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Örökbe fogadtunk egy cicát,...

Örökbe fogadtunk egy cicát, de nem tudom megszokni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Régebben volt cicám és imádtam nagyon. Most örökbe fogadtunk egyet és rengeteget gondolkodtam rajta előtte, hogy jó ötlet-e, meg is néztük a macskát előtte és eldöntöttük párommal hogy szeretnénk.

Viszont nem tudok hozzászokni, hogy itt van a lakásban, hajnalban mindig felébreszt és úgy érzem nem tudom szeretni. Borzasztóan bűntudatom van emiatt és nagyon rosszul érzem magam.

Fogalmam sincs mit csináljak, adtam neki időt is hogy lehet csak az elején szokatlan, de nem változott semmi. Nem tudom mi van velem én csak a legjobbat akarom neki. Párom imádja meg állandóan szeretgeti, de engem csak idegesít és emiatt nagyon rosszul érzem magam. Mit csináljak?


2021. dec. 17. 10:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
67%
Lásd el a macskát az igényei szerint. Már elvállaltad.
2021. dec. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Beszélj erről a pároddal vagy kerestek neki egy új gazdát vagy megpróbálsz vele több időt tölteni, játszani és idővel kialakul egy ragaszkodás (jobb esetben a szeretet is)
2021. dec. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
#2 keresni új gazdát, ja. Ez a legalja.
2021. dec. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
Dobd ki mikor nincs otthon az asszony.
2021. dec. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
#4 A kérdező a nő, a pasi szereti a macskát.
2021. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is ez volt eleinte. A gyerekkori macskám valahogy szeretetteljesebb volt, meg nehéz volt megszokni az éjszakai zavarást, szőr hegyet, alom szagokat, stb. De kölyök korukban még sokkal virgoncabbak. Idővel abbamaradtak a karmolások, sokkal nyugodtabb és bújósabb lett a cicám. Megszerettem 🤗

De ők is különböző egyéniségek, amit nem lehet előre látni... Szerintem próbálj úgy hozzáállni, mintha egy örökbefogadott gyerek lenne, tehát családtag.

2021. dec. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
18%
Az nem lehet hogy féltékeny vagy a macskára amiért a párod macskát szereti helyetted? Egyébként, facebookra felteszed és biztosan találsz neki új gazdát. A macska ne kötődik annyira a gazdihoz.
2021. dec. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
#7 Az, hogy a kérdező partnere imádja azt a macskát az ennyire irreleváns? :-o
2021. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem is féltékeny vagy a macskára. Éjszakára ki kell zárni a szobából, amúgy meg csak úgy ott van, nem kell szeretned, csak tudomásul venned.
2021. dec. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Ez nem így van. Egy macska nem játék és nem lehet csak úgy tovább adni, mint egy tárgyat. Pont emiatt gondoltuk át nagyon mielőtt idejött. De így hogy együtt élek a macskával derült ki számomra, hogy nem megy. Fogalmam sincs mi lenne a helyes döntés. Még adok neki időt szerintem és ha nem változik megbeszélem a párommal. Ami azért nehéz mert ő imádja az első perctől és így mindenkinek fájdalmat okoznék vele..

Engem viszont nagyon zavar.

2021. dec. 17. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!