Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskának mennyire jó ha...

Egy macskának mennyire jó ha egész életében csak lakásban van?

Figyelt kérdés

Gondolkodok egy macsek örökbefogadásán, tanyán lakok, erdős helyen. A gond annyi, hogy négy kutyám van a kertben. Nem kifejezetten vérszomjasak, de nem is igazán macskabarátok. (Habár elég értelmes mindegyik, talán egy idő után beléjük lehetne nevelni, hogy a saját macskát nem bántjuk.)

A legbiztonságosabb akkor is az lenne, ha a macska a lakásban élne, maximum annyit tudnék tenni, hogy az ablakból csinálok neki egy hidat a kerítésen túlra és akkor ki tudna menni az utcára, ott már nem igazán bántaná semmi, szomszédok, más kutyák nincsenek.


Szerintetek?


2021. dec. 31. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Jobb neki , mintha széttépik a kutyák vagy róka
2021. dec. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%
Erkély van?
2021. dec. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Ha van elég helye mozogni, akkor nem olyan rossz neki. Bár a kerti létnek biztosan jobban örülne.
2021. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Macska nagyon jól elvan a lakásban. Ha nagy területed, esetleg kifutót építenék neki a házhoz kapcsolva.
2021. dec. 31. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Pon erdős, falusi helyről vannak a macskáim, rád bízom, te tudod, biztos élvezik a fára mászást, kergetőzést, de a cicáim összes, de tényleg összes "rokonát", a szüleit, a testvéreit, a gyerekeit mind vagy autó ütötte el vagy kutya tépte szét vagy csak eltűntek.

A 3. évüket egyik sem élte meg.

És nemrég hívott egy barátnőm zokogva, hogy az imádott, ám kijárós cicájára az úton talált rá.


Szóval mérlegelni kell.

2021. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen jól elvannak bent a házban. Én egy falu széli pusztaságban lakok. Sok a beteg kóbor macska a környéken, rókák is vannak, ezért a saját macskáimat bent tartom. Van sok játékjuk, lefoglalják magukat.
2021. dec. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%
Lakásban biztonságosabb de nem olyan élvezetes. Viszont ellenpélda is van, nekem eddig mindegyik cicám kijárós volt, és egy kivételével (bolhaírtó nyakörvet raktam rá, amit a mai napig bánok) mind 13+ évet élt, és betegségben (rák) halt meg. DE! Én nem egy forgalmas helyen lakok, az a csekély autó ami elmegy az is gyök kettővel halad a járhatatlan út miatt, emellett hatalmas szántók és mezők vannak. Ha nem ilyen lenne a hely, nem engedném ki én se.
2021. dec. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk is földesút van, nincs forgalom, elütni biztos nem tudnák.
2021. dec. 31. 11:50
 9/10 anonim ***** válasza:
84%

Nézd, ha nem tudja, milyen kint, akkor nem hiányolja. De nekem senki se mondja azt, hogy egy állatnak jobb bent, mint kint!

Viszont tény, biztonságosabb bent.

Én ezért nem tartok macskát.

2021. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%
A kutyákkal való összeszoktatás nagy munka. Ha "hidat" csinálsz neki a gyakorlatban nem biztos, hogy működik, csak ha megtanulta használni. Addig meg ugye ott vannak a kutyák... Mi egy német juhász kutyával össze tudtuk szoktatni a macsekot, működött, de nagy meló volt. A cégnél van 3 kutya, nem jött össze a próbálkozás. Csak az idősebb, értelmesebb kutya fogadta el a macskát. A többi nem. Így azt gondolom a lakás lenne a legbiztonságosabb a cicának.
2021. dec. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!