Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor tiltják be a petárdázást??

Mikor tiltják be a petárdázást??

Figyelt kérdés
Nem tölt el düh hogy semmit sem tehetsz??Még csak 9 óra és a macska már most megvan zavarodva.

2021. dec. 31. 21:15
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/109 anonim ***** válasza:
77%

A petárdát már nagyon régen betiltották Magyarországon. Persze van aki használja de ha rajtakapják akár használat közbe akár csak úgy hogy birtokolja komoly pénzbírságot kap ha jól tudom 150 ezernél kezdődik.

A tűzijáték ami hasonló durrogással jár az megint egy másik dolog, az engedélyezve van ezen a napon egy bizonyos időszakban. Ez is zavarja az állatokat, meg is értem de évente egyszer ki lehet bírni. Én macskám sem örül neki de zárt, védett helyen van, és minél öregebb annál jobban viseli. A kutyám meg érdekes módon teljesen nyugodt, előbb is kimentem vele a teraszra és a hátsó udvarra ami külön el van kerítve és be van zárva az ottani kapu, jó ha onnan átszökik az első kertbe akkor sincs tragédia mert ott is minden be van zárva és esélye nincs kiszökni sem de biztosra megyek hogy csak hátul mozog a kertbe és teljesen jól elvan, néha felkapja a fejét 1-1 durranásra aztán mint ha mi sem történt volna folytatja a szaglászást, mászkálást aztán ha megyek befelél hívom egyből jön is be, lefekszik a helyére és szépen elvan.

2021. dec. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/109 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk is itt tűzijátékoznak már egy ideje, nagyon sajnálom az állatokat ilyenkor. Sajna nem tudunk mi semmit tenni, be van már tiltva, csak valakinek be kéne tartatnia :/
2021. dec. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/109 anonim ***** válasza:
48%
34. persze, szüntessük be a háziállattartást mert nektek egyszer egy évben durrogtathatnékotok van? :D
2021. dec. 31. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/109 anonim válasza:
58%
Bevan. Csak a tűzijáték nem.
2021. dec. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/109 anonim válasza:
36%
Bevan tiltva ézért nem várom annyira a szilveszter éjszakát mert mindenki petárdázik az állatokra nincsenek tekintettel.
2021. dec. 31. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/109 anonim ***** válasza:
37%
36-os ha már a tüzijátékozást akarjátok betiltani miért ne lehetne ennyi erővel a háziállat tartást (IS) betiltani? Az is ugyan olyan értelmetlen dolog.
2021. dec. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/109 anonim ***** válasza:
60%

De most komolyan, egy este, melyik állatnak okoz ez maradandó károsodást, amelyik kutya elszökik ilyenkor, az máskor is el tud

Én is szeretem a kutyákat, de egy estét mindegyik kibír, sőt lehet ilyen iranyba szoktatni ám, hogy ne féljen

És ha jól gondolom a kutyaszart is össze kéne szedni az utcáról, a kapuk elől, nem kéne az autókat se lehugyoztatni, és lássatok csodát, mégis megtörténik mindkettő, tehát ameddig a gazdik vannak felháborodva, hogy arrébb lököm a kis kutyukát a lábbammal, amikor a Mi autónkat akarja kehugyozni, addig belefér egy évben egy este túzijátékozás

Vsgy költözzetek Tatára, ott a tüzijáték is tilos:)))

Boldog Új Évet!!

2021. dec. 31. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/109 anonim ***** válasza:
33%
39. Ha szerinted értelmetlen dolog háziállatot tartani, akkor az a te bajod.
2021. dec. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/109 anonim válasza:
32%
negyed óra és megkattannak a petárdázók, tüzijátékozók!
2021. dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/109 anonim ***** válasza:
26%
41. Ha szerinted van értelme a háziállattartásnak az a te bajod.
2021. dec. 31. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!