Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem ra a macskam...

Hogyan vegyem ra a macskam hogy mellettem aludjon?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 01:19
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Majd ő eldönti, hol szeretne aludni. 🤦🏼‍♀️
2022. jan. 17. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Leginkabb sehogy. En 3 evet “vartam” ra, mire egyaltalan hajlando volt ejszaka az agyamba feljonni, de csak es kizarolag a labamnal alszik es azt se egesz ejjel.

Nem eroltetek semmit, ha neki igy jo, akkor igy.

2022. jan. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

Az enyém folyton ott lenne, de nem férünk el. XD Pont most raktam ki haha.


Amúgy sajnos nem tudsz ezzel mit kezdeni, nem tanítható erre.

2022. jan. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%

Amelyik bújós, azt nem tudod levakarni, legfeljebb kizárhatod az adott helyiségből. Viszont, mint sértett félnek, jogában áll hangosan tiltakozni, az ajtót kaparni, vagy rendetlenséget csinálni.


A többség maga választja meg az alvóhelyét. Ráadásul, abból az ősi ösztönből, hogy nem jó tartósan ugyanott aludni, mert az ellenségei kifigyelhetik és alvása közben megtámadhatják, egy darabig adott helyen alszanak, aztán egy darabig más helyen, és így vándorolnak. Ennek is ellentmond, ha mindig az ágyon aludna.

Ráadásul nem is biztos, hogy akkor alszik, mikor te.


A macskával együtt kell élni; te is azt csinálsz, amit akarsz, ő is azt csinál, amit akar. Annyi dolgod van vele, hogy ellátod. Amikor megengedi, akár meg is simogathatod.

És csodálhatod a harmónikus mozgását, az akrobatikus mutatványait (ha például leesik valahonnan), azt, hogy pontosan érkezve ugrik akár két méter magasra is, vagy kicsit többre is, hogy egy vékony faágon úgy jár mint egy kötéltáncos. És ha módja van rá, azt is megcsodálhatod, hogy milyen türelmes és ügyes vadász.


Ha netán valamivel megsérted (pl. észrevétlenül mögéd settenkedik, és hátra lépve nem taposol ugyan rá, csak hozzáér a lábad), akkor akár napokig kerül, és úgy méreget, mint valami macskanyúzót.


Édes pofák, de igencsak önállóak.

2022. jan. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
78%

Az enyém évekig lábnál aludt, most szokott rá, hogy idebújik, sőt, horkol is a karjaimban! :)

Öregszik, hehe.


Nem tudod rávenni, de lehet, hogy egyszer megjön a kedve. Szeretgesd sokat!

2022. jan. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nincs kicsit se bújós macskám, ennek ellenére nagyon szeret velem/velünk aludni vagy éppen rajtam. Nem kell ahhoz bújós cica legyen, de ezt erőltetni sem szabad.
2022. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!