Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megúszható a macskatartás...

Megúszható a macskatartás karmolások nélkül? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2022. jan. 17. 17:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy a gazdáját ne karmolja meg. Nem a bútorokat féltem.
2022. jan. 17. 17:25
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
40 év alatt egyszer se karmolt meg saját macskám, kivéve a kiscicákat amikor játszottak. Konkrétan mitől tartasz kérdező? Ne szorítsd sarokba a cicát, ne kényszerítsd rá magad, akkor aligha akar majd karmolni.
2022. jan. 17. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bánsz vele rosszul, nem fog megkarmolni.
2022. jan. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ok nélkül nem karmol meg a cica
2022. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy nagyon aranyos kis bújos cicám volt sosem karmolt meg magától, maximum játék közben de azt meg ugye én csináltam vele, és akkor sem erőset, de az hogy magától oda jöjjön vagy mikor megsimogattam megkarmoljon, vagy mikor felvettem az ölembe ilyen sosem fordult elő
2022. jan. 17. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Játék közben óhatatlanul beléd fog kapni, engem már karmolt meg úgy, hogy hajnali 2-3 fele elkezdett fel alá rohangálni és párszor átvágtatott rajtam. Szóval tuti nem fogod megúszni, de nyilván ezek nem szándékos dolgok.

Ha direkt karmol annak oka van

2022. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Engem csak akkor karmol meg, ha olyan dolgot csinalok vele,amit nem szeret (pl probalom levagni a kormet, vagy megfurdetem, ha belemaszik valamibe, amibe nem kene es mashogy nem jon le :D).

Szoval meg is uszhato, meg nem is, mert ha nem “basztatod” akkor nem karmol meg, de ha muszaj valamit megcsinalnod es ez nem tetszik neki, akkor ez van. Egyebkent mitol felsz? Tulelheto a karmolas es nem fogsz semmit elkapni tole, foleg, ha egy egeszseges, oltott macskarol beszelunk.

2022. jan. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell alakítani a bizalmat. Vannak temperamentusoabb macsekok, akik erősebben éreztetik veled, hogy "húzz a francba", de ha alapvetően egy nyugodt közeget teremtesz neki(k), akkor a cica is sokkal nyugisabb lesz. Ha csapkodsz, üvöltözöl vele, akkor ő is eképp reagál.


A mi macsekunk pl. csak egy finom harapással jelzi, hogy elég a simogatásból, sose karmolt meg. Max kiskorában játék közben

2022. jan. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utcáról mentett macskám van, még a legfélősebb első napokon sem kapart meg, inkább elbújt előlem. Azóta feloldódott, követ mindenhova, csak kiskorában kapart, játékból, de azt is csak óvatosan, nem fájt.
2022. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetetlen. Azt nem fogod megúszni, hogy kiskorában játékból vagy véletlenül ne kapjon beléd, mert ilyenkor tanulja a saját határait, ez a fejlődésének a része.

De nem nagyon halt még bele ilyenbe senki.

2022. jan. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!