Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a macska mancsán...

Mi baja lehet a macska mancsának? Eltörhetett?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éves ivaros kandúr cicám, január 28án fogják ivartalanítani, a gond az hogy a nagymamám utálja a macskákat és csak úgy engedte meg hogy bent lehessen, hogy estére ki kell engednem vagy a kazánházba teszem. Tegnap este is odatettem be és a papám panaszkodott hogy fázik ezért még tett pár darab fahasábot a kazánba és kiengedhette a cicát. Nem tudom verekedett e de a jobb első lábára sántikál, alig áll rá és ha hozzáérek fújtat. Az állatorvos ma 4re adott időpontot, azt mondta addig próbáljam meg borogatással enyhíteni a fájdalmát.

Mikor rátettem a borogatást, nagy nehezen sikerült akkor láttam hogy a mancsát tudja hajlítani csak afellett van neki bedagadva a egy kis részen. Félek hogy eltört neki :/ mit tegyek addig?

Mama persze mérges hogy ő nem fog kiadni pénzt egy koszos macskára


2022. jan. 20. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.4-re elviszed az orvoshoz es ennyi.Hogy fogod kifizetni??
2022. jan. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Van félretett pénzem és abból :/
2022. jan. 20. 09:25
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Akkor jo.De tenyleg semmit nem tudsz csinalni.Hagyd pihenni a macskat
2022. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt meg tudod nézni, hogy nincs-e rajta külsérelmi nyom. Harapás, szúrás, tüske/üvegcserép stb. a mancsában. Ha találsz sebet, azt fertőtlenítsd, az esetleges idegentestet próbáld kiszedni.

Ha "kétemberes" macska, akkor csavard pokrócba, és úgy vizsgált meg és fertőtleníts. Ha nem megy, akkor ne gyötörd, és okozz neki még nagyobb fájdalmat!

Nem biztos, hogy nagy a baj, nekem is jött már haza sántikálva a cica, és mire mentünk volna az orvoshoz, már úgy futkosott, mint előtte.

2022. jan. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

"Mama persze mérges hogy ő nem fog kiadni pénzt egy koszos macskára"


Mintha exem apját "hallanám". A macskájuk lába eltört valahogy, a hülye exem anyja meg nem vitte el akár suttyomban a macskát, így az szenvedett törött lábbal, sosem fogom elfelejteni micsoda állatkínzók vannak. Tipik falusi parasztok voltak.


Kérlek szépen te vidd el szegényt, mert biztos fáj neki. Addig borogasd ki vagy kösd be óvatosan.

2022. jan. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Borogatom és el is viszem. Verekedhetett másik kandúrral, mert a hasán is van karmolás és a lábánál ami bedagadt hiányzik a szőre része. Orvos is egyenlőre azt mondta borogassam neki és pihenjen,bízom benne hogy nincsen komoly gond :/
2022. jan. 20. 09:35
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezek alapján valószínűbb hogy kapott a mancsába egy csúnya harapást, nem eltört. Ha a doki ajánl valami oltást, fogadd el, a macskák többsége semmire sincs oltva.
2022. jan. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Verekedhetett

Ezert sem ertem mikor vki egesz napra nyugodtan kicsapja a macskat.Hogy nem aggodik hogy baja esik??

Nem te kerdezo,nem rad ertem

2022. jan. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom még elolvassa ezt valaki. De jól van a cica, kapott gyulladáscsökkentő kenőcsőt és oltást is. Orvos szerint egy másik macska haraphatta meg. Már rálép a másik mancsára is.
2022. jan. 20. 17:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor jó!Rendbe jön😊
2022. jan. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!