Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ebben az esetben kinek a...

Ebben az esetben kinek a felelőssége a macska ha beteg ?

Figyelt kérdés

Sziasztok, olyan fél éve át jár hozzánk a szomszéd kislány cicaja. Beépített üveges teraszunk van ahova be van építve egy cica ajtó. A terasz fűtött így a két cicánk itt van télen , nem is mennek ki, csak a dolgukat végzik kint és jönnek is be. Vagy bent a házban velünk vagy a teraszon elvannak.


A szomszéd cicus megtanulta használni ezt a kis ajtót...és előszeretettel mászik bele a mi macskánk bútoraiba, fekhelyeibe, és egy idő után észre vettünk hogy a maradék kajájukat is megeszi. Kandúr, akaratos , morog ,oda csap a mieinknek..nincs ivartalanítva , csak a mieink..ezek még nem kergetik el.


Mióta látom hogy itt van a mieink csak bent vannak és bent is kapnak enni de ez a macska nem megy el. Vagy a ház előtt ordít hogy engedjem be ha bezárom az ajtót vagy ott fagyoskodik az ajtó előtt hidegben ,hóban is. (Nekem meg nincs szívem ezt nézni így utóbbi pár napban a fagyok elől beengedtem a teraszra)


Számtalanszor haza vittem már , de mindig vissza jött...a szomszéd nem szereti őt a házban mert össze pisil mindent...így ki van zárva , a lány macskák meg bent vannak(persze ivartalanításra nincs pénze...) A másik ok pedig hogy fel a kutyájuktól..tehát van több lány macska náluk a házban a kandur meg kinti........(nem mondok inkább semmit...)


A helyzet a következő...nem engedtem itt enni sosem és nem is jön oda mert tudja hogy nem adok neki , de ma délután csak volt ...felemeltem és csont és bőr a macska, csak a szőre nagy, és kedvtelen is volt, csak van.


Megint haza vittem , a szomszéd szerint nincs semmi baja..adott is neki enni de nem kellett neki.

A szomszéd menten állítja, hogy én átszoktattam a macskáját és hogy az én felelősségem állatorvoshoz vinni ha úgy gondolom beteg és en vigyem el műtétre is mert ő nem fogja beengedni ha zavar hogy ott van az nem az ő baja, zárjam ki teljesen..(de akkor meg az ajtó előtt fagyoskodik)


Nekem a két macska bőven elég...a prémium kaja, az immunerősítők, oltások..nem akarok egy harmadikat is és én nem adtam neki enni és ahányszor tudtam haza vittem így nem gondolom hogy az a macska az én felelősségem lenne.


Szerintetek ? Mit lehetne ebben az esetben csinálni?


2022. jan. 21. 17:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

Vidd ismét haza, és hagyd ott. Ha a szomszéd nem akarja orvoshoz vinni, említsd meg neki, hogy ez állatkínzás a hatályos magyar törvények szerint! Valamint ismételd el neki, hogy te sosem adtál neki enni.

Utána pedig menj haza, zárd be az ajtót, és ülj a fenekeden. Nem veheted magadra az összes beteg macska felelősségét.

2022. jan. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Mindegy kinek a felelőssége, reálisan nézve vagy befogadod és kikezelteted, ivartalaníttatod, magadhoz szoktatod vagy előbb-utóbb elpusztul.
2022. jan. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
89%
Beszélni kell a helyi állatvédőkkel, hogy gazdihoz kerülhessen. A szomszédod meg mehet a szégyenfalra.
2022. jan. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
vedd fel videóra amikor a szomszédod macskája átmegyen.Mindenkinek kötelessége gondoskodni arról, hogy az állata ne tudjon idegen ingatlanra, közterületre átmenni. Innen kezdve jegyző.És előre is köszi, ha lepontozol k*g, de ez a jogszabály.
2022. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
4: Hiába ez a jogszabály, és egy normális országban hiába lenne tökéletesen igazad. Attól még az az állat ott fog meghalni, ha a törvényre vár a kérdező, ami pontosan úgy fog beleszarni az egészbe, mint a szomszéd a macskába.
2022. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
98%
Szegény cica. Döntsd el, hogy foglalkozol-e vele, akkor vidd el állatorvoshoz vagy hívj állatvédőket, de ők nem biztos, hogy ráérnek ilyesmire. Ugyanakkor csak akkor kezdj foglalkozni vele, ha végig tudod csinálni, ha nem, akkor inkább teljesen tedd le a terhet a válladról.
2022. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Voltam hasonló helyzetben. Nem akarok turkálni a pénztárcádban, de ha belefér vidd el dokihoz és keressetek neki gazdit! Ha nem fér bele, kérj segítseget egy macskamentő szervezettől az orvosi ellátásában és a gazdikeresésben. Szerencsétlent ne hagyd már szenvedni és éhezni! :(
2022. jan. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, de senki sem fogja a törvényt lóbálni a szomszéd előtt és ezzel készeríteni bármire is, mert ugyanúgy nem fog vele foglalkozni, mint a macskával.
2022. jan. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

A kislány 8 éves , ő többször kereste már nálunk ha nem volt itt akkor is. Próbáltam elmagyarázni neki hogy be kell engedni a cicát ..de 8 évesen nem nagyon értette mikor fogja a bútorokat össze pisilni mikor nem...ha anya nem engedi be akkor kint kell lennie..

Gazdát meg ha neki állok keresni neki akkor a szomszéd megint puffog, hogy mit akarok én az ő macskájukkal nem hogy még át is " szoktattam" mert volt szó erről is, de nem értik meg. Zárjam ki aztán el van intézve.


A gyerek meg hiába viszi haza ha fél óra múlva megint itt van.

2022. jan. 21. 17:31
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván a gazda felelőssége lenne. Lehet fenyegetőzni rendőrséggel, állatvédőkkel (mindkettő lesz4rja amúgy, az állatvédők a telefont se veszik fel) de ha nem akarja dokihoz vinni akkor nem fogja. Le is tagadhatja, hogy az övé. Nincs chipje, semmi,nem tudod rá bizonyítani hogy az övé.

Ez bevett szokás az ilyeneknél.


Vagy elviszed te dokihoz, annak ellenére hogy nem a te felelősséged lenne, vagy nem.

Szerintem a saját macskáid érdekeit nézd. Ha minden jött-ment kóbort megsajnálsz és kikúrálsz nem lesz semmi pénzed, esetleg a saját macskáid is elkapnak tőlük valamit. Bármikor hozhat még egy kinti macskát a szomszéd. Azt is el fogod látni ha ott ordibál az ajtódba? Sosem lesz vége..

2022. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!