Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezték a cicám? Vagy mi...

Megmérgezték a cicám? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, el kell vinnem orvoshoz a pontos diagnózis miatt. De sajnos karanténban vagyunk, senkinek nem tudok szólni.


Szóval tegnap este nem jött haza, ma találtuk meg a pincében. Látszólag jól van, mármint a tekintete tiszta, étvágya van, evett-ivott sokat, ahogy behoztuk. Nem görcsös, nincs felpüffedve, és egyéb hasonló jellegzetes tünetet sem tapasztaltam. Viszont nem tud lábra állni, csak fekszik (fekve is evett, úgy hogy félig feltápászkodott). Próbálkozik, de folyton eldől, illetve közben keservesen nyávog. A fején harapásnyomok láthatók, valószínűleg verekedett más kandúrral. Illetve amit még észrevettem, hogy olyan, mintha menne a hasa (mindig szépen letisztogatta magát a fenekénél, de most ilyen nyákos bélsár szivárog belőle - egy két csepp).


Lehet ez mérgezés? És ha igen, hogyan segíthetnék neki? Mennyi idő után jelentkeznének a mérgezés jellegzetes tünetei?


Vagy lehet, csak a verekedéstől van ilyen állapotban? Esetleg lehet, hogy stresszes? Vagy megrántotta a lábát?


A leírtak alapján melyik valószínűbb?


Köszönöm a segítséget!!



2022. febr. 4. 11:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
88%
azonnal vidd orvoshoz
2022. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
73%

Valamilyen trauma érte. Lehet az ütés, pl. gázolásból eredő, esetleg valami megfogta (kutya, nagyobb macska), vagy bántották. Mindenesetre a leírtam alapján 100%, hogy nem magától fog megoldódni a probléma. Orvosi ellátásra szorul.

Nem vagyunk egyformák, de én biztos, hogy magasról szarnék a karanténra ebben a helyzetben!

2022. febr. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
73%

* leírtak alapján

Elnézést az elírásért.

2022. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%
Azonnal orvos! És ne a kifogásokat gyártsátok, mert nem fogja túlélni magától.
2022. febr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
✅ HÁZHOZ is jönnek az orvosok, barátom ;D
2022. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
72%
Szard le a karantént.
2022. febr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm a kommenteket! Már itt vagyunk az állatorvosnál, remélem, nem lesz semmi baj!
2022. febr. 4. 16:27
 18/33 anonim ***** válasza:
100%
Mi lett vele?
2022. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Medencecsont törés, műteni kell. Elütötte egy autó.
2022. febr. 4. 23:00
 20/33 anonim ***** válasza:
Remélem rendben lesz.
2022. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!