Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezték a cicám? Vagy mi...

Megmérgezték a cicám? Vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, el kell vinnem orvoshoz a pontos diagnózis miatt. De sajnos karanténban vagyunk, senkinek nem tudok szólni.


Szóval tegnap este nem jött haza, ma találtuk meg a pincében. Látszólag jól van, mármint a tekintete tiszta, étvágya van, evett-ivott sokat, ahogy behoztuk. Nem görcsös, nincs felpüffedve, és egyéb hasonló jellegzetes tünetet sem tapasztaltam. Viszont nem tud lábra állni, csak fekszik (fekve is evett, úgy hogy félig feltápászkodott). Próbálkozik, de folyton eldől, illetve közben keservesen nyávog. A fején harapásnyomok láthatók, valószínűleg verekedett más kandúrral. Illetve amit még észrevettem, hogy olyan, mintha menne a hasa (mindig szépen letisztogatta magát a fenekénél, de most ilyen nyákos bélsár szivárog belőle - egy két csepp).


Lehet ez mérgezés? És ha igen, hogyan segíthetnék neki? Mennyi idő után jelentkeznének a mérgezés jellegzetes tünetei?


Vagy lehet, csak a verekedéstől van ilyen állapotban? Esetleg lehet, hogy stresszes? Vagy megrántotta a lábát?


A leírtak alapján melyik valószínűbb?


Köszönöm a segítséget!!



2022. febr. 4. 11:33
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Én is remélem 😔
2022. febr. 4. 23:23
 22/33 anonim ***** válasza:
Most hol van?
2022. febr. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Itthon velem, adott a doki fájdalomcsillapítót, holnap kell vinnem vizsgálatra az ortopédushoz. Majd ő mondja el, hogy hogyan tovább, mikor műtik.
2022. febr. 5. 00:18
 24/33 anonim ***** válasza:
17%
☑️ Dehát karanténban vagytok ! Akkor hogy fogod tudni elvinni vizsgálatra ?
2022. febr. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
59%

#️⃣ "Medencecsont törés, műteni kell. Elütötte egy autó."

😕 Sajnálatos :/

♥️ De figyú ! Nagyon nagy mákja van, hogy megúszta. Hidd el ! Nagyon olcsón megúszta !

💀 Végzetes is lehetett volna !

♥️ És te is észre vetted a macskán, hogy valami nincs rendben !

2022. febr. 5. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
17%

Atyaúristen, ennyi felelőtlen barmot, fertőző betegen szarnak a karanténra...

Megérdemli ez a nép, hogy kipusztuljon...

2022. febr. 5. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
56%

#26.)

✅ Részben igazad van ! Normál esetben igazad is lenne.

✅ De az iskolában nem a covid-dal fertőzött (és egyben beoltott) embert/gyereket küldik haza.

✅ Hanem a nem beoltott, nem fertőző, nem covid-os gyereket, küldik haza és zárják karanténba :D

2022. febr. 5. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Bocsánat, pontosítok, hatósági megfigyelés alatt állok, én nem vagyok covidos, csak a munkahelyemen rendelték el, mert kontakt vagyok. De igazából az 5 nap már letelik holnap, szóval holnap már amúgy is mehetnék, mert semmi tünetem nincs.


Visszatérve a cicámra, ami a lényeg igazából ezalatt a kérdés alatt (ha a karantént elhagyó embereket szeretnéd szidni kedves 26-os,akkor másik témakörnél keresgél), köszönöm a kedves szavakat!! Igen, én is így látom, hogy szerencse, hogy túlélte, vagy hogy nem lett 'komolyabb' baja. Remélem, a műtét is sikeres lesz. 🙏🏻

2022. febr. 5. 02:34
 29/33 anonim ***** válasza:
38%

#Kérdező. A 26-os szerintem nem rád, hanem a válaszolókra értette, akik karantén elhagyásra/ szabályszegésre biztatnak másokat. És a hozzáállásuk is "NEM TÖRŐDŐM"-séggel jellemezhető :)

♥️ Majd írd meg hogy hogy sikerült a műtét !

2022. febr. 5. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%
Sok birka sofőr...
2022. febr. 5. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!