Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magammal vigyem-e a macskámat...

Magammal vigyem-e a macskámat költözéskor?

Figyelt kérdés
Hamarosan Újpestre költözök, és dilemma előtt állok. Jelenleg egy imádni való befogadott cicával élek együtt, aki ahhoz van szokva, hogy nap közben szabadon kószálhat a kertben, és a szomszédos területeken, este pedig bejöhet a lakásba, hogy ne fázzon, és ahol játékot és simogatást kap. Nagyon hozzám nőtt, én is nehezen válok meg tőle, de egy kis alapterületű, kert nélküli társasházba költöznék, ahol a legközelebbi park is messze lenne a lakástól, így egész napokat lenne kénytelen bezárva lenni egy kis lakásban. A nap nagy részét távol töltöm, mivel nem home office-ban dolgozom, így szegény macska egész nap egyedül lenne a négy fal között. Vidéken élő nagynéném felajánlotta, hogy szívesen elvállalná a gondozását, ahol viszont a szabadban kószálhatna kedvére, és ahol hétvégenként én is meglátogathatnám. Ti mit tennétek a helyemben?

2022. febr. 24. 14:12
1 2
 1/15 x0 válasza:
37%
Odaadnám a nagynéninek.
2022. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
59%
Ugyan ebben a helyzetben voltam, de nem vittem magammal. Szenvedés lesz a cicának, ráadásul egyedül marad, tönkre is teheti a lakást emiatt. Nagynénédnek oda kellene adni, de vigyázni kell, mert új lesz a környezet, nehogy elszökjön. Ha odaviszed, ott is bent kéne tartani pár napig, hogy megszokja a környezetet, utána időnként kiengedni, majd ha megszoktam és visszatér a lakásba akkor jó lesz. Ugye a macska inkább helyhez szökik, ezzel is vigyázni kell, ha máshova viszed el. De lakásba nem fogja bírni.
2022. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
59%
Bocsi autokorrekt miatt, néhol elírtam
2022. febr. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%

Add oda nagynénidnek, és látogasd hetente.

Jobb lesz így neki, szenvedés lenne neki a bérházban ahol nem tud ki menni és egyedül van ott délutánig mig haza nem érsz.

Nekünk is volt ilyen helyzet de viszont nekünk a cica már idős volt és könnyen beszokott kb egy hét alatt megszokta az új helyét. De ha a tiéd fiatal cica ( 8 év alatti) akkor csak kaparni fog és sirni

2022. febr. 24. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%

Nem tudnék megválni tőle. Igaz én kiengedni se merném, gyerekkoromban kinti macskák voltak és túl fájóak voltak a veszteségek.

A helyedben megpróbálnám a lakást. Költözés utánra vegyél ki a lehető legtöbb szabadságot, betegállományt, mindegy, te dolgod, és nem lesz egyedül. Akkor meg is látod, őkelme mit szól hozzá. Ha nagyon nem, akkor gondolkozhatsz, de az is lehet, hogy imádni fogja a macska. Annyira kiszámíthatatlanok. Szerintem adj esélyt magatoknak és próbáld meg a kettesben létet!

2022. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
73%

Igen még ez is eszembejutott ,hogy megpróbálhatnád így is hogy vele leszel pár napig, csak ne azt szokja meg hogy mindig ot vagy mert akkor amikor dolgozol akkor kaparni fogja az ajtót és sírni fog.

3 napig legyél vele otthon amig megnyugszik, utána fokozatosan szoktasd ahhoz hogy nem vagy vele otthon mindig

2022. febr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
79%
Próbáld meg vele a lakást. De adj neki időt, ne 3 nap alatt döntsd el.
2022. febr. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen, ezt elfelejtettem írni, hogy fokozatosan szoktasd az egyedülléthez, ahogy 6# írja. Először 1, aztán pár óra, aztán fél nap, és meglátod. Vegyél neki Feliway Classic-ot, a párologtatót, az ilyen esetekre segít.
2022. febr. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
60%
A cica megérdemli a gondoskodast!
2022. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%

En elvittem magammal, kertesbol koltoztem lakasba. Nagyon hamar megszokta, hogy csak bent vagyunk, meg is lepodtem, hogy ennyire jol viseli.

Igazabol en soha nem is akartam volna kiengedni a kertbe, mert nagyon feltettem ot, forgalmas helyen is laktunk, de akkor meg otthon eltem, anyam engedte ki rendszeresen.

2022. febr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!