Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magammal vigyem-e a macskámat...

Magammal vigyem-e a macskámat költözéskor?

Figyelt kérdés
Hamarosan Újpestre költözök, és dilemma előtt állok. Jelenleg egy imádni való befogadott cicával élek együtt, aki ahhoz van szokva, hogy nap közben szabadon kószálhat a kertben, és a szomszédos területeken, este pedig bejöhet a lakásba, hogy ne fázzon, és ahol játékot és simogatást kap. Nagyon hozzám nőtt, én is nehezen válok meg tőle, de egy kis alapterületű, kert nélküli társasházba költöznék, ahol a legközelebbi park is messze lenne a lakástól, így egész napokat lenne kénytelen bezárva lenni egy kis lakásban. A nap nagy részét távol töltöm, mivel nem home office-ban dolgozom, így szegény macska egész nap egyedül lenne a négy fal között. Vidéken élő nagynéném felajánlotta, hogy szívesen elvállalná a gondozását, ahol viszont a szabadban kószálhatna kedvére, és ahol hétvégenként én is meglátogathatnám. Ti mit tennétek a helyemben?

2022. febr. 24. 14:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
27%
Egy szeretett állattól nehezen mondanék le. De ha a macskának tényleg jobb lenne és a nagynéném nem kényszerből hanem szeretetből vállalná el akkor azt hiszem a macska érdekében lemondanék a neveléséről.
2022. febr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
76%
Semmi baja nem lesz attól, hogy egy kis lakásban kell laknia. Attól sem, hogy nem vagy otthon egész nap. Ez egy macska. Nem pedig egy kutya. Nem kell minden nap kivinni.Sőt, egyáltalán nem kell kimennie, ha kap egy macska wc-t. Hamar megszokják a lakást, és biztonságosabb is így tartani őket.
2022. febr. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
23%

Ivartalanítás mellett abszolút semmi baja nem lenne oda bent.Sőtt.Nem fenyegetné semmilyen veszély.Kutya,autó,méreg,más macska [...].


De,ha ehhez van szokva és te is azt vallod,hogy a macska helye kint van akkor inkább hagyd ott.Szükségtelen,hogy elvidd aztán mindig sajnálkozva nézd (mikor tök jól van),hogy neki bent kell lenni..

2022. febr. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Én is megpróbálnám legalább, ha nem bírja, még mindig ott van B tervnek a nagynéni. Lehet, hogy megszokja, és akkor veled maradhat.

Az enyémnek nem ment, anyámnál laktam még, mikor hozzám került a cica, ő állandóan kiengedte. Költöztünk tovább, próbáltam csak benti cicát csinálni belőle, de ő nem bírta, egész nap ordított a teraszajtónál 1 hét után. Szerencsére mi kertesbe mentünk, úgyhogy végül jobb híján kiengedtem, megszokta, azóta is úgy működik, hogy nappal bent van, éjjel kolbászol a környéken. De sok cica át tud állni benti üzemmódra, úgyhogy mindenképp tennék vele egy próbát.

2022. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
58%
Én természetesen vinném magammal. Eleve nem kellene mindenfele bóklásznia, akkor se ha van kert...
2022. febr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!