Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartók tudnátok segíteni?

Cicatartók tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Nagypapámnak van pár cicája akik megbetegedtek, úgy tűnik macska nátha.

Lakóhelyéből kifolyólag nem tudjuk olyan állatorvoshoz vinni aki foglalkozna vele, ugyanis aki a közelben lenne csak haszonállatokkal foglalkozik, macskát/kutyát legfeljebb "elaltat"...

Hallottam, hogy vannak gyógyszerek melyeket a háziorvos felirhat és a gyógyszertárbol kivatlva és a macskán alkalmazva hatásos lehet. A probléma amiket észrevettem az a bedugult és folyó orr, valamint a szemük csipásodik. Mindkét problémára szeretnénk megoldást találni.

Engem pedig az érdekelne, hogy ez valóban igaz-e, és ha igen, és valakinek tapasztalata is van hasonlóval szívesen meghallgatnám,előre is köszönöm papám nevében a válaszokat!



2022. febr. 28. 20:22
 1/6 anonim válasza:
46%
Nemrég az én cicámnak is hasonló tünetei voltak. Nem biztos hogy macska nátha volt, én szemcseppet és antibiotikumot adtam neki. Egy héten belül láthatóan jobban lett. Örülök ha segíthettem! :)
2022. febr. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%
Szemüket kamillázd illetve tartsd őket meleg helyen
2022. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
Valóban van embernek való gyógyszer ami állatnak is jó.. de nem, nem írjon fel háziorvos állatnak gyógyszert. Pláne hogy az elcseszett adagolással is lehet ölni.
2022. febr. 28. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Ez nem így működik. A háziorvos nem ért a macskákhoz, és nem is írhat fel neki gyógyszert. Igen, az állatorvos van, hogy embernek való gyógyszert ír fel a megfelelő adagolásban, de ez visszafelé nem működik. Keress állatorvost, aki normálisan kezeli őket, mert ebbe belepusztulhatnak!
2022. febr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Legalább telefonon konzultálj állatdokival. Embereket is távgyógyítottak a kovid alatt hátha tud segíteni.
2022. febr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp állatorvosra lenne szükség. Amíg azt mellőzitek, legalább a neten rendelj vitamint nekik. Van, kifejezettem macskáknak. S cseppforma jobb, mert a kajájukba csepegtetve el tudják fogyasztani.
2022. márc. 1. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!