Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicatartok! Melyik lenne a...

Cicatartok! Melyik lenne a jobb megoldas?

Figyelt kérdés

Ugy dontottunk elmegyunk nyaralni, 18nap lenne az idotartam, a kerdesem az, hogy mit tegyek a cicaval, illetve szamara melyik lenne a jobb megoldas.

Ket opcio kozul tudok valasztani:

1.) a cicank marad a sajat kozegeben es napi szinten latogatnak (4ember tudna feljarni felvaltva) kb napi 2x 1orara es igy a sajat kornyezeteben maradna, viszont a nap tobbi reszet egyedul toltene.

2.) illetve van az a megoldas hogy atveszik megorzesre, viszont az idegen kornyezet, viszont tobb felugyelet. (2 helyre is tudna menni, az egyik helyen van egy masik cica is, de a mienk nem igazan szeret baratkozni mas allatokkal)


Szerintetek melyik lenne a legjobb megoldas?

Olyan valaszokat nem szeretnek hogy nem vagyok felelosseg teljes gazda, mert tenyleg csak neki akarom a legjobbat!


A valaszokat elore is koszonom.



2018. szept. 30. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
18 napig röhögve kibirná igy, csak kapjon kaját. 1 esre szavazok
2018. szept. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Én is az 1.-re. Nálam is mindig így van megoldva, de nálam csak arra az 5 percre jönnek be hozzá míg enni kap. Szóval nálad jobb a helyzet :)
2018. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%

Csakis az 1-es!

A macska a megszokott környezetét szereti, nem számára idegen emberek társaságára vágyik.

Esélyes lenne, hogyha elviszed "megőrzésre" akkor azt az időt valami alá elbújva, rettegve töltené, kivéve, amikor esetleg balhéznának a másik macskával.

2018. szept. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

3-as vagyok és kihagytam a lényeget!

... nem IDEGEN HELYEN, idegen emberek társaságára vágyik!

2018. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

1-est választanám.

Maradjon a saját környezetébe, de persze minden nap menjen valaki megetetni.

2018. szept. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amikor én nyaralni megyek mindig barátnőmhöz megy a macsek, tök jól elvan ott az idegen környezet ellenére. Én jobban félek attól, hogy egyedül lesz és szétunja magát. Még 1-2 nap oké, de ez sok idő. De ez macskafüggő.
2018. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat, mi is az elso opciot erezzuk biztonsagosabbnak a cica szempontjabol :)
2018. szept. 30. 21:59
 8/12 anonim ***** válasza:

1), hogy a saját környezetében maradjon a macska. De, sokkal jobb lenne ha nem négy ember járna fel hozzá, hanem egy, max kettő. Mert attól is kiakadhat, ha a négy váltja egymást, ti meg nem vagytok ott (de legalább gondolom ismeri őket)


2) leírták, miért nem: hatalmas stressz, idegen hely, másik macska, nem szeret barátkozni


3) feliway párologtató az első megoldás mellé pluszban. (Voltatok-e már így oda nyaralni, átélt-e már ilyet a cica? Van-e tapasztalatod? Az enyém nem eszik, ha nem vagyok itthon. - szerencsére, nem volt pénzem nyaralásra mostanában :DDD) Miért ne lennél felelősségteljes? Más emberek, hadd ne mondjam... Te meg éppen gondoskodsz róla, hogy mindene rendben legyen.

2018. okt. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen hosszú időre én inkább vinném szitterhez. Mi mindkét verziót próbáltuk már utazásnál, 1-2 napra marad otthon, hosszabb időnél anyámhoz költözik. Mivel őt ismeri, szokott jönni hozzá etetni, így nem stresszelte annyira az idegen hely. (Pedig pánikolós macskám van.)
2018. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Hovarju ***** válasza:

Én az első megoldást javaslom. Bár nekem sosem volt cicám, de évek óta átjárok a szomszédhoz, ha nyaralni megy. Szerintem a cicának jobb, ha a megszokott környezetében marad, még akkor is ha egyedül van.

Én naponta 1x mentem. Adtam a cicának tiszta vizet, kitakarítottam az almot, kapott egy alutasakos eledelt. Száraz folyamatosan volt előtte, ha már kevés volt benne után töltöttem.

Általában 3 hétig volt távol a gazdi. A cica megvárta, amíg megcsinálok körülötte mindent és csak akkor kezdett enni, ha kimentem a lakásból. 3 hét alatt egyetlen egyszer hagyta magát megsimogatni, viszont, minden alkalommal a bejáratnál várt és nyávogott kettőt.

2018. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!