Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha kiscicánk lesz, - a nagylán...

Ha kiscicánk lesz, - a nagylányom régesrégi vágya, hogy legyen- melyik a legjobb megoldás utazások esetére?

Figyelt kérdés

Sajnos, életünkhöz hozzátartozik egy kicsi kétlakiság. Ez annyit jelent, hogy egy évben kétszer 3-3 hetet Angliában töltünk.

Ez is visszatartott eddig a cica vállalásban. Most úgy néz ki, mégis belevágunk.

Véleményetek szerint mi lehetne a legjobb megoldás számára?

< Maradni a lakásban, az otthonunkban és ide átjön hozzá valaki naponta,látogatja aki enni -inni ad, játszik vele egy kicsit.

< Átköltözik erre az időszakra valakihez, aki barát, ismeri, és ott lakik ezek az időszakok alatt nála

< Cicahotelt keresünk neki és ott vigyáznak rá, játszanak vele

< Jön velünk Angliába, repülővel, ami lehet bonyolult és kellemetlen a cicának, az angliai lakás az cicabarát, és a gazdik ott vannak

<Jön Angliába- de kisállatszállitásal- autóval megoldva. ez esetekben 3 hétért 1-1 cicának nehéz utazás lehet ez.

< Ha igy élünk, inkább ne legyen cicánk, mert ez megoldhatatlan.



2022. márc. 8. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
A barátom macskájához jártam egy ideig. A macsek eleve nyudis volt, nem szta szét a lakást, amikor egyedül volt. Viszont az én érkezésemhez annyira hozzászokott, hogy minden idöben az ajtónál várt már. Tehát az én véleményem az, hogy macskától is függ, hogy miként vigyáznak rá.
2022. márc. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, mennyire jó az a rokon. Ha lenne olyan rokonom, átvinném hozzájuk a cicát, de nincs.

Másrészt olyan megbízható rokonom sincs, aki nem hogy napi 2x is rá tud nézni a macskára, de még orvoshoz is vinné AZONNAL, ha baj van.

Könnyen van az ember vele, hogy csak 3 hét, nem lesz semmi baja, úgyse velünk történik meg. Nekem napi 2x látogatott 2 éves szeretett kutyám ment el így. Meghalt. Állatot én soha többet nem hagyok így hátra.

Ha legközelebb megyünk, vagy visszük magunkkal az állatainkat, vagy macskapanzió.

2022. márc. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
100%

Nekünk 3 cicánk van, gyakran utazunk.

Kell egy megbízható családtag, barát, aki hozzátok tud költözni, míg nem vagytok otthon.

Ha ez nem oldható meg, akkor a napi etetés, foglalkozás vagy fizetős cicaszitter.

Bármi jobb annál, hogy kiszakítsd a megszokott környezetéből.

2022. márc. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk másfél éve lett cicánk, szóval igazi kis covid macska, ahhoz van szokva hogy állandóan van körülötte valaki. Bestresszel, ha elmegyünk akár a boltba is. Ezért nálunk nem játszik az, hogy egyedül hagyjuk és valaki átjön egy órára naponta etetni és ránézni, legyen az szitter vagy rokon/barát. Töltött egy hetet egy jó barátomnál, amíg mi a párom szüleit látogattuk (2000 km távolság, nem szerettem volna a cicát ennyit utaztatni). Hordozóstul, almostul mindenestül átköltöztettük erre az időre, 3 napig a kanapé alatt bujkált az új helyen, utána feloldódott. Szerintem ez még mindig jobb volt, mintha otthon sírt volna egyedül :( Szóval az alapfelállás tényleg az, hogy ne szakítsd ki a környezetéből lehetőleg, de a macska egyéni igényei/személyisége alapján is érdemes mérlegelni.

A legjobb viszont tényleg az, ha valaki ott tud maradni arra az időre a ti lakásotokban, amíg elmentek. Mi a nászutunkat így fogjuk megoldani. A facebookon van egy csoport, ahol az állatorvosi egyetem diákjai ajánlanak pet sitting szolgáltatást, jó szívvel ajánlom. A csoport nemzetközi, szóval angolul megy a kommunkáció, de gondolom ez neked nem jelent problémát :) Én nyugodtabb vagyok, hogy valaki olyannal lesz a cicc aki ért az állatokhoz és tud megfelelően cselekedni ha ne adj' Isten valami baj van.

2022. márc. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk van megbízható ismerős, aki napi szinten átjön és ha nem is minden alkalommal, de legalább 2-3 naponta játszik is velük, több órát ott van. Ha nem lenne, cicaszittert keresnék én is. Nem rángatnám őket egésznap autóval (egy hordozóba zárva pl az alomhasználat is bajos, a macska nem olyan, hogy megállsz vele pisilni, kiengedni az utastérbe a cicát meg balesetveszélyes), repülővel meg pláne nem. Főleg, hogy Angliába közvetlen járattal nem is tudnátok vinni (fapadosok, British nem visz állatot), át kéne szállni pl Lufthansával valahol Németországban. Ha kistermetű a cica, akkor lehet vinni a fedélzeten megfelelő hordozóban, de a nyomáskülönbség, bezártság akkor is ott van, na meg a reptéri tranzit közepén se nagyon tudod csak úgy kiengedni. Ha meg a raktérben utazik, az extra stressz neki.

A megszokott környezetéből se venném ki 3 hét kedvéért, a macskáknak fontos a hely is, ahol élnek.

2022. márc. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
SZerintem maradjon a lakásban , és otthon látogassa valaki, az okozna nála a legkevesebb stresszt. Mert a cicákat pl meg szokta viselni egy költözés, az új környezet, nem is tudja, hogy végleges -e az átköltözés, de szóval kiragadni őt a megszokott környezetből elsőre asszem, ijesztő szokott lenni a cicáknak. PL volt valami olyan, hogy valakinek a cicájának költözéskor látványosan hullani kezdett a szőre,de amikor már megszokta az új környezetet, akkor már jól lett. (Ebben amúgy segíthet neki úgy tudom, ha van egy doboza, amibe bele tud bújni, vagy akár egy olyan is lehet neki jó, hogy egy nagyjából cica-méretű rész körbe van rakva a padlón szigszalaggal ) De szóval, tényleg nagyon megbízható illetőre bízzátok, aki tényleg meg is eteti, almot is cserél, ha pl benti cicus, és közben nem fossza ki a házat, és nem rendez benne partit.
2022. márc. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
*én nem_értek hozzá előző vagyok. (16. vok)
2022. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!