Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát érdemes haza...

Kinti macskát érdemes haza vinni lakásban?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy cica aki mindig az irodába bejön.

Valószínű, hogy kinti cica és valahonnan mindig kiszökik/kiengedik.

Nincs rajta nyakörv sem.

kb 7-8 éves cicáról van szó.

3 éve már kóborol át hozzánk és elég közzel került hozzám.

Ha esetleg haza vinném magammal abból lehet baj?

Hogy viselné azt hogy új helyen, lakásban van?


Mert féltem szegényt hogy elüti egy autó, megvágja a kerítés és bele hal.


Tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben

Mi lenne a helyes?



2022. márc. 9. 17:42
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
45%

7-es

A macska akkor boldog ha biztonságos otthona és szabadsága van. A te macskáidat lehet bántották, ettől még nem minden kinti macska ilyen. Nálunk nagyon szép a cica, mégis minden nap elmegy vadászni. Igényli, hogy kint lehessen és kóboroljon, viszont mindig hazajön. Ha te azt hiszed attól boldog egy macska ha bezárod, tévképzeted van. Az ilyeneknek sokkal inkább eszköz mert biztos, hogy nem a szeretet vezérel.

2022. márc. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
66%
Kérdező ha te pedig el akarod vinni más macskáját szégyeld magad. A macska is állat, megy kóborol, ismerkedik. Ahol kap kaját nyilván oda mindig megy, viszont ettől van otthona, ha te elviszed, bűncselekményt követsz el, reménykedj, hogy ne legyen benne csip, mert akkor nagyon megbánod.
2022. márc. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
11%

11, nyugtathatod magad, de attól még tény hogy nincs állattartási kultúrád. Macskabiztos kerítésről hallottál? Szerinted csak akkor van szabadsága ha ki tudja hol csavarog? Ha ki van téve millió veszélynek? Nem baj ha négy évig él, lesz másik, ugye? Nem kell válaszolni, költői volt.

Egyébként sem azért vagyok itt hogy vitázzak. Csak mivel belémkötöttél, úgy éreztem, reagálnom kell. De ezzel lezártam.

2022. márc. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
22%

Ja, csak mellesleg megsúgom, hogy az állattartási törvény feketén-fehéren leírja hogy az állattartó köteles az állatait a kerítésén belül tartani.

Amit könnyedén meg is lehet oldani, jobb helyeken erre nem sajnálják a pénzt.

Egy hadd ne mondjam milyen réteg meg még jó minőségű tápra, ivartalanításra, oltásokra, féreghajtásra, élősködők elleni védelemre és chipre sem hajlandó költeni. Mégis mindig ezek a leghangosabbak, vicc.

2022. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
70%

Ha elviszed, az lopás. Akár szépíted, akár nem.

Lopni pedig nem szép dolog, ráadásul büntetik is.

2022. márc. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
72%

13, 14


Igen fontos, hogy megfelelően tarts egy állatot, megvédd a betegségektől, a nem kívánt szaporulatoktól, helyesen tápláld stb. De attól még a macska egy olyan állat, amely szeret elmenni, kóborolni, vadászni. Igen ismerem a macskabiztos kerítést és ha te rákényszeríted arra, hogy ne mehessen el, az vajon kinek jó? A macskának nem hiszem, mert akarna menni de te nem engeded. Szerintem bízni kell bennük, hogy máskor is hazajönnek épségben. El kéne fogadni, hogy az is lehet jó gazda és tarthatja rendesen az állatát, aki nem zárja be.

2022. márc. 10. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
57%

#16-nak igaza van.

A macska nem egy kanári vagy egy papagáj akit 0-24ben ketrecben tartasz. A legtöbb igényli a nagy távú mozgásteret és a méretes vadászhelyeket, mint az őseik is. Ez beléjük van "kódolva".

Ha menni akar akkor még géppuskás biztonsági kerítéssel sem ijeszted el tőle. Csak lelkileg teszed tönkre, mint sok ember is évekig szenved (nem testileg) attól, hogy székhez vagy ágyhoz van "kötve". A macska ugyan ez az eset ha elzárod kerítések mögé.

2022. márc. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ.


Nyílván nem azért tettem fel a kérdést mert "el szeretném lopni" és mielött valaki gyanúsítana nyílvan a szomszédokat meg kérdezném most kié mert elötte a 7 évvel ezelötti (itteni fönöké) volt és mikor elmentek itt hagyták.. Na most valaki sztem befogadta de attol a cica állandoan kint van és félek, hogy valami baja esik szerintem ebbe nincs semmi bűn hogy aggódom érte.

2022. márc. 10. 09:15
 19/47 anonim ***** válasza:
58%

#18

Hát remélem a "szomszédokat" jó nagy körzetre terjeszted ki. Mert egy macska messzire el tud kóborolni a városon belül is. Aggódni szép és jó meg minden, de egy macska aki szeret kóborolni tud vigyázni magára.

2022. márc. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
57%
Nincs bűn abban ha aggódsz, viszont attól még nem viheted el, amit írtunk pedig tény. Ha elviszed, ellopod, és te írtad, hogy el akarod vinni. A szomszédok alatt pedig az egész várost értsd, mert egy macska messzire is el tud menni.
2022. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!