Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát érdemes haza...

Kinti macskát érdemes haza vinni lakásban?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy cica aki mindig az irodába bejön.

Valószínű, hogy kinti cica és valahonnan mindig kiszökik/kiengedik.

Nincs rajta nyakörv sem.

kb 7-8 éves cicáról van szó.

3 éve már kóborol át hozzánk és elég közzel került hozzám.

Ha esetleg haza vinném magammal abból lehet baj?

Hogy viselné azt hogy új helyen, lakásban van?


Mert féltem szegényt hogy elüti egy autó, megvágja a kerítés és bele hal.


Tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben

Mi lenne a helyes?



2022. márc. 9. 17:42
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
60%

#29

Mondjuk a gyakorisággal erősen tévedsz. Legfeljebb a te környékedre lehet igaz már ha nem túlzod el amit leírtál.

Mert itt mifelénk (városban) legfeljebb 1 vagy 2 kilapított békát láttam eddig az út közepén az életem során alatt.

Szóval ne túlozz itt, hogy mindennap tele vannak az utak elütött állatokkal mindenhol.

2022. márc. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
0%

Munkám során járom az országot, nem mindenki van belesüppedve egy bizonyos környékbe.

Olyan meg nincs hogy a macskák egy bizonyos város vagy megyehatáron belül kimászkálnak az útra, egy másik megyében meg nem. Ne nevettess.

2022. márc. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
60%

#32

Nem tudom te merre jársz de én se a lakó városomban nem láttam még elütött macskát, se 1-2 várossal arrébb mikor szakmai képzéshez gyakorlaton kellett részt venni.

Bár én személy szerint nem is kerestem sose direktben, hogy hol milyen állat van megdögölve.


És nem. Nem azt mondom, hogy nem mennek át az úton. Hanem azt, hogy a KOCSIK ELÉ NEM UGRANAK KI. Azért annyira ne nézd hülyének a macskákat, hogy kocsik elé ugráljanak. Ha még is véletlen elüti valami akkor az a sofőr hibája nem az állaté. Vagy te elvárod egy állattól, hogy ember szerűen közlekedjen a zebrán át és kivárva a kocsik megállását?

2022. márc. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
80%
Egy macskának jár az, hogy tudjon mozogni, rohangálni, vadászni, szocializálódni. Ennyi. Nincs ezen mit vitatkozni. Aki bezárja, az kínozza azt az állatot, a törvények pedig azt tiltják. Sajnos volt olyan elvetemült ismerősöm aki 30 kutyát tartott, mert "megmenti" őket. Gondolom a kedves 32-es is ilyen. Ha sérült az állat, és nem akar menni, gondozásra szorul, megértem, de egy egészséges macskát rákényszeríteni, hogy a természetével ellentétesen éljen, szívtelen dolog.
2022. márc. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
0%
A kutyamentők is ketrecbe zárják a kutyákat, így "mentik" őket.
2022. márc. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
19%
Mert az ijedt állatot nem lehet máshogy szállítani, plusz egyik menhelynek sincs se kapacitása, se pénze. Viszont ők megpróbálják normális gazdikhoz juttatni őket, nem egész életükben bezárva tartani.
2022. márc. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
0%
Jaja persze. Ezért nem lehet menhelyi kutyához jutni.
2022. márc. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
27%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__11642808-la..


Nocsak, mit látok. Vicces mikor valaki kiír egy kérdést hogy igazolja magát, és fordítva sül el :D

2022. márc. 11. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
65%

#38

Ezt nem te írtad véletlenül csak, hogy be tudd ide linkelni? :'D

2022. márc. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
50%

37.

Lehet menhelyi kutyához jutni, csak nem úgy mintha jófogáson vennéd. Ez sokaknak fáj, de az állatotthonokban lévő állatokat megpróbálják megfelelő gazdához juttatni, ha nem megfelelőek a körülmények és nem felelsz meg az örökbefogadáson, akkor nem fogsz állathoz jutni.

2022. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!