Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macskát érdemes haza...

Kinti macskát érdemes haza vinni lakásban?

Figyelt kérdés

Van a munkahelyemen egy cica aki mindig az irodába bejön.

Valószínű, hogy kinti cica és valahonnan mindig kiszökik/kiengedik.

Nincs rajta nyakörv sem.

kb 7-8 éves cicáról van szó.

3 éve már kóborol át hozzánk és elég közzel került hozzám.

Ha esetleg haza vinném magammal abból lehet baj?

Hogy viselné azt hogy új helyen, lakásban van?


Mert féltem szegényt hogy elüti egy autó, megvágja a kerítés és bele hal.


Tanácsokat szeretnék kérni ez ügyben

Mi lenne a helyes?



2022. márc. 9. 17:42
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

20:

Igen de nyílván úgy vinném csak el, hogy ha az illetőnek nem kell.. És tudom is hogy most kifogadta be.

És nem ellopnám mert tudom, hogy nem szép dolog.

+ A cica reggel mér jött oda hozzám mikor meglátott. ki engedtem 1 óra után és most megint visszajött és az irodámban van jelenleg is

2022. márc. 10. 14:06
 22/47 anonim ***** válasza:
75%

Miért ment oda hozzád?


Mert egy kijárós macska 2-3 gazdit is fenntart.

2022. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
56%
Az ember köteles a háziállatait a saját telkén belül tartani. A törvény nem tesz különbséget macska,kutya,tyúk,tehén,akármilyen állatok között. Ezt csak azoknak írom,akik kardoskodnak amellett,hogy lopás meg bűncselekmény ha elviszik a macskátokat. Vagy rátok nem vonatkoznak a törvények, ti kiszelektálhatjátok ami nektek tetszik közülük ? :D
2022. márc. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
60%

#23

Akkor ezt a törvényt mond már el a macskáknak is akik nem szeretnek bezárva lenni (még egy kerten belül se). :'D

2022. márc. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
40%
#a törvény nem a macskákra,hanem a gazdáikra vonatkozik . Nekik kell megoldaniuk,hogy az állat ne tudjon felügyelet nélkül a nagyvilágban kóborolni, pl közúti balesetet okozni. Marha vicces tényleg :)
2022. márc. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
60%

#25

Jaj ne féltsed annyira a kocsidat. A macskák nem öngyilkos hajlamúak, hogy kocsik elé ugráljanak.

Azt meg látom nem tudod felfogni, hogy nem egészséges a macskának mentálisan, ha rá kényszeríted a bezártságra mikor kifelé vágyik.

Vagy te mit szólnál ha törvényileg bezárnának téged egy átlag kert méretű helyre és sose mehetnél ki onnan még ha akarnál se? Mert a macskáknak a génjükben van, hogy nagy területeket járjanak be mint a territóriumukat.

2022. márc. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
66%
#26-os, kocsim nincsen,viszont mentett macskáim igen, és rendszeresen húzom le és temetem el más macskáját az úttestről. Azon kívül, hogy borzalmas látni is,mert imádom a macskákat azt tudatosítsd magadban, hogy ez a te hibád,aki kiengedi a macskáját. Néhány éve kóborló kutya miatt rántotta félre valaki a kormányt,meg is halt a vétlen sofőr,azért , mert ti nem tudtok gondoskodni az állataitokról. És van képed ilyen hülyeségeket írkálni,hogy ne féltsem a kocsimat :D Elütik,megmérgezik,széttépi egy kutya (ilyet is láttam már saját szememmel és semmit nem tehettem mert 5 másodperc volt amíg 2 kutya teljesen szétcincálta a macskát) . Ilyen életet akar gondolom a macska,benne van a génjeiben. :D
2022. márc. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
60%

#27

Attól mert állításod szerint TE gyakran látsz elütött macskát attól még nem minden macska ugrik a kocsik elé.

Legalább is nem tudom te hol laksz, de én még soha életemben nem láttam egyet se holtan az úton vagy bárhol az utcán, pedig nem kevés macska császkál kint.


Nem kell túl dramatizálni a dolgot, és rajtad kívül mindenki tudja itt, hogy egy macskát nem tudsz visszatartani olyantól ami az ösztöneiben benne van. Még a törvényeiddel se. A természetet nem tudod felül írni egy állattartási törvénnyel.


De felőlem teheted itt a fejed mint a nagy mindent is tudó, törvénykövető, több százezer döglött macskát félre húzó messiás. Attól még a macska az macska marad.

2022. márc. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
0%

Nap mint nap látni elcsapott macskákat.

Gondolom a számítógép elől nem látni. De az utakon járva mindennapos dolog.

2022. márc. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
75%
Ezzel az erővel az őzeket meg a süköket is be kéne zárni. Lehet mondjuk az állatvédők idáig is eljutnak.
2022. márc. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!