Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a cicáimmal?...

Mit tegyek a cicáimmal? Milyen tápot vegyek nekik?

Figyelt kérdés

Két cicám van. Az egyik nagy és sovány, a másik pici és kerekded. Hiába veszek nekik akármilyen szuperprémium tápot(Purizon, Applaws, Orijen, Acana, RNW, Brit Care, Wild Freedom, TotW, ÖSSZES variációt kipróbáltam ezekből), egyiknek sem jó, mert a pici hízik tőlük nagyon, a nagy meg utálja mindet. Az egyetlen táp, ami jó nekik, az a Purina One. Nincs hányás, hasmenés, a pici normál súlyt tart és a nagy is megerősödött tőle ÉS mindkettő imádja. Tudom, hogy sz@r, kétségbeesésemben vettem nekik, de mégis bevált. Mit tegyek? Szeretném nekik a legjobbat adni. Maradjak ennél, vagy erőltessem tovább a jobbakat? Őszintén szólva, teljesen belefáradtam és megnyugtató, hogy ez végre bevált, de emelett aggódok, hogy nem elég teljesértékű, vagy valami bajuk lesz tőle.

Utcacicák voltak.


2022. márc. 12. 17:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Biztosan szét leszek pontozva, de akkor is az a véleményem, hogy ne haragudjunk, de az ilyen Orijen meg Acana árszintű táp már abszolút csak parasztvakítás. De az Applaws, Purizon sem olyan istentelenül tökéletes, mint amilyennek itt a gyíkon beállítják. A Brit meg kifejezetten gagyi ebben az árkategóriában, kb mint a Royal Canin. Nem, nem a teszkó gazdaságos szint egyik sem, de baromira nem érnek olyan horror összegeket, amennyikbe kerülnek.

Szinte mindet kipróbáltam egyébként én is, volt, amelyiket 1-2 hónapig ették, aztán semmi, volt, amelyiket meg se kóstolták.

Ellenben a Concept for Life száraz bevált. Nedvesnél konzervből fressnapf-os Premiere és Animonda Carny szokott menni, nagyobb kiszerelésben nem kerülnek sokba, illetve (nyilván ezért is állatkínzónak leszek titulálva) “desszertként”, heti egy-egy alkalommal szoktak kapni Whiskast, Shebát is, mert szeretik. Én is megengedem magamnak a mekit, csokit, mert szeretek nassolni, csak nyilván ismerni kell a mértéket. Ez a macskákra is igaz, ha csak rossz minőségűt eszik, baja lehet, de azért az már óriási túlzás, amilyen hisztit itt néha levernek, hogy ha egy Whiskast is megevett valaha a macska, már tuti vesebeteg lesz, te meg szar gazda vagy, el kéne venni tőled.

2022. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11, Ennél a kérdésnél speciel senki nem szedte szét a kérdezőt a gagyitáp miatt. :D Egyébként ha már összehasonlítunk, a Concept meg a Premiere mérföldekkel jobb, mint a Purina One, speciel én a Premiere-nél ár-érték arányban jobb tápot még nem láttam, ha vásárolnánk még a Fresiben, tutira azt kapnák a macskáink, nem a Purizont.


De azért lássuk be, élesek a szakadékok. A whiskas, purina, szupermarketesek és a concept/premiere szintű középkategóriás tápok között legalább akkora minőségi ugrás van, mint a concept meg az acana között...

2022. márc. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerinted miért ajánlottam neki a CFL-ot? Értelemszerűen azért, mert jó/jobb.

Ellenben továbbra is fenntartom a véleményem a szuperpuccos tápokról, hogy parasztvakítások, nem tudnak annyival többet, amennyivel drágábbak.

Az “itt” meg nem ezt az egyetlen kérdést jelenti...Csemegézz a kategóriában, milyen elborult agyú kommentek vannak. Csodálom, hogy itt még nem jelentek meg, remélem, nem is fognak.

2022. márc. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!