Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Esetleg valami más alternatíva...

Esetleg valami más alternatíva műtét után?

Figyelt kérdés

Ma ivartalanították a cicánkat, szegénykém elég nehezen viseli a gallért, nagyon bánatos, de jövő hét csütörtökön vehetjük csak le, akkor lesz a varratszedése. Holnap sajnos reggel 8-tól este 8-ig egyetemen vagyok, a párom is megy délre, és csak késő délután ér ő is haza. Rettenetesen féltem a cicánkat, mi van, ha le akarja venni a gallért, de nem sikerül neki teljesen és megfullad. Vagy mi van, ha ugrálni fog, és felszakad neki a varrat? Gallér helyett esetleg valami más megoldás nincs? Vagy holnap hívjam fel az állatorvost, hogy tud-e valami más alternatívát?


Levenni semmiképpen sem szeretném róla úgy, hogy nem adok rá valami mást, mert ha valami nem tetszik neki, nagyon harcias kiscica tud lenni, tuti kitépné a varratot. Amúgy meg annyira aranyos, kedves és játékos cica, megszakad érte a szívem!



2022. márc. 21. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért bánatos, mert még hat az altató, meg a műtéti stressz.

Ne akard levenni, meg fogja szokni.

2022. márc. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt eleg szarul csinaltatok, mert ivartalanitas utan 2-3 napig nem hagyjuk felugyelet nelkul a macskat. Legalabbis ha nosteny.

Mast nem tehetsz, csak remenykedsz, hogy nem lesz baj (marmint a sebbel kapcsolatban) a gallert meg hagyd rajta. Ha tudsz ra figyelni, akkor vedd le. Amugy nyugi, nem fullad meg, de legyen rajta normalisan :)


Ivartalanitas utani ruha letezik egyebkent, de azzal szinten nem hagynam felugyelet nelkul a macskat az elejen, mert az enyem pl tepte le magarol, pont a sebenel, ugyhogy nekunk nem jott be sajnos.

2022. márc. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy írják, van ruha, szoktak házilag is csinálni (kisebb testű macskáknak akár régi zokniból), de az általános tapasztalat szerint a ruhát kevésbé viselik el. Egyébként a legtöbb állatorvos nem ad gallért se, a legtöbb macska nem piszkálja a sebet (a harciasság nem értem, hogy jön ide, ez nem befolyásolja, hgy fogja-e piszkálni vagy sem...).

Viszont amit most látsz rajta, az nem a gallér miatt van, hanem az altató utóhatása. Meg fogja szokni a gallért. nem tudja magát megfojtani vele, mert vagy be van kapcsolva, vagy leesik. Általában érzik a határaikat, és ilyenkor annyira kedvük sincs ugrabugrálni, de jó lenne ha minél kevesebbet lenne ilyenkor felügyelet nélkül, azért ez mégiscsak egy hasi műtét volt...

2022. márc. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Van ilyen műtét utáni ruha, a miénk azt kapott. Praktikus volt, mert nem kellett a gallér és nem tudta piszkálni a sebét. Varratszedésig az volt rajta. Először nem tetszett neki, de egész gyorsan megszokta.

Amúgy ha ma volt ivartalanítva, teljesen normális, hogy még nem olyan, mint szokott. Ez nem jelent semmi bajt, csak kell neki egy kis idő.

2022. márc. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én is ruhát adtam rá, de én vele voltam. Nehezen fogja viselni, meg majd ha elkezdi piszkálni, vagyis próbálja a sebet, arra is figyelni kéne. A tölcsért utálják, az enyém ügyes volt és mindig leszedte, ezért maradt a ruha :)
2022. márc. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Nekem 4 kinti nőstény macskánkat ivartalanítottak. Nem voltunk velük egész nap, mivel kintiek ezért kóboroltak (nyilván amíg az altatónak utóhatása volt, addig figyeltünk rájuk.

A ruhát lehetne esetleg kipróbálni. A gallérba pedig nem fog megfulladni, persze megértem az aggodalmad, ilyenkor mindenre gondol az ember.

2022. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szarul csináltuk, hogy nem tudunk vele lenni.. Bocsánat, de a hét minden napján bent vagyunk valamennyit az egyetemen, az orvos pedig csak tegnapra tudott időpontot adni. Nehogy már még én legyek a hibás..
2022. márc. 22. 03:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Rendben volt minden?
2022. márc. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia!Nálunk a cica pont a ruhát nem viselte el,eldőlt benne,úgy sztrájkolt,úgyhogy maradt a gallér🙂2 napig hátrafelé járt,de utána úgy ugrált fel gallérostól,mint egy szöcske!2 hétig volt rajta.
2022. márc. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, minden rendben volt, csütörtökön voltunk varratszedésen. Azt mondták, nagyon gyorsan benőtt a seb, úgyhogy mikor kiszedte a varratot, egy kicsit felsértette az orvos a bőrt, így azt ajánlotta, hogy még 1-2 napot maradjon rajta a gallér. De tegnap estére már az kis irritáció is nagyon szépen rendbe jött, úgyhogy levettük róla 😊 Nagyon Boldog!
2022. ápr. 2. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!