Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskára valami - nem kutya-...

Macskára valami - nem kutya- alternatíva? Bővebb infók lent.

Figyelt kérdés
Elég biztos vagyok benne, hogy veszett ügy (ezt nem szóviccnek szántam :D ), de talán valami nálam okosabb ember tud segíteni. Ha valaki nem akar bizonyos oknál fogva macskát, kutyát pedig nem tarthat, mert pici lakásban lakik, és sétáltatni nem tudná, van valamilyen állat, amit meg lehet simogatni, odabújhat az emberhez, meg lehet szeretgetni, és, bizonyos szinten társaságot adhat? Hüllők kizárva, illetve ha lehet, akkor ne ilyen kisketrecben élő rákcsálót írjatok, mint pl a hörcsög, mert egy olyan állat lenne jó, ami kísérgetheti az embert a lakásban. Előre is köszi, (és gratuláció :D ), ha valaki tud egy jó választ, hatalmas problémát oldd meg :)

2016. febr. 11. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Kutyát megértem, de a macska miért nem alternatíva?

Esetleg papagáj? Görény?

Macska sem nagyon kísérgeti az embert, csak ha unja magát, vagy ha éhes, papagájjal társalogni is tudsz, görénnyel meg bújni, nyuszi az pl állandóan menne utánad :) de mivel a rágcsálókra (nyuszi, tengerimalac, stb) nem vagy kíváncsi, így nincs ötletem.

2016. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Sírok. 😂 Rákcsáló 😁😁 Az rágcsáló.
2016. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vadászgörény, és az még kísérget is. :)
2016. febr. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Törpemalac?
2016. febr. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, Kérdező, de ahogy elnézlek, egy alternatíva van: vegyél magadnak egy nagy plüssállatot (komolyan!). Igaz, hogy nem kísérget, de nincs is neked arra igazán szükséged. :)


A macska nem kísérget. Macskám van majdnem 20 éve, egyik sem kísérgetett még soha, pedig szeretem őket, és ők is engem. A macska ugyanis a közhiedelemmel ellentétben nagyon is önálló lény. Szereti a falkát, néha odabújik az emberhez, de inkább csak akkor, amikor ő akarja. Nem lehet irányítani.


Fehér egeret nem szeretnél tartani? Nagyon kedves kis jószágok. Esetleg tengeri malacot? Nyuszit?

2016. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menj el egy menhelyre önkénteskedni. Akkor pont akkor kutyázhatsz, amikor kedved van, de semmi nem kötelező. Aztán majd ha változnak a körülményeid, akkor vidd haza az egyiküket.
2016. febr. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nyul.


Ha foglalkoznak vele, egy halás, és okos joszag.

Bar kisergetni ez sem fogja az embert, de legalabb nem kinyirasi kiserletnek ertelmezi azt, ha kezbe veszik.


Dehogy ezt minek a macskak kerdeskorbe irtad ki, ahol az alap, hogyha nem akarsz macskat, akkor kanyarodj meg, nah, az rejtely a szamomra...

2016. febr. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A nyuszi kísérgeti az embert a lakásban, még bökdösi is az orrával az embert simiért, meg elfekszik az ölében, nagyon édesek :) Sőt, szobatisztaságra nevelhetőek! Nekem klein rex fajtájú nyuszijaim vannak, ez a törpenyúlnál valamivel nagyobb, de a házinyúlnál lényegesen kisebb fajta, kb. két kilós. A különlegességük a nagyon rövid, sűrű, bársonyra emlékeztető bundájuk, amitől úgy néznek ki, mintha géppel lennének lenyírva, de természetesen tapintásra nem durva, hanem rendkívül puha, plüss-szerű. De nem való mindenkinek nyuszi, mert a hörcsöggel ellentétben hosszabb távú felelősség, 10-15 évig is él, de idősebbek is akadnak. Klikkerrel trükkökre is tanítható. Örökbe fogadható nyulak is vannak, pl. a Noénál. Venni nem kereskedésből, hanem tenyészetből ajánlott, nehogy rád sózzanak egy jókorára növő példányt...
2016. febr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!