Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit etessek a sovány, válogató...

Mit etessek a sovány, válogatós macskámmal?

Figyelt kérdés
2 hónapja fogadtunk örökbe egy cicát. A menhelyen csak szárazat kaptak, ami éppen akadt. Eléggé sovány volt, amikor elhoztuk, szeretnénk kicsit felhízlalni. Azóta már kipróbáltunk rengeteg márkájú alutasakost, konzervet. Sokra rá se nézett, néhányról lenyalta a szószt/zselét, de a falatkákat sose ette meg. A szárazat megeszi, de abból sem annyit, hogy felszedjen egy keveset. Próbáltuk lazacolajjal, jutalomfalattal, pasztával kívánatosabbá tenni, de ez sem vált be. Sok helyen tanácsolják a nyers húst, de az sem jön be neki. Mit adjak neki? Bármi tipp?

2022. márc. 24. 14:12
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

A fogfájást kizártuk az elején, mivel a szárazból eszik és nem tűnik fájdalmasnak neki. Nincs rossz közérzete, sokat bújik, játszik, kommunikatív. Tüsszögni akkor szokott, amikor sepregetek, de akkor én is :D

Hétfőn megyünk az orvoshoz, de mivel két hónapja se találtak semmit, arra következtettem, hogy csak nagyon válogatós.

2022. márc. 24. 15:48
 12/23 anonim ***** válasza:
84%
Vagyis semmi probléma nincs vele? Élénk, selymes szőrű, játékos, kíváncsi? Nem váladékozik, nem büdös, nem hasas? Akkor simán lehet, hogy olyan vékony fajta, mint a sziámiak, nekünk is volt ilyen macskánk.
2022. márc. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

12# enyém is evett szárazat, meg bújt, játszott, rohangált. A foghúzás után láttam meg hogy mennyire felszabadultabb lett, a boldognál is boldogabb, akkor nagyon lelkiismeretfurdalásom volt sokáig. Igaz nálunk látszott a fogkő eléggé, ha a tiéteknek pl. nincs akkor az más.

Vetri DMG csepp ami étvágynövelő, immunerősítő is. Vagy pici zsírral kend be neki a tányérját és arra mehet a száraz. A zsír típusa (disznó, kacsa, liba) macskaízlésfüggő. Tényleg csak keveset. A tüsszögés, szörcsögést azért kérdeztem, mert ha nem vagy kevésbé érzi a szagokat a takony miatt akkor is az a vége, hogy nem eszik.

2022. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
13# A 10 gramm akkor is nagyon kevés.
2022. márc. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 harebell ***** válasza:
100%
Ha nem talál semmi bajt az orvos, valami étvágynövelőt adj neki. Amúgy nekem is volt egy cicám, aki a nedvesből csak pár falatot evett, de a szószt mind lenyalta, én főztem neki natúr csontlét vagy hús alaplét, aztán picit mindig öntöttem neki a tápjára, ha lenyalta / leitta róla, pótoltam, így végül a darabkákból is többet evett. Próbáld ki, hátha bejön neki.
2022. márc. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Kicsit félénk (a hangos zajoktól írtózik), de egyébként semmi probléma vele. Szeret szaladgálni, a szőre gyönyörű fényes, és megfelelően kíváncsi is. A nulla étvágyán kívül semmi probléma.. Sima házi macskának tűnik testalkat és a feje alapján, de lehet, igazad van.
2022. márc. 24. 16:00
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom őket! :))
2022. márc. 24. 16:03
 18/23 NTBS ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz vigyétek el. Esetleg a menhelyen érdeklődni és azt adni neki.
2022. márc. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Viszzük!:) A menhelyen kérdeztük, hogy mit adtak nekik, azt mondták, hogy amit éppen tudtak. Mindig mást kaptak.
2022. márc. 24. 16:31
 20/23 anonim ***** válasza:
87%

Én cicám is hasonló.

Nekünk a jó minőségű kölyök macskatáp vált be(Josera Kitten) és mellé színhús/belsőség konzerv(Animonda Carny).

Továbbá kap szőroldó pasztát(Trixie, Smilla) és jutalomfalatot(Feringa Sticks).

Száraz tápot korlátlanul ehet, konzervből napi 1* amennyit megeszik(80-130gramm, változó), jutalomfalat napi 1*1 rúd, szőroldó paszta napi 3* egy ujjpercnyi.

Másfél kilót erősödött 3 hónap alatt és azóta is tartja a súlyát.

2022. márc. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!