Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska nem eszi meg a...

A macska nem eszi meg a száraz tápot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hozzánk szegődött egy kandúr cica. Nem ment el, így befogadtuk.

Elvittük orvoshoz, megnézettük kb mennyi idős lehet, FELV/FIV tesztelve lett, meg kértünk időpontot ivartalanításra.

Megnézte a fogait, azt mondta a fogai alapján 3-4 éves lehet, de szerintem kisebb, mert még nem igazán látom, hogy csavarogna, meg hajtaná a nőstény cicákat, állandóan itt fekszik az udvaron vagy ül... el sem hagyja a portát.

A fogaira azt mondta még, hogy lehet csak azért tűnik ennyi idősnek, mert eddig csak pépes kajákat evett, alutasakos, konzerv...ilyeneket, nem rágott, ezért néz ki a fogazata alapján idősebbnek...

Nos valósznúleg a dokinak igaza van, mert itt sem eszi meg a szárazápot, csak az alutasakos eledeleket vagy a konzervet, abból bármelyik fajtát...olcsót, drágát bármit.

De érezni is lehet a cicán, hogy iszonyatos szájszaga van, valszeg a fogkő miatt, mert nem rág... Van nekem is saját cicám, ő Royal Canin tápot kap, de azt sem hajlandó megenni, pedig a válogatós cicáknak való fajtát eszi az enyém, de ennek az új cicának ez sem kell... Maximum a jutalomfalatot eszi meg, de az meg nem egészséges ugye... meg anyagilag sem egy egyszerű dolog, hogy napi 5-6 alutasakos eledelt adjak neki... Belekevertem a tasakosba, azt is próbáltam, nem eszi meg...

Mit csináljak?



2022. márc. 26. 00:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
36%
Én csak örülnék, ha az enyémek nem ennének száraztápot, mert a nedvestáp egészségesebb. Viszont, így sem esznek meg minden fajta szárazat, és amit szeretnek, azt is megunják. Sajnos igaz, hogy a fogkő idővel újraképződik, mert a macska nem fogyaszt természetes táplálékot (prédaállatot), ami tisztítaná a fogakat. Hosszabb távon a fogkő csúnya betegségeket tud okozni. (Nekem is kéne vinni két macskámat is leszedetni, de mivel már idősek, féltem őket az altatástól.)
2022. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
Valószínűleg csak nem szereti azt a típust. Két idősebb cicám van, az egyiknek ki kellett húzni a fogait, még így is eszi a szárazat(napi 2tasakos, a kettő között száraz, szóval nem ilyen eszed vagy éhenhalsz helyzet van). Nekünk is volt olyan száraz amit el kell ajándékozni, mert annyira nem ették. A macskák ilyenek, kísérletezni kell
2022. márc. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Probald meg nyers hussal, csontos hussal etetni, egy macska eseteben ez nem nagy osszeg, meg lehet olcsobbra kijon mint az alutasakos, es azt hatha szeretne is. A fogkove is sokat javulna tole.
2022. márc. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
79%
Az enyém csak a Royal Canint és a Sanabellt eszi meg. Válogatós macskáknak ezek ideálisak.
2022. márc. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!