Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi száraztápot eszik a...

Mennyi száraztápot eszik a macskád egy nap? Vagyis, ha az mindegyiknél változik, kb kalóriában mennyire lenne szüksége? Van, ahol 200at írnak, van ahol 400at, nagyon eltérő. 8 hónapos, 4,5 kilós ivartalanított cicc. Egy kicsit kezd pocakosodni.

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 10:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két ivartalan kan cicám van. Az egyik 5,5 a másik 4,5 kiló. Mindig van előttük száraz táp és emelett napi kétszer kapnak nedveset. Napra pontosan nem tudom, de egy hónapban nekik kb. 3 kiló fogy el (de ez két cicára).
2022. ápr. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de az nálunk nem vált be, ha elérakom korlátlanul, mert pocakosodni kezdett.

Ezért akarnám kimérni neki, de nem tudom mennyi kalóriát kapjon.

2022. ápr. 6. 10:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen táppal etetsz. A jobb minőségű tápból kevesebb kell, de a zacskón rajta kell lenni, hogy hány kilós macskának mennyi az ajánlott. Az enyém amúgy 70 grammot kap.
2022. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Az adott táp ajánlott napi adagját kell nézni, maximum annyit adj. Általános, hogy ha fogy, adj többet, ha hízik, csökkentsd az adagot. Eltérő lehet tápok esetében a napi ajánlott adag, így nem mindegy, ki mivel etet.
2022. ápr. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Rajta kell lennie a csomagolason, hogy hany grammot ajanlott naponta adni. Az enyem 60 grammot kap, plusz egy alutasakos. Nekunk ez bevalt, nem kover, nem sovany a cica.
2022. ápr. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a táp minőségétől, nemétől, tartásától függ. A gyengébb minőségű tápból többet kell ennie, hogy meglegyen a napi energiaszükséglete, míg a prémium tápokból kevesebbel is beéri. Az ivartalanított macskák kevesebbet mozognak, így kevesebb tápot igényelnek, de hajlamosabbak az elhízásra, ezért náluk oda kell figyelni.

Nekem egy ivartalanított kandúrom és egy ivartalanított nőstényem van. A kandúr naponta kap 100 g nedveset és 30 g tápot, a nőstény csak tápot kap 50 g-ot. Real Nature/Wild Freedom márkát kapnak.

Minden tápon rajta kell lenni súlyelosztásos táblázatban, mennyit kell neki adni.

2022. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem 6hónapos a kiscicám és amikor haza hoztuk kb. 4napig csak elé raktuk a tálba szemre a tápot, aztán észre vettük hogy pocakosodik. Az előző cicánk nyurga volt mindig, hagyott a tápból is, sose volt egy nagyon falánk, evett ami jól esett, mindig jó bőrben volt. Viszont mikor észre vettük, hogy ő bizony könnyen hízik utána néztünk, hogy mennyit kell adnunk neki.

Mi most még Royal Canin-nel etetjük, annak a kitten száraz és nedvesét is kapja, és még minden 2.nap a szárazat Josera kitten-nel helyettesítjük. De megmutatom, így néz ki 2napunk:

1.nap:

Reggel: fél zacskó Royal Canin kitten nedvestáp

Este: a másik fele a nedvestápnak, 48g Royal Canin kitten száraz táp

2.nap:

Reggel:fél zacskó Royal Canin kitten nedvestáp

Este: a másik fele a nedvestápnak, 35g Josera kitten


És ez ismétlődik, a nedvesből minden nap más ízűt kap (4 féle íz van itthon)

Majd a real nature tápjára szeretnénk átváltani nem sokára, mert nagy a hús tartalom benne, így ha most váltani szeretnél akkor lehetőleg ne Royal Canin-re válts, hanem valami nagyobb hús tartalommal rendelkező tápra.


Általában rá van írva a csomagolásra, hogy kell kiszámolni a korához és a súlyához megfelelően a tápot.

Víz mindig legyen előtte!!

2022. ápr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy kis tál konzerv(100g) + egy nagyobb tal száraz (nem tudom ez mennyi, 2decis tál és nem púposan rakom, majdnem tele).
2022. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Passz, nem mérem. Mindig van előttük. Egy 12kg táp 2 hónapra elég. Sportosak, izmosak, egy deka felesleg sincs rajtuk. A nap nagy részében futkároznak, játszanak..lemozogják a kaját.
2022. ápr. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!