Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd kutyája megölte a...

A szomszéd kutyája megölte a telkünkön a macskánkat, feljelenthetem-e?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete holtan találtunk rá a 7 éve családtagként szeretett macskánkra a házunk műhelyében, ahol a macskák (két testvérpár) szoktak enni. Szét volt harapdálva.

Mind a két szomszédban van kutya, ezért egyből felelősségre vontuk őket, de természetesen mindegyik tagadta volna, hogy a kutyájuk ölte volna meg a háziállatunkat. Az egyik szomszéd kutyái meg vannak kötve, míg a másik állítása szerint soha nem jártak át a macskáink a telkükre.

A ház, ahol a macskák, vagyis már csak a macska van a nagymamámé volt, de jelenleg senki nem él ott, ám ennek ellenére vagy én, vagy Édesanyám napi szinten elmegy megetetni a jószágot. Tegnap én mentem el, és egészen sokáig, majd’ éjfélig ott voltam. Mikor mentem hátra a kerékpáromért, láttam, hogy a szomszéd kutyája jön ki a műhelyből (egy kis ki-bejárat lett vágva a macskáknak az ajtóra), majd visszarohant a szomszédba. Nem szeretem az erőszakot, de úgy érzem, hogy ezt sem a szomszéd kutyája, sem pedig maga a szomszéd nem fogja erőszak nélkül megúszni.


A kérdésem az lenne, hogy HA a szomszéd kutyája a mi telkünkön öli meg a mi macskánkat, akkor tehetek valami feljelentést ezzel kapcsolatban?



2022. ápr. 13. 01:06
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz ezért feljelentést tenni, nincs is bizonyítékod, hogy az a kutya volt. Annyit lehet tenni, hogy ti, vagy a szomszéd, attól függően, hogy kinek a kerítése befoltozzátok a lyukat/megerősítitek a kerítést, hogy a kutya ne tudjon átjönni. Ha erre a kerítés tulajdonosa nem hajlandó a jegyzőnél birtokvédelmi eljárást lehet indítani.
2022. ápr. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
46%
A felelős állattartás macska esetében ott kezdődik, hogy nem csapod ki őt az utcára, ahol mindenféle veszélynek (kutya, autó, mérgezett egér, másik macska, stb.) van kitéve. Egyedül a te felelősséged, hogy szerencsétlennek ilyen halálban lett része.
2022. ápr. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
89%
Családtagként szeretett macska, aki egy üresen álló ház udvarán él, és naponta egyszer ránéz valaki... Várható volt, hogy elôbb-utóbb történik vele valami. Ha beteg lett volna, vagy baleset éri se veszitek így észre. Sajnálatos, ami történt, de felesleges utólag felfújni. Javítsátok meg a kerítést, hogy ne jusson be kutya. De a legjobb az lenne, ha a másik macskát rendesen magatokhoz vennétek.
2022. ápr. 13. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%

Nem szeretem az erőszakot, de úgy érzem, hogy ezt sem a szomszéd kutyája, sem pedig maga a szomszéd nem fogja erőszak nélkül megúszni. --> Eszeden vagy? Hagyd azt a kutyát, szálljál le róla, nem ő a hibás, hanem a gazdája és te, a "példás" családkáddal...


Ahogy a harmadik is írta: üresen álló ház udvarán élt ki tudja, mióta a szerencsétlen "családtagként" kezelt macsek. Hú, mi lett volna akkor vele, ha nem családtagként kezeltétek volna? Szálljatok magatokba, kamu társaság, legelőször is a ti hibátok az egész! A másik macskának keressetek igazi gazdit, amilyenek ti sosem voltatok...

2022. ápr. 13. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
81%

Ha tényleg sokat jelent számodra a megmaradt cicus, vedd magadhoz. Vagy keress neki olyan gazdit, aki bent tartaná.

Megértem a haragod, a tehetetlenségnél nincs rosszabb érzés. De ami megtörtént, már nem változtatható meg. Ebben a történetben mindenki hibás egy kicsit. A felelőtlen szomszéd is meg ti is. Szabály erre nincs sajna.


A többi válaszolónak a közérthetőség kedvéért, az állatot a saját telkükön belül érte bántalom. A gazda jogszabályt nem sértett, ellenben a szomszéd kutyája illetéktelenül járkál át. Azzal kell kezdeni valamit.

Én egyszer befognàm és megnézetném, van e benne chip, és az alapján megkapta e a veszettségi oltását. Ha nem, akkor már hívom is a sintért. Ez így szabályszerű, szóval meg lehet lèpni. A kedves szomszéd máris kutya nélkül marad.

2022. ápr. 13. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Azt sem tudod bizonyítani, hogy a ti telketeken történt a támadás. Lehet, hogy szegény cica meg hazavonszolta magát, mielőtt elpusztult:( Nagyon sajnálom. A szomszednak korrekt hangnemben szólni kellene, hogy átjár a kutyája, javítsa a kerítést, de szemrehányást nincs jogod tenni.
2022. ápr. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
89%

Csak gratulálni tudok a kommentelőknek akik azt írják hogyan nyírjuk ki a kutyát, vagy hogy kit érdekel ha a kutyája macskákat nyír ki, rátok is kár élelmet meg vizet pazarolni...

Ha csinálsz egy képet a kutyáról, hogy márpedig nagyok is a telkeden van, akkor feljentheted érte a szomszédot. A kutya meg nem tehet róla, az oroszlán is megenné az antilopot az állatkertben ha ott lenne előtte, az állatgondozók felelőssége hogy ne legyen ott.

2022. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
86%
Ez így semmit se bizonyít, az is lehet, hogy mástól döglött meg a macska, a kutya pedig megtalálta a tetemét és az cincálta csak szét.
2022. ápr. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
*azt cincálta csak szét
2022. ápr. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
91%
Az én családtagként szeretett állataim velem élnek, nem egy lakatlan telken. Nincs bizonyítékod, hogy a szomszéd kutyája ölte meg, kamera, gondolom, nincs a telken. Nem fog történni semmi, ha feljelented, akkor sem.
2022. ápr. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!