Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd kutyája megölte a...

A szomszéd kutyája megölte a telkünkön a macskánkat, feljelenthetem-e?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete holtan találtunk rá a 7 éve családtagként szeretett macskánkra a házunk műhelyében, ahol a macskák (két testvérpár) szoktak enni. Szét volt harapdálva.

Mind a két szomszédban van kutya, ezért egyből felelősségre vontuk őket, de természetesen mindegyik tagadta volna, hogy a kutyájuk ölte volna meg a háziállatunkat. Az egyik szomszéd kutyái meg vannak kötve, míg a másik állítása szerint soha nem jártak át a macskáink a telkükre.

A ház, ahol a macskák, vagyis már csak a macska van a nagymamámé volt, de jelenleg senki nem él ott, ám ennek ellenére vagy én, vagy Édesanyám napi szinten elmegy megetetni a jószágot. Tegnap én mentem el, és egészen sokáig, majd’ éjfélig ott voltam. Mikor mentem hátra a kerékpáromért, láttam, hogy a szomszéd kutyája jön ki a műhelyből (egy kis ki-bejárat lett vágva a macskáknak az ajtóra), majd visszarohant a szomszédba. Nem szeretem az erőszakot, de úgy érzem, hogy ezt sem a szomszéd kutyája, sem pedig maga a szomszéd nem fogja erőszak nélkül megúszni.


A kérdésem az lenne, hogy HA a szomszéd kutyája a mi telkünkön öli meg a mi macskánkat, akkor tehetek valami feljelentést ezzel kapcsolatban?



2022. ápr. 13. 01:06
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
A ház két hónap óta áll üresen. Hazahozni, bármennyire is szerettem volna nem lehetett, mivel a szüleim panelházban élnek, én pedig a tanulmányaim miatt javarészt csak hétvégente vagyok otthon. Pár háznyira lakik egy családtagom, aki szintén naponta járt át megnézni mind a ház állapotát, mind a macskákat. Sokótok jól írja, nincs rá bizonyítékom, hogy valóban a kutya ölte-e meg az állatot, de hét év alatt semmi, kihangsúlyozom semmi baj nem érte a két macskát. Erre az elmúlt hetekben folyamatosan el-eltünögetik a macskakaja, melyet két macska három nap alatt sem enne meg, majd a macskánkat széttépi egy állat az alvóhelyén, végül azt is látom, hogy egy kisebb testű kutya felzabálja a kaját, majd visszarohan a szomszédba. A kérdésem nem is arra irányult, hogy vajon mi ölhette meg, hanem arra, hogy mit tehetnék ezügyben. A kerítést ma végignézem, van-e valahol átjáró. Köszönöm mind a segítséget, mind a kioktatást! Mindannyiótoknak igaza van valamely szinten. Este dühből írtam a “szomszéd kutyája nem fogja erőszak nélkül megúszni” részt. Soha nem bántottam nem hogy állatot, de még embert sem. Ezután sem fogok.
2022. ápr. 13. 11:29
 22/37 anonim ***** válasza:
79%
"Hazahozni, bármennyire is szerettem volna nem lehetett, mivel a szüleim panelházban élnek" - Miért akadály a panelházban a macska? Ismerek több paneles macskát is, köszönik szépen, jól elvannak.
2022. ápr. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
91%
"az elmúlt hetekben folyamatosan el-eltünögetik a macskakaja" - Most kezdenek aktívak lenni a sünök a téli álomból, és ők is szeretik a macskakaját. De más kijárós macska is megeheti.
2022. ápr. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
98%
Ha pár háznyira lakik egy rokon, ô nem tudná magához venni a megmaradt macskát benti cicának? (Legalább addig bent kéne tartani, amíg megszokja, hogy az az új otthona.) Amúgy sem tartható állapot, hogy évekig odajártok etetni a macskát, fôleg ha esetleg tervezitek eladni.
2022. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
80%
Te vagy a hiábás...
2022. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
82%
Nem. Neked kötelességed a telken tartani az állataidat, bármifélét, amennyiben meglóg, hagyod csavarogni, vállald a következményeit, ha másik állat megöli vagy elütik. Hiába puffogsz, elhiszem, hogy mérges vagy, de ez sajnos így a te sarad. Sajnálom a cicádat, de ez van :(
2022. ápr. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
66%

Ne! Ezért nem tudod, max pénzkidobás lenne.

Plusz te sem szoktattad össze a macskát a kutyával, akkor miért is várod el, hogy ne bántsák egymást?

Ha meg feljelented lehet elaltatják a kutyát.

Az meg szép lenne. Ha neked jobb attól, hogy nem csak a te, hanem a szomszéd állata is megdöglik akkor csak gratulálni tudok.

Lehet nem volt még kutyád, mert teljesen más, de gondolj bele, hogy a macskád megölte volna a szomszéd egerét és ezért akarnák elaltatni. Ugye így már nemhangzik olyan jól.

Nagyon, nagyon sajnálom a macskádat, de akkor se jelentsd fel.

2022. ápr. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy altatják el a kutyát! A macska kiment a telekről kóborolni, onnantól bármi történhet vele. Ezt a gazdi is mérlegeli, mielőtt kiengedi a "szeretett" állatát a vakvilágba.

Tehet feljelentést csak körberöhögik.

2022. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
19%
Hihetetlen hogy a kérdés negyedik szava a TELKÜNKÖN, mégis sok embernek sikerült elolvasnia a kérdést anélkül hogy tudatosult volna.
2022. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
12%

Miért van lepontozva a 29-es? Igaza van. Ha a kutya többször is átjárt a kérdező telkére, miért nem lát senki arra esélyt, hogy ott érte a macskát vész?

Tudom, mindenki kutya bzi, de azért ez már túlzás.

2022. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!