Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A szomszéd kutyája megölte a...

A szomszéd kutyája megölte a telkünkön a macskánkat, feljelenthetem-e?

Figyelt kérdés

Kb. másfél hete holtan találtunk rá a 7 éve családtagként szeretett macskánkra a házunk műhelyében, ahol a macskák (két testvérpár) szoktak enni. Szét volt harapdálva.

Mind a két szomszédban van kutya, ezért egyből felelősségre vontuk őket, de természetesen mindegyik tagadta volna, hogy a kutyájuk ölte volna meg a háziállatunkat. Az egyik szomszéd kutyái meg vannak kötve, míg a másik állítása szerint soha nem jártak át a macskáink a telkükre.

A ház, ahol a macskák, vagyis már csak a macska van a nagymamámé volt, de jelenleg senki nem él ott, ám ennek ellenére vagy én, vagy Édesanyám napi szinten elmegy megetetni a jószágot. Tegnap én mentem el, és egészen sokáig, majd’ éjfélig ott voltam. Mikor mentem hátra a kerékpáromért, láttam, hogy a szomszéd kutyája jön ki a műhelyből (egy kis ki-bejárat lett vágva a macskáknak az ajtóra), majd visszarohant a szomszédba. Nem szeretem az erőszakot, de úgy érzem, hogy ezt sem a szomszéd kutyája, sem pedig maga a szomszéd nem fogja erőszak nélkül megúszni.


A kérdésem az lenne, hogy HA a szomszéd kutyája a mi telkünkön öli meg a mi macskánkat, akkor tehetek valami feljelentést ezzel kapcsolatban?



2022. ápr. 13. 01:06
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
82%
30.: Nem, nem kutyab.ziság áll mögötte. A kérdezőék magára hagyták a macskát a telken egyedül, szerencsétlen macska egy ekhagyatott kóbor volt bizonyos értelemben.
2022. ápr. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
23%
A kérdezőék telke, de lakatlan. Benne van a kérdés leírásában.
2022. ápr. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
19%
Attól még papíron (értsd: jogilag) az ő telke, tehát a kutyának semmi keresnivalója nincs ott.
2022. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Papíron, de senki nem lakik ott, tehát nem is tudja bizonyítani, hogy az említett kutya tette.
2022. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
33.: Egy dolog, hogy mi van papíron. Jegyző is azt állapítaná meg, hogy a macska el van hagyva egyedül, ergo gazdátlan. A felelős állattartás itt már megbukik. Gondolom chipje sincs, innentől bárki mondhatná, hogy az ő macskája. A kérdező és a famíliája járna rosszabbul, jogosan. Törvényileg tilos állatot elhagyni.
2022. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
19%
És az mennyire felelős állatartás, hogy a kutya nem otthon van?
2022. ápr. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem felelős, itt nem arról van szó, hogy a másik szomszédot védjük. Viszont a kérdező családja a nagyobb hunyó: elhagyták az állatukat, amit a törvény is tilt. Sakk-matt nekik az egész, mert bizonyítani nem tudják, hogy az ő macskájuk volt, ergo még rágalmazásba is belefuthatnak, ha nem tudják bizonyítani. Ha meg valami csodának hála bizonyítják, hogy az ő macskájuk volt (mégis volt benne chip) akkor is a rövidebbet húzzák, mivel elhagyták, ami törvényileg tiltott. Írom ezt felháborodva macskamániásként, felháborodva az olyan agyamentektől, mint a kérdező családja. Azt mondja, családtag volt náluk a macska. Miféle család hagy magára egyedül szerinted családtagot? A sz.rarcúak, elárulom...
2022. ápr. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!